fot. Mikołaj Olszewski

Dziś o 18:00 Zagłębie Lubin zakończy ligową kolejkę meczem z Koroną Kielce. Spotkanie z mogącą zagrozić każdemu w tej lidze Koroną Kielce nie będzie należało do łatwych, a jego końcowy rezultat może dać odpowiedzi na wiele pytań. Najważniejsze z nich to: dokąd tak naprawdę zmierza Zagłębie i co jest celem klubu w obecnym sezonie?

Z Koroną Kielce graliśmy w tym sezonie dwukrotnie. Najpierw, na samym początku sezonu, wygraliśmy w Kielcach 1:0 po rzucie karnym Filipa Starzyńskiego. Nasz rywal wówczas był nieco rozsypany po wszelkich medialnych doniesieniach związanych z osobą trenera Gino Lettieriego i zwycięstwo aspirującego do walki o puchary Zagłębia nie było zaskoczeniem.

W zespole „złocisto-krwistych” coś „zatrybiło”, przez co tydzień po tygodniu zaczęli zagrażać możniejszym tej ligi i punkty gromadzili dość regularnie. O tym, że Korona nie jest już chłopcem do bicia przekonaliśmy się kilka tygodni temu w Pucharze Polski. Przegraliśmy w pierwszym meczu co prawda tylko 0:1, ale goście tamtego spotkania mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, które mogły zakończyć się bramkami.

Ciężko wyrokować jaki będzie scenariusz poniedziałkowego meczu. Na pewno Korona nie przyjedzie do Lubina przestraszona i „Miedziowi” będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by pokonać rywali.

Jak wyglądamy kadrowo przed najbliższym meczem? Na pewno z powodu kontuzji nie zagrają Patryk Mucha, Konrad Forenc, Daniel Dziwniel, Sebastian Bonecki oraz Filip Starzyński. Oprócz tego niepewny jest występ Filipa Jagiełły. Z kadry na mecz wykluczeni są także Łukasz Janoszka i Krzysztof Janus, którzy zagrali pełne 90 minut w spotkaniu rezerw ze Stalą Brzeg. Biorąc pod uwagę, że wczoraj w rezerwach nie zagrali podstawowi zawodnicy Paweł Żyra i Konrad Andrzejczak, możemy się spodziewać ich w kadrze meczowej pierwszego zespołu.

Jeśli chodzi o naszych najbliższych rywali, będą musieli sobie poradzić m.in. bez Michala Gardawskiego, Ivana Jukicia i Krystiana Misia. Do kadry meczowej wraca Jacek Kiełb.

Liczymy, że w dzisiejszym meczu Zagłębie pokaże się z dobrej strony i po serii kiepskich meczów ogra rywala i zdobędzie komplet punktów. Wszak dzisiejszy mecz jest bardzo ważny. BARDZO.

Tylko zwycięstwo!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

23 KOMENTARZE

 1. To jest mecz ostatniej szansy,by utrzymać się w czołówce oraz żeby kolejny sezon nie poszedł w pisdu a i mam nadzieje że ostatniej szansy dla Stokowca. Zaczyna się już runda rewanżowa więc do końca nie już wcale tak dużo spotkań. Od 11 miejsca dzielą tylko 3 punkty. Arka dogniła, Lechia też dogoniła i myśle że teraz będą szli w góre tabeli. Lech stracił punkty Jaga to samo do tego bezpośredni mecz Legii z Górnikiem. Prezesio chyba coś gadał że po tym meczu określi cele drużyny na ten sezon (trochę późno). Czuje że po tym meczu jego celem będzie walka o górną ósemkę a Stokowiec zostanie nieruszony.

 2. Ja nie wiem co tu się dzieje. Janoszka, Janus, Mazek, Vlasko – zakopani przez cały sezon. Janka już nie ma, pozostałych trzech Stoki nagle odkopał, choć na chorych zasadach (Mazek minuty z Lechem, Janocha na obronie, Janus kilka nic nieznaczących szans), nieregularnie, bez sensu, zaufania, uczciwości. Dodajmy Czerwińskiego.

  Teraz Janoszkę z Janusem znowu zakopuje, a bierze na pokład Pakulskiego i Andrzejczaka, który od kilku lat jest młodym zdolnym bez ani jednej szansy. Może Żyrę wystawimy dziś za Jagiełłę i będziemy stawiać na młodzież? Zerwijmy wypożyczenia Sobkowa, Żmijewskiego, Siemaszki, Hładuna damy na bramkę, Jończego na obronę, Primele, Smołuchy, Famulskie i inne talenty lubińskie z Polkowic wykupmy.

  I obierzemy trudną drogę, stawiając na młodzież.

  Będę miał przyjemność oglądać mecz, znając życie piłkarze zagrają z waleczną Koroną padakę, by zwolnić trenera. Kogo oni chcą? Magierę? By jego też zaraz zwolnić?

  Jak gracz szóstej reprezentacji świata, Jakub Świerczok, nie zdoła się przebić przez Alomeroviciów i Shawna Barrego z 3 Bundesligi… Nie no, przecież Stoki go nie wystawi, według rotacji wyjdziemy dziś z Buksą i Tuszyńskim, obaj w rynsztokowej formie.

 3. Polacek – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Jach, ANDRZEJCZAK – Matuszczyk, Kubicki – Pawłowski – Świerczok, Tuszyński
  Hładun, Balić, Tosik, Buksa, MAZEK, Woźniak, ŻYRA

  Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Dejmek, Kallaste – Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović, Cebula, KIEŁB – KACHARAWA
  Alomerović, Górski, BURDENSKI, Kosakiewicz, Diaw, Barry, Soriano

 4. dziadostwa ciąg dalszy Korona dominuje Zagłębie grające u siebie co tu jest kur** nie tak w tym syfie. Czy rudy zabrania im oddawać strzały ? Przecież oni próbują wejść z piłką do bramki a w ostatniej sytuacji w której mógł podać to Świerczok strzelał.

 5. Rudy kołku drewniany won z Lubina i weź ze sobą prezesa. A piłkarze Zagłębia stają się takimi samymi kołkami jak ich trener. Oglądanie gry Zagłębia to okropna męka – dramat ,dramat i jeszcze raz dramat – zero pomysłu , zero gry tylko kopanina jak w okręgówce.

  • Tu masz rację tego syfu nie idzie oglądać! Minimalizm Stokowca wychodzi! Kiedyś ta drużyna trzymała piłkę, oddawała mnóstwo pytań. Jach już głową chyba we Włoszech. Taktyka polega na wyjebaniu piłki do Świerczoka i jakoś to będzie. Niech prezes zacznie działać! Bo zaglaszcze te wkłady do koszulek!

 6. O nic nie grają tu w Lubinie te gwiazdeczki maja za dobrze to całe towarzystwo trzeba krótko za ryja trzymać. Zero ambicji w grze zawodników jak i w taktyce Stokowca. Rudy się kończy! Jak widzę te mecze w naszym wykonaniu to rzygam tęcza. Prezes w końcu tych pilkarzykow zaglaszcze. Widzę że rozmowa z prezesem zadziałała. Brawo!

 7. Cześć kibiców wiedziała już po zeszłym sezonie – Spora grupa slepo ufała i potrzebowała kolejnego zmarnowanego sezonu żeby przejrzeć na oczy – a Pozostali o ile tacy są czego potrzebujecie ? 3 z rzedu zmarnowanego sezonu ? walki o utrzymanie ? ściagnijcie klapki z oczu i pogonce stąd Rudzielca – a jak sie nie da da Rudzielca to razem z nim Prezesa – głownego zwollenika Nieudacznika – Rudej głowy.

  Albo dalej sobie wmawiajce że jest dobrze tak jak jest grać bez celu i bez stresu minimalistycznie na zaciagnietym hamulcu Stokowca i ogladać jak niszczy tą drużyne .

 8. Stokowiec schow trwa w najlepsze !!! Ściąga Pawłowskiego i Świerczoka którzy chociaż coś próbują a zostawia Tuszyńskiego który co raz bardziej zaczyna przypominać Rakowskiego , schować się , pozbyć szybko piłki (najlepiej bezpiecznie do tyłu) albo zwyczajnie coś spier…ć . Treneiro widocznie gustuje w takich graczach . Nešpor – Tuszyński typowe „zamienił stryjek . . .” . Ale niech to nie przysłania faktu że poraz kolejny cała drużyna gra kichę . To wygląda tak jak by na przedmeczowej odprawie usłyszeli „A róbta co chceta” zero taktyki , pomysłu i wyćwiczonych wariantów . Jak długo jeszcze ?!?

 9. Popatrzcie na to z dobrej strony. Mamy Prezesa bezjajowca który udziela pełnego wsparcia dla nieudacznika Stokowca .
  To że Stokowiec nie potrafi nic osiągnąć z tą drużyną to jest chyba oczywiste każdy kto obserwuje gre Zagłebia widzi co wyprawia ten człowiek – mimo tego dalej jest trzymany w klubie.

  Wiec jedyna szansa na zminimalizowanie szkód to wpiexdolenie przez piłkarzy paru meczów z rzedu i zmuszenei do reakcji Bezjajowca. Mysle że przegranie meczu Derbowego mocno to zaakcentuje i wywoła do Tablicy pana Prezesa który jest cichociemny i zamiast zwolnic w koncu rudego dopiero po przegranych derbach nieśmiało ogłosi jakies ulitimatów punktowe na nabliższe mecze – Które to ultimatum i tak nie zostanei spełnione bo szczerze wątpie żeby Stokowiec miał pełne wsparcie piłkarzy.

  Ten człowiek tam nakotłowal w składzie że raczej każdy ma już go dosyć – Zawodnik rozegra dobre zawody – w nagrode – ŁAWA – kolejny gra zle od paru spotkan ( Tuszynski / Guldan ) – nie ma problemu – pewna 11 – Gracz chce zgłosić pewne uwagi trenerowi – ? Kara -ława bo duma Trenera urażona – Z kim do ludzi – Prezes to sierota wiec gracze sami go zwolnią . Lepiej teraz pogubić te punkty ui uwolnić sie w koncu od Rudej głowy niz meczyć sie z nim kolejny sezon. Zwolnić rudego powinni już dawno ale cóż Sadowski wiedział lepiej… wiec trzeba sie jeszcze troche przemeczyc

 10. Uważam, że komentarze do dzisiejszego meczu są niesprawiedliwe. Drużyna w porównaniu z wcześniejszymi meczami zagrała z dużym zaangażowaniem. Taktyka na Koronę była prawidłowa. Przy innej mogłoby być jak z Lechią 5:0 lub Śląskiem 3:0. Gdyby we wcześniejszych meczach drużyna tak grała i biegała to zdecydowanie więcej punktów byśmy mieli. Jak grali w 10 to co mieli atakować i przegrać mecz czy ustawić się w obronie i zdobyć chociaż 1 punkt. Poprawnie zagrała cała obrona bez głupich błędów. We wcześniejszych meczach były głupie błędy i frajersko stracone bramki. Tuszyński też rozegrał dobry mecz i jest nadzieja, że będzie coraz lepiej. Ponadto młody Andrzejczak tez na plus.

 11. naprawdę według ciebie Korona Kielce w składzie z choćby wyśmiewanym tu nie tak dawno w Lubinie Rymaniakiem powinna budzić strach i być wyznacznikiem tego że grając u siebie drużyna od początku cofa się i próbuje jedynie kontrować ? Trener który jest w klubie 3 lata mógł budować drużyne na swój sposób przez ponad 1200 dni pracy, codziennych treningów nie ma tu żadnego pomysłu na rozegranie jednej głupiej akcji w ataku pozycyjnym tylko laga do przodu, byle się pozbyć piłki, to samo fatalne stałe fragmenty. Jedyne co zrobił to wprowadził nową ustawienie które jest jego kolejną porażką. Ciekawe coo oni robią na tych treningach prócz śmieszkowania bo przecież często opowiadają jacy to oni są żartownisie. Naprzeciw gościu z niemieckiej 3 ligi który był tu w Polsce z początku wyśmiewany w 3 miesiące w klubie z dużo niższym budżetem który był bliski bankructwa zlepił dużo lepszą drużynę niż Stokowiec przez blisko 4 lata.