fot. Mikołaj Olszewski

Po fatalnym widowisku, które ozdabiały niemalże puste trybuny, Zagłębie Lubin zaledwie zremisowało z Koroną Kielce 0:0. Na zakończenie kolejki „Miedziowi” pozostali na 7. pozycji w tabeli.

20 listopada 2017, 18:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 0:0 Korona Kielce

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach – 44. Alan Czerwiński, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 89. Patryk Tuszyński, 96. Konrad Andrzejczak (66, 9. Arkadiusz Woźniak) – 11. Bartłomiej Pawłowski (62, 21. Adam Buksa), 70. Jakub Świerczok (85, 24. Jakub Tosik).

Korona: 1. Maciej Gostomski – 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 5. Adnan Kovačević – 7. Marcin Cebula, 14. Jakub Żubrowski, 8. Mateusz Możdżeń, 6. Goran Cvijanovič (58, 21. Łukasz Kosakiewicz), 19. Ken Kallaste – 9. Nika Kaczarawa (77, 89. Elia Soriano), 27. Jacek Kiełb (65, 16. Maciej Górski).

żółte kartki: Guldan, Tuszyński, Matuszczyk, Jach.
czerwona kartka: Adam Matuszczyk (81. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
frekwencja: ŻENUJĄCA.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

36 KOMENTARZE

  • A co się dziwisz ? Ludzie nie mogą już patrzeć na to , co się dzieje w tym klubie . Wyliczyli 3700 widzów bo liczą sprzedane przed sezonem karnety + ilość biletów sprzedana na dany mecz + rozdane darmówki . Tylko że w samym moim najbliższym sąsiedztwie nie było dzisiaj 6 stałych bywalców . Także „2” z przodu jak nic . „Gratulujemy” Panie prezesie i życzymy smacznego śniadanka biznesowego , co tam wyniki , co tam tabela czy frekwencja .

 1. Poszedłem po 15 minutach spać. To była trafna decyzja. Z hamulcowym Matuszczykiem i ociężałym Tuszyńskim nie da się wygrać. Powoli zaczynam się przekonywać że Stokowiec to słaby trener skoro wstawia ostatnio te drewna w każdym meczu. Zespół ma taki potencjał a większość zawodników cofa się w rozwoju. Zwłaszcza Kubicki i Jach którzy byli naprawdę fajnymi zawodnikami a teraz nawet podać celnie piłki nie potrafią.

 2. Andrzejczak na plus. Lepiej żeby grał młody wychowanek który widać że coś potrafi posiada jakąś technikę próbuje dryblować czy dokładnie rozegrać niż Janoszka czy wyrobnik Balić choć oczywiście powinien on grać jako skrzydłowy w innym systemie bo warunków fizycznych za dobrych nie ma i w obronie przy górnych piłkach ciężko mu będzie wygrywać pojedynki, popełni jakiś błąd i zacznie się najazd na niewinnego chłopaka który jest wystawiany na nie swojej pozycji. Co do prezesa to pamiętam jak po którejś kolejce Zagłębie było przez tydzień liderem i w wywiadzie chwalił się że gdyby nie on to Stokowca już by w Lubinie nie było bo kibicie nie byli mu przechylni. Trochę się z tymi słowami pospieszył bo powoli wychodzi że ci głupi kibice mieli rację i tak ja w zeszłym sezonie zaczął się zjazd.

 3. Ręką rękę myje. Myślicie że któryś z piłkarzy się czymś przejmie po takich meczach. Mieli przerwę na reprezentację żeby się idealnie pod koronę przygotować taktycznie i tu wielkie g. a nie przygotowanie. I tak podziwiam te 2000 osób co zaryzykowali i poszli na mecz. Ludzie tu i tam ciężko pracują wydają siano żeby się denerwować. Oni za taką kopaninę powinni kibicom zasponsorować bilety na następny mecz i tyle a jakby mieli focha to wyp…..

 4. Prezes siedzi cicho taktyka na przeczekanie – nic nowego – mówiąc po mesku brak mu jak do pełnienia takiej roli w klubie jaką piastuje – Wiec poklepuje sie ze Stokowcem po pleckach – Pewnie i tak zdaje sobie sprawe że niebawem KGHM zapcha nowy sort ludzi do klubu i być może i jego głowa poleci wiec spokojnie jak najdłużej na liście płac ” bez nerwowych ruchów ”

  Arcytrener Stokowiec aka ” Autobus ” po staremu chaos zero taktyki i logiki w swoich poczynaniach – Powielanie tych samych błedów i bajeczka o tym że ma wszystko pod kontrolą – idealnie sie wpasował w minimalizm wszechpanujący w Zagłebiu i idealnie wykorzystuje to że mamy cichociemnego prezesa bez charakteru. – Czytaj jak najdlużej na liscie płac to nic że siedzi tu już pare lat i nic z tego nie wynika.

  Najdłużej zatrudniony trener w Lidze – nie dziwota że najdłużej jak trafił do klubu gdzie nie widzą problemu w tym cyrku który uskutecznia – braku sukcesów ba braku nawet żadnego stylu gry drużyny.

  Zresztą nikt nie podkresla najważniejszego Stokowiec nie potrafi dogadać sie z zawodnikami i swoimi dziwnymi rotacjami w skłądzie psuje chemie w drużynie i niszczy morale zawodników – Bez tego nie jest możliwy długofalowy sukces.

  Piłkarze pewnie cześc z nich przesiąkła lubinskim kuxidołkiem i przyzwyczajiła sie do wszechobecnego minimalizmu i braku cisnienia ale zakłądam że cześć również dostrzega chaos i brak jakiejkolwiek logiki i konsekwencji w tym co robi Stokowiec wiec wątpie żeby chcieli za niego umierać – Jak bezjajeczny prezes wysnołby jakies ultimatum punktowe ( po przegranym meczu ze Slaskiem ) to całkiem możliwe że piłkarzyny przypiecztowały by rozstanei sie z panem rude włosy.

  Nie mam żadnego szacunku do Stokowca bo na żaden szacunek OBECNIE nie zaśługuje – jego obecność w roli trenera nic nie wnosi i nie pozwala patrzeć pozytywnie w przyszłość. Trener ochoczo powiela swoje błedy zakłamuje rzeczywistość udajac że temat jest rozwojowy i idą w dobrą strone gdzie tylko slepiec nie zauważy jak to obecnie wygląda. Dodatkowo to samouwielbienie wielkie ego przeswiadczenie o włąsnej nieomylności absolutny brak samokrytycyzmu i wiele wiele innych wad które wpływają negatywnie na gre Zagłebia – rozwój piłkarzy ich morali – chemie w drużynie.

 5. Tylko jedno po 3 latach pracy z Trenerem Stokowcem w meczu u siebie oddajemy 2 strzaly ,posiadanie pilki na poziomie 45% w wiekszosci w tylach, druzyna nie ma stylu, na trybunach 2000 widzow….czy trzeba cos jeszcze tlumaczyc??? W sumie to trzeba sie cieszyc z punktu ktory moze miec znaczenie w walce o utrzymanie….jako druzyna wygladamy jak bysmy sie kazdego z kim grali bali i nie widze checi czy determinacji zwyciescow ….

 6. Poziom sportowy tragedia. Frekwencja fatalna, a powodem jest styl gry i ostatnie wyniki. Pora na zmiany. Stokowiec już się zdecydowanie wypalił. Konieczna zmiana trenera. Do dyspozycji jest Pan Jacek Magiera, to byłby dobry wybór, ale czy chciałby mieszkac i pracować w tej dziurze?

 7. Im dłużej prezes będzie zwlekał ze zmianą Stokowca tym nasze szanse na 8 – kę będą topniały. Później pozostanie rozpaczliwa gra o utrzymanie.. Prezes nie widzi że Stokowca czas w Zagłębiu już dawno się skończył. Ludzie już mają tego dość

 8. Czy moze byc gorzej? – nie wiem, czy to dobry pomysl rzucac takie wyzwanie przed derbami 😀

  Nie wiem jak jest z Jackiem Magiera i jego mozliwoscia podjecia pracy w nowym klubie w tym sezonie, ale jest to z jednej strony dosc kuszaca opcja, z drugiej strony nie wiem czy poradzi sobie z kilkoma mocniejszymi charakterami w szatni. Tu chyba tylko Jupp Heynckes by pomogl

 9. Po takim meczu proponuję, aby piłkarze i sztab szkoleniowy w nagrodę za tak rozegrany mecz oglądali codziennie ten ostatni mecz do czasu rozegrania następnego meczu. Wczoraj nic tylko wsadzić dwa palce do buzi i się wyrzygać. Na mały plus jedynie obrona, która co nie co poprawiła grę w obronie, ale reszta (nie dotyczy młodego Andrzejczaka, który moim zdaniem dobrze się pokazał i Alana, który jednak trochę słabiej zagrał niż w poprzednim meczu) to była jakaś farsa.

 10. Tak Michał może być gorzej. Panie szanowny prezesie Zagłębia Lubin myślę że pan chce dobrze dla klubu dlatego czas na zmiany trzeba zaryzykować i zwolnić naszego aktualnego trenera i nie obawiać się takiej decyzji bo nic pan nie traci a raczej wszyscy zyskają na tym. Niech pan przestanie być wodzony za nos tylko trzeba działać i podejmować decyzje ze skutkiem natychmiastowym bo po to szanowny prezesie zajmujesz swoje stanowisko. Stokowiec jakim był piłkarzem takim jest trenerem czyli już większość to widzi i do końca będzie wmawiał że jest dobrze na tym polega jego fałszywe przedstawianie faktów i manipulacja. Niech pan już się na to nie nabiera tylko trzeba szukać odpowiednich rozwiązań tzn. jakieś ultimatum lub trenera gdzie podstawą jest uczciwość w stosunku do piłkarzy bez tworzenia chorych układzików jakie STOKOWIEC robi. Na dzień dzisiejszy nas zespół jest zmęczony mentalnie współpracą z naszym mentorem i to samo dotyczy kibiców a świadczy o tym 2000tyś na meczu. Czas na zmiany takie są prawdziwe fakty i trzeba zabrać się konkretnie za prace panie prezesie niech pan zakończy tą farsę Stokowca.

 11. Tam nawet 2000tyś nie było. Swoją drogą pamięta ktoś kiedy ostatni raz na meczu Zagłębia w ekstraklasie była słabsza frekwencja ? Nie ma się co dziwić że ludzie nie chodzą z Górnikiem było jeszcze 11 tysięcy od tamtego czasu kibicie znowu są robieni w ciula przez piłkarzyków do tego gamoń trener i prezes który sam nie wie na czym polega jego robota bo znalazł się tam za pewne przez przypadek jak i inni w tym klubie.

 12. Powtarzam od roku że formuła Stokowiec już sie kończy. Wiem,wyniki nie sa tragiczne ale nie trzeba być jasnowidzem że lepiej już było. Kadra jest ciekawa ,choć „wzmocnienia” typu tuszyński czy Matuszczyk nie były moim zdaniem mądre. Dla Zagłębia nie tędy droga- w Lubinie tylko szkolenie młodych i ambitnych kopaczy jest logiczne ale do tego potrzeba trenera który nie będzie stawiał na takich.Był Fornalik do wzięcia-ma rękę do młodziezy,Magiera za małe jednak doświadczenie. Opcja niemiecka była by chyba najlepsza,jakiś młody trener nawet z 3 ligi niemieckiej,tam nie boją się stawiać na młodych trenerów bez kompleksów choćby Tuchel czy teraz Julian Nagelsmann ..Pytanie brzmi czy tylko w klubie chcą coś robić i antycypować przyszłość dla poprawienia wyników i wizerunku czy nie będą chcieli psuc sielanki

 13. Mamy młodych swoich , którzy dostają powołania na kadrę Polski a rudy woli na siłę wstawiać do 18 tki swoich pupili- po co taki Todor blokuje miejsce ? Tak jak większość pisze i widzi taki Tuszyński na ta chwilę to pomyłka, Guldan – szacun za wszystko ale jego czas już przemija i trzeba odważnego ruchu i dawać grać młodym naszym , ale rudy wolał ściągać Balica- drewno nad drewna, no ale układ goni układ. Najgorsze jest to że prezes to typowa piz…. a która nie ma pojęcia o piłce i kręci go rudzielec jak małolata- do tego rada nadzorcza w której same leśne dziadki dla których ciepła posada jest najważniejsza i też słuchają rudego i jego bajek o wprowadzaniu młodych i o wizji jego co do ZL. Przed meczem z Korona na biegu zgłosił dwóch młodych żeby punkty złapać na przed radą i wystawił Andrzejczaka i po meczu miał wytłumaczenie w wywiadzie , że gra nie była zła, że debiutował kolejny młody co jest wizją moją i klubu i takie tam pitolenie głupot jak za każdym razem. Fakt jest taki że nie ma klimatu w drużynie bo wszyscy mają już dość rudzielca i jego wybujałego ego.. Tylko że dopóki pseudo prezes nie złapie się za jaja i nie zrobi konkretnego ruchu , dopóty będzie tkwili w tym marazmie. Mam nadzieję że zawodnicy mają przynajmniej jaja i mecz ze Śląskiem będzie ostatnim rudzielca bo wynik będzie wiadomy. Potem wyjazd do Korony i pewne plecy- pewnie jak jeszcze będzie rudzielec to wystawi na puchar paru młodych żeby pokazać swoja wizję 🙂 Rudy – masz jaja ??? to odejdź sam… zrobisz przysługę wszystkim.

 14. Scenariusz bedzie prawdopodobnie taki – Kolejne mecze to nedzna gra porażki przeplatane z remisami – I bełkot Stokowca na pomeczowych konferencjach . W miedzyczasie systematycznie bedzie rosła presja i niezadowolenie kibiców na działąnia ze strony prezesa.

  Prezes niestety bedzie odlwkał decyzje rudego do granic możliwości albo wrecz do wygasniecia jego kontraktu – Czego efektem bedzie skoncentrowanie krytyki na nim i oczywiscie coraz gorsza atmosfera wokół klubu i coraz mniejsza liczba kibiców na stadionie – Prezes go nie zwolni zwolnią Rudego piłkarze poprzez serie słabych wyników co postawi Sadowskiego pod ścianą w ogniu krytyki i zmusi ostatecznie do reakcji.

  I oby ten scenariusz sie spełnil kosztem seri porażek i straconego sezonu w przeciwnym wypadku na 100% bedziemy mieli w kolejnym sezonie tą sama historyjke – Jeżeli druzyna jest w stanie rozegrać 5-6 spotkan i systematycznei punktówać żeby nastepnie rozegrać kolejne 6 i złapac remis i 5 porażek to jest jasna wskazówka że nic sie tam nie układa brak chemi w drużynie brak motywacji niskie morale i trener który nei tyle nie jest w stanei tego skorygować – on i jego rozbujałe ego i dziwne decyzja są powodem problemów wewnatrz tej drużyny.

  A Stokowiec nie widzi swoich błedów nie widzi problemu w sposobie w jaki pracuje w podejsciu do graczy wiec problem bedzie wracał jak bumerang – Lepiej mieć drużyne grająca nawet na srednim poziomie ale stabilnie niż taka która przy stokowcu wygra pare spotkań a potem zaliczy długą serie porażek z rzedu .

  Pozatym Stokowiec aka ” Autobus ” i jego minimalizm skutecznie obrzydził juz przychodzenie na mecze sporej czesci kibiców.

 15. Duzo osob mialo pretensje do mnie kiedy pisalem ze trener Stokowiec nie bedzie zbawca naszego klubu. Widac to bylo po pierwszym kryzysie w ostatnim sezonie. Nielogiczne jest wogole to,ze ten trener i tak jest tak dlugo z naszym zespolem. Jednakze nie lubie sformulowan typu rudy won czy rudy jest falszywy. Trzeba szanowac czlowieka,ktory u nas pracuje. Moze i daje z siebie 100% tego co potrafi,ale niestety trenerem jest dosc slabym. Nie opieram sie na tym jaki ma kolor wlosow czy jak sie ubiera. Opieram sie na faktach a te sa slabe. Jako trener dostal duzo czasu jak na polskie warunki by cos stworzyc ale nie stworzyl nic ,wrecz ostatnie mecze pokazuja ,ze w druzynie jest jeden wielki balagan. Wielu pilkarzy zniszczonych przez sztab szkoleniowy, wielu wogole nie wiem po co sciagnieci skoro trener wiedzial ,ze nie pasuja do systemu ktory bedzie preferowal. Jedyny wygrany zawodnik ktory byl przez ten czas to Jarek Jach ,ktory tylko dzieki temu ze odszedl Dabrowski gra a to pokazuje,ze trener nie wprowadza umiejetnie pilkarzy. W naszym zespole panuje totalny chaos ,3 lata zajelo trenerowi by wybrac kapitana to juz absord. Zaden pilkarz nie podniosl swoich umiejetnosci a wiekszosc wygladala u nas lepiej na poczatku po przyjsciu niz teraz. Przez 3 sezony probowalem zrozumiec filozofie gry naszego trenera i nie potrafie jej zrozumiec. Ciagle roszady ,jakies dziwne zmiany, zawodnicy nie na swoich pozycjach, wszystko to wyglada ze moze sie uda jak tak to fajnie jak nie to trudno bedziemy mieli material do analizy. Przepraszam ,ale trener ktory pracuje 3 rok z druzyna i ciagle potrebuje materialu do analizy to pomylka. Mielismy Nespora ktory w 4 pierwszych meczach tego sezony strzelil 2 bramki zamieniamy na Tuszynskiego ktory ledwo czlapie po boisku gdzie sens i gdzie logika??? Zniszczony Vlasko,zniszczony Janus,Mazek, Janoszka. Chlopaki wygldaja jak by grali za kare,albo tylko czekali jak uciec patrz.Jarek Jach. Slucham wywiadu Jarka Jacha i mowi chlopak ze Nawalka mu podkresla by byl bardziej skoncentrowany to przez 3 lata trener stokowiec nie zwracal na to uwagi??? Bardzo podoba mi sie podejscie klubu do tego by nie zmieniac trenerow jak rekawiczki bardzo fajnie jest to ze w koncu klub chce widziec kogos kto bedzie prowadzil ten klub przez dluzszy czas ale na to potrzeba fachowca ktory cos zbuduje na lata, trener Stokowiec nie potrafi nawet ocenic meczu w studiu telewizyjnym wiec jak on moze ocenic ten mecz potem i przekazac uwagi zawodnikom by ich nie popleniali??? Od pewnego czasu nawet nie chce mi sie pisac i koentowac naszych meczy ,bo nie ma sensu ….nie ma czego komentowac i to jest smutne. Pozdrawiam tych ktorym dobro tego klubu dalej lezy na sercu. Trenerze miej pan jaja stan pan przed lustrem i sam sobie dopwiedz ,czy to co robisz ma sens??? chcialo by sie powiedziec koncz wasc wstydu oszczedz ale do tego potrzebny jest honor,i ambicja sportowa.

  • Czyli jeden zawodnik wypada i nagle okazuje się już jest koniec drużyny ? To w takim razie po co jest trener. Zresztą co z tego jak Starzyńskiemu nie chce się grać. Już było pisane że to gość bez ambicji który miałby duże szanse wyjazdu na MŚ ale po prostu mu nie zależy. Nie gra już z 4 miesiące na początku było że Stokowiec daje mu odpocząć bo jest w słabszej formie (na początku sezonu słabsza forma?) później poszła informacja o jakiejś kontuzji i tyle dalej nie wiadomo co z nim jest nikt nie pisze kiedy wróci a przecież był to lider tej drużyny. Zaginął.

 16. A Jakie mają mieć ambicje i wole walki jak to jest w Lubinie z każdej strony zabijane deskami i dobijane twardymi gwożdziami – Ambicje i wole walki mają tylko Nowi gracze na początku jak tu przychodzą – Wystarczy pół roku w Zagłebiu co ambitniejsi wytrzymają rok i dają za wygraną .= zaczyna sie systematyczny spadek formy.

  Z jednej strony włądze klubowe które otwarcie nigdy nie powiedzą że gramy o podioum czy gramy o pierwszą piątke – Najodwaniejsze stwierdzenie jakie zaryzykują to gramy o zwyciestwo w kązdym kolejnym meczu.

  Z drugiej strony Stokowiec który umieści zawodników nie na ich nominalnych pozycjach – nakaże zbyt defensywny styl gry albo zacznie uskuteczniac nie logiczne roszady personalne wyróżniajacych sie graczy odesle na ławe zas pary uparzonych słbych graczy z kredytem zaufania mimo słabszych wystepow bedzie czesciej umieszczał w wyjsciwej 11.

  Na koniec pokłóci sie z paroma grajkami pokarze im miejsce w szeregu kto tu jest prawdziwym szefem odstawiając ich od składu. W takich warunkach każdy gracz bedzie zaliczał tu regres formy – brak jedności chemi w drużynie schematycznie opadające morale i spadek formy . Do tego ppiłkarze obcujacy na codzien z takim toskycznym trenerem – przecież każdy z nich już dawno wyrobił sobie zdanie na temat tego w jaki sposób ten człowiek pracuje i do czego to zmierza – Wiekszość z nich pewnie machneła na to reką stwierdzając ok gość jest nie reformowalny ma jakich swoje chore wizje z których nic nie wynika – Nie reformowalne ale i nie tykalny zarazem wiec trudno – Kasa jest na czas odbebnie swoje pokopie do konca kontraktu w tych dziwnych warunkach i zapomne o Lubinskiej przygodzie.

  Samorozwój drużyny to stawianie przed nimi kolejnych celów dbanie o morale i team spirit ducha drużyny a tu – Jakies cele może mieć max Jach albo Świerszczok którzy ocierają sie o kadre cała reszta kopie bo kopie nic wiecej sie tu od nich nie wymaga. Może paru młodych którzy dostaną szanse sie pokazać ( Co niestety ma miejsce bardzo żadko bo Stokowiec woli zapychać do skłądu np Todorovskiego żeby sobie nabil minuty pod autoprzedłużenie kontraktu.