fot. Mikołaj Olszewski

We wczorajszym meczu towarzyskim w barwach reprezentacji Polski zadebiutowało dwóch piłkarzy Zagłębia Lubin – Jarosław Jach oraz Jakub Świerczok. „Jachu” wybiegł na murawę Stadionu Narodowego od 1. minuty meczu, „Świeży” zaś pojawił się na placu gry w 66. minucie. Gratulujemy!

10 listopada 2017, 20:45 – Warszawa (PGE Narodowy)

Polska 0:0 Urugwaj

Polska: 65. Artur Boruc (45, 22. Łukasz Fabiański) – 14. Bartosz Bereszyński, 4. Thiago Cionek (46, 3. Artur Jędrzejczyk), 15. Kamil Glik, 25. Jarosław Jach, 13. Maciej Rybus – 16. Jakub Błaszczykowski (75, 5. Krzysztof Mączyński), 10. Grzegorz Krychowiak, 6. Jacek Góralski(70, 19. Piotr Zieliński), 11. Kamil Grosicki (90, 17. Maciej Makuszewski) – 23. Kamil Wilczek (66, 28. Jakub Świerczok).

Urugwaj: 23. Martín Silva – 24. Guillermo Varela, 2. José María Giménez, 19. Mauricio Lemos, 13. Gastón Silva – 9. Gastón Pereiro (60, 7. Cristián Rodríguez), 15. Matías Vecino, 6. Rodrigo Bentancur, 8. Nahitan Nández (67, 5. Carlos Sánchez), 10. Giorgian De Arrascaeta (74, 18. Maximiliano Gómez) – 21. Edinson Cavani.

sędziował: István Vad (Węgry).
widzów: 56 147.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ja wiem, że może moja opinia jest na wyrost, bo to nasi, jeden praktycznie wychowanek, drugi gwiazda zespołu i jest tendencja do lekkiego przymykania oka na niedociągnięcia w takich sytuacjach, ale panowie – mamy reprezentanta pełną gębą. Uważam, że Jach do Mistrzostw Świata przejmie miejsce w podstawowej 11 reprezentacji, czy to w 4 z tyłu obok Glika, czy to jako lewośrodkowy w 3ce, bo Pazdan to jest co najmniej klasa niżej. To był debiut, a naprawdę ciężko było się doszukać złego zagrania. No chyba, że wymagaliśmy od niego hattricka – to wtedy faktycznie. Spierdolił sprawę, bo tyle (albo nawet 4) piłki miał po rożnych w okolicy głowy albo na czole.

    Co do Kuby – mam nadzieję, że jutro dostanie więcej czasu, bo ciężko go ocenić za Urugwaj, głównie dlatego, że – powinien strzelić dwa gole, ale w obu patelniach zarówno Kuba jak i Grosicki nie podali mu piłki; pokazywał się fajnie na wolne pole do grania, ale dwa razy podawał mu Mączyński i raz przekopał, a raz dokopał do połowy odległości w jakiej stał od niego Świerczok. Z drugiej strony – no przecież mógł wziąć piłkę na połowie i sam to wygrać, no przecież Lewy potrafi co nie? Także tutaj nie ma co się dać ponosić, że zawiódł, że za słaby. Nie. Po prostu nie miał okazji się wykazać. Takie moje zdanie.

  2. Skoro taki Bednarek odszedł z Lecha za 6 mln funtów to ile może być wart młody Jachu jako reprezentant Polski z dobrą lewą nogą?:) Teraz trzeba dmuchac huchać żeby nie było żadnej kontuzji i nie sprzedawać zimą bo jak pojedzie do Rosji to cena będzie x 2…Ewentualnie jak ktoś będzie już teraz chciał go zklepac to minimum tyle co śmieszny Bednarek,c hoć znając „fachowość ” ludzi pracujących w finansach KGHM to za czapke śliwek chłopaka oddadzą..
    Swierczok raczej nie pojedzie ,byłby co najwyżej 4 wyborem a to daleko.Mimo wszystko kibicuje by chłopaki pojechali