fot. Mikołaj Olszewski

Zagłębie Lubin nadal prezentuje fatalną formę i nie zdołało choćby zremisować ze zdziesiątkowanym przez kontuzje i zawieszenia Śląskiem Wrocław. „Miedziowi” po kiepskiej grze przegrali we Wrocławiu 0:1. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Mathieu Scalet.

26 listopada 2017, 18:00 – Wrocław (Stadion Miejski)

Śląsk Wrocław 1:0 Zagłębie Lubin

bramka: Mathieu Scalet 90

Śląsk: 27. Jakub Słowik – 3. Piotr Celeban, 28. Konrad Poprawa, 32. Igors Tarasovs – 18. Łukasz Madej (90, 35. Mathieu Scalet), 22. Sito Riera, 8. Dragoljub Srnić (80, 25. Adrian Łyszczarz), 10. Kamil Vacek, 16. Róbert Pich – 29. Arkadiusz Piech, 9. Marcin Robak.

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić – 44. Alan Czerwiński, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (74, 21. Adam Buksa), 9. Arkadiusz Woźniak – 89. Patryk Tuszyński (89, 24. Jakub Tosik), 70. Jakub Świerczok (69, 11. Bartłomiej Pawłowski).

żółte kartki: Celeban – Jagiełło, Balić, Kopacz.
sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 10 057.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

32 KOMENTARZE

 1. Tego się chyba nikt nie spodziewał. Szkoda że Stokowiec, trener, który jednak dał nam 3 miejsce i świetną przygodę w europejskich pucharach kończy w tak marnym stylu. Problem w tym, że zawodnicy, których ściągnął u nas zostają, taki Tuszyński pewnie do 2019.

  • Już zapomniałeś ile razy ratował nam punkty,zeSląskiem też,nie jest to wirtuoz ale ma jedno co wzbudza szacunek u kazdego kibica na świecie-nie odpuszcza. Macie pomroczność jasną ,jak Wyborcza..
   To wina Stokowca że sytuacja wygląda jak wygląda. Nigdy w Zagłębiu nie sprawdziły się zaciągi”internacjonałów ” pokroju Tuszyński,Matuszczyk, Balić. To powinny być co najwyżej uzupełnienia. Mamy bardzo dobrą bazę do rozwoju młodych piłkarzy ich promowania i sprzedaży za granicę. Ale do tego trzeba tylko albo aż trenera który potrafi wprowadzać sukcesywnie tych chłopaków,nie od święta albo pod presją opinii publicznej ! I to jest największa wada Stokowca- nie umie wykorzystać potencjału tych chłopaków. Chciałbym trenera zza granicy który nie da soba manipulować i wchodzić w układy bo miejsce tuszyńskiego nie jest uwarunkowane sportowo ani logicznie. tu znów zaczynają sie jakieś kombinacje. Trener z silną ręką i nie bojący się ryzyka to jest to czego nam potrzeba,a Mariusz Lewandowski jeśli chce mógłby być 2 trenerem i uczyć się realnej trenerki,bo piłkarzem był dobrym ale trenerem dobrym juz nie musi być. Takich przypadków było mnóstwo.

 2. Narazie to dzialacze niszcza Zaglebie bo od 2 lat udaja ,ze nic nie widza…..juz nie chodzi o przegrany mecz ,ale ten caly balagan co zapanowal w druzynie ,plus skuteczne zniechecanie do Zaglebia. Mam wrazenie ,ze ktos to celowo robi by ten klub popadl w minimalizm. I jak narazie im sie udaje bardzo skutecznie.

 3. celowo… pitu pitu… miziacie sie po morale.. calkiem niedawno ktos napisal ze pilkarze robia wszystko by rudego spakowac.. idzie im wysmienicie… mozna sie pobawic w Wasze typy co do nowego trenera a ja mam przeczucie ze miekki Robcio zrobi wszystko by kosztem sezonu i nie placenia reszty kontraktu przekula sie w takim marazmie do czerwca.. a pozniej piekne slowa i trener z tylnych rejonow ciala…

 4. Oczywiście że podstawą by zbudować solidny klub na pierwszym miejscu są ludzie nim zarządzający a nie sami piłkarze. Prezes, dyrektor sportowy czy inni to muszą być ludzie którzy sami są rządni sukcesów i zależy im na dobru klubu a nie tylko przychodzą po znajomościach mają swoje 5 minut i zbijają mamonę. Czy w Lubinie są ambitni ludzie na wyższych stanowiskach ? Wątpliwe.

  • Doceniajacie co macie. Stokowiec to dobry trener mimo wszystko. Zawsze możecie znów trafić na wesołego Janka któremu z całego sera życzę pracy w lepiej zorganizowanym klubie jak mój Śląsk. Żal, że Mamrot musiał jechać na drugi koniec kraju zamiast zostać w regionie.

 5. Wystarczy średniej klasy trener np z Niemiec, który złapie za jaja naszych kopaczy i Ci którym się będzie chciało zapier…. to zostaną a reszta wypad. Tylko ze taki trener nie jest na rękę tej naszej miernocie co się zwie prezes bo będzie poza układem i tu jest problem.

 6. Smutne jest to, że w tak słabej lidze z takim potencjałem właściwie na półmetku eliminujemy się z gry o coś więcej, niestety ten mecz „dobił” nas w rejony oby dolnej części 8,
  Skoro zostały 4 kolejki w tym roku. a część piłkarzy gra jak gra, to dlaczego nie może grać ktoś z akademii, będzie gorzej?
  Aż strach czekać na rewanż w pucharach z Koroną

 7. Stokowiec od bohatera do Zera – Na dokładke wykorzystuje tą sierote pseudo prezesa a ten ciepłe kluchy bojażliwy siedzi sicho w gabinecie jak mysz pod miotła schowany na przeczekanie a może jakoś to bedzie – Na łasce rudego wstyd że tak fukcjonuje ten klub – Jak ich kibice nie doprowadzą do pionu – To jeden dalej bedzie udawał że wie co robi a ten 2 bedzie udawał że nie widzi tej jak klub sie stacza na dno.

  Wychodzi na to że w tej chwili mamy w klubie nie jednego Konia trojańskiego ale 2 !