fot. Własne

Zagłębie Lubin potwierdziło za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej rozstanie z trenerem Piotrem Stokowcem. Szkoleniowiec prowadził nasz klub w 146 meczach (68 wygranych, 36 remisów i 42 porażki). Za kadencji Piotra Stokowca „Miedziowi” awansowali do ekstraklasy, zdobyli brązowy medal w ekstraklasie oraz awansowali do III rundy el. Ligi Europy. Nowym trenerem naszego klubu zostanie Mariusz Lewandowski.

Wraz z Piotrem Stokowcem odejdą Łukasz Smolarow i Jarosław Bako.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

17 KOMENTARZE

 1. Żadna drużyna w ciągu sezonu nie jest w stanie uniknąć wahań formy. Powodów jest całe mnóstwo. Do tej pory Stokowiec pokazywał, że potrafi przełamywać kryzysy. Jeśli ktoś pisze, że wyczerpała się formuła to ja mam wątpliwości. Formuła na co? Nie będę dyskredytował nowego trenera, bo nie mam pojęcia co to za facet. Jednak ciekaw jestem czy wyciągnie nowe życie z Todorovskiegiego, Janoszki, Guldana, Janusa, Tuszyńskiego, Forenca, Woźniaka, Tosika. Okaże się czy nagle będziemy mieli wysyp chłopaków z akademii piłkarskiej. I przede wszystkim czy zaczniemy piąć się w górę tabeli. Patrząc przez pryzmat okresu sprzed 2014 roku i tego jaka patologia była w klubie, myślę, że warto było poczekać do końca sezonu. Wrociliby Starzyński, Dziwniel, dodatkowo parę ruchów wychodzących i przychodzących i jest duża szansa, że szli byśmy do przodu. Stało się inaczej, ktoś podjął ryzyko. Trzymam kciuki za powodzenie, nic innego mi nie pozostaje.

  • Kiedy te kryzysy przełamywał? Od meczów pucharowych w poprzednim sezonie jest kopanie się po czołach i pojedynczy dobry mecz. Po paru latach pracy my nie mamy nawet stałych fragmentów gry opracowanych. Przez dwa lata jeden młody wprowadzony. Wszyscy piłkarze co chwilę z nim pracują – zjazd. Serie po 5-8 meczów bez wygranej. Rekord 7 meczów u siebie z rzędu bez wygranej (najgorsza seria w historii klubu). Stawianie do składu swoich kolegów kosztem lepszych zawodników. Brednie opowiadane na konferencjach. Kurwa, nawet teraz, przy takiej beznadziejnej formie, kryzysie, meczem derbowym w niedziele: Stokowiec spędza czas przed meczem w Bornicie w Szklarskiej na wykładach dla trenerów, gdzie czaruje opowieściami o 3-5-2, taktyce którą już każdy rozszyfrował po paru meczach. To jest patologia po prostu.

 2. Trzeba przyznać, że Stokowiec przegrał sam ze sobą. Jako trener, moim zdaniem ma dobry warsztat i potencjał, jako człowiek nie wiem, ale za to Redakcja chyba wie. Byłem daleki od zwalniania trenera, ale decyzje przez niego podejmowane były irracjonalne. Na początku fajnie nam zaskoczyło 3-5-2, dopóki nie wypadł Dziwniel. I tu właśnie objawia się irracjonalność Stokowca, który po prostu jest za mało elastyczny jako trener, jak coś sobie wbił do głowy to ciągnął to za długo, czasami wyglądało to tak jakby nie chciał przyznać się do błędu.

 3. i zajebiście że został nim ktoś nowy jak Lewandowski a wy byście chcieli za pewne chcieli jakiegoś leśnego dziadka z karuzeli i dalej były by nudy a piłkarze nie mieli by żadnego autorytetu. Jestem w 100% przekonany że każdy z tej kadry cieszy się że ktoś taki został trenerem niż miałby przyjść „doświadczony” treneiro bez żadnych osiągnięć którego zwolniono już z 10 klubów w tej lidze.

 4. Dziennikarze do Lewandowskiego zwracali się ” Panie trenerze” a nasz Prezes słowami „Mariusz to …..Mariusz tamto …. Mariusz przyjął…..z Mariuszem rozmawiałem itp”

  Chciałbym podkreślić że „Mariusz ” to może być jak sobie Prezes za zamkniętymi drzwiami w 4 oczy będzie siedział. Na dzień dzisiejszy między Pracodawcą Spółki Akcyjnej którą reprezentuje Prezes Zarządu a jego podwładnym czyli trenerem Lewandowskim jest charakter podległości.
  Oficjalnie przy tv, dziennikarzach, kibicach i szeroko rozumianych mediach używa się między sobą zwrotów „Trener, Pan trener czy też Prezes lub Pan Prezes.

 5. Zobaczymy jak będzie, bo to dość odważny ruch. Tak naprawdę czas na przygotowanie drużyny nowy trener będzie miał w przerwie zimowej i dopiero po tej przerwie zobaczymy kunszt nowego trenera. Ja z całego serca życzę nowemu trenerowi powodzenia. Oby nasz zespół zaczął grać dobry dla oka futbol, bo ostatnio oglądanie meczów w wykonaniu naszej drużyny mogła nadawać się jako wymierzenie kary za złe postępki.

 6. To co się tu dzieje to dom wariatów. Zwalniają jednego z lepszych trenerów w lidze, a zatrudniają stażystę. Nauki to się pobiera w drugiej albo trzeciej lidze, a nie w ekstraklasie. Mieliśmy nie tak dawno trenerskiego debiutanta – Lesiak się nazywał, jak ktoś nie pamięta. Chcecie widocznie powtórki i później szukania „strażaka”, który uratuje klub przed spadkiem. Bardzo profesjonalne podejście. Niestety rewolucja musi mieć swoje ofiary. Właśnie rozpoczyna się bal na Titaniku.

  • Bolec za kim ty tęsknisz???
   Stokowiec
   sezon 2015 lipiec do września 15 pkt. październik – grudzień 12pkt. = 27 pkt
   sezon 2016 lipiec do września 20 pkt październik – grudzień 11 pkt = 31 pkt
   sezon 2017 lipiec do września 19 pkt październik – listopad 5 pkt = 24 pkt
   trzeci rok początek dobry druga faza jesieni do bani..
   czy co roku mamy według ciebie walczyć o utrzymanie w lidze niech idzie eksperymentować i robić ludziom mętlik w głowach gdzie indziej ….. Sami zawodnicy nie wiedzieli czy zagrają i na jakiej pozycji. Robił mętlik w głowach. Co tu pisać super ,że wreszcie się go klub pozbył tylko według mnie o rok za późno.