fot. Mikołaj Olszewski

Napastnik Jakub Świerczok i obrońca Jarosław Jach zostali powołani przez selekcjonera Adama Nawałkę na zgrupowanie reprezentacji Polski i mecze z Urugwajem (10 listopada, 20:45, Warszawa) oraz Meksykiem (13 listopada, 20:45, Gdańsk). Obaj zawodnicy stoją przed szansą debiutu w biało-czerwonych barwach. Gratulujemy!

Powołani na mecze z Urugwajem i Meksykiem:

Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth, Anglia), Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Łukasz Skorupski (AS Roma, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (US Città di Palermo, Włochy), Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Michał Pazdan (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion FC, Anglia), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC, Anglia), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Mariusz Stępiński (AC Chievo Verona, Włochy), Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin), Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF, Dania).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

17 KOMENTARZE

 1. Panie Stokowiec- to nie Janus czy Guldan są powoływani do kadry(choc powołań Martina nie rozumiem) tylko MŁODY perspektywiczy zawodnik który ma szanse zrobić progres. Dla takich małych klubów jak ZL tędy droga… Potrzeba zmiany myslenia w budowaniu drużyny,ale nie sądze by takie apele cos zmieniły,chyba juz tylko zmiana trenera na kogoś bez obciążeń zza granicy.

   • Po co obrażasz? Ma chłop rację. Widziałeś jak gra Korona? To ja Ci powiem, oni przede wszystkim cieszą się grą. Tak im kazał wyśmiewany przed sezonem trener, z którego większość „fachowców” w tym kraju szydziło. Poczytaj sobie wywiady z Lettierim, który kazał im przede wszystkim cieszyć się grą i stanowić zgrany kolektyw. U nas taką grę i takie podejście zauważyłem (a oglądałem wszystkie mecze) tylko dwa razy. Raz w meczu z Pogonią i drugi raz, w Pucharze z Cracovią. W tych meczach widać było radość z grania i więcej chęci niż umiejętności. Reszta to jest na zasadzie, my wam pokażemy jak się gra w piłkę, my jesteśmy wiceliderem i to my rozdajemy karty. Taki chuj! Nikt się nas nie boi, każdy nas rozszyfrował i nasze wahadła z Woźniakiem i Balićem na boku, są po prostu kurwa śmieszne. Plus decyzje „NIEOMYLNEGO” typu Czerwiński na ławie, Todor w pierwszym składzie, Tuszyński w środku z Kubickim, no i Janoszka, który jest w najsłabszej formie w karierze. Może i Korona skończy sezon za nami, ale przynajmniej chłopaki pokażą, że bez pieniędzy też można grać, że najważniejsza jest atmosfera i kolektyw, a nie personalne upodobania trenera.

   • Moment, moment: jest mała różnica. Trener Korony ma burdel w klubie, brak kasy, budżet pewnie z 12 baniek i piłkarzy-wynalazki co przyszli do Korony, bo nikt normalny ich nie chciał.
    Jakby ten gość miał 30 baniek budżetu, najlepszą w lidze bazę, super (podobno) akademię, to można bywtedy porównywać.

 2. przyjechał ostatnio Górnik, super że udało się wygrać, choć gdyby nie indywudualna akcja Kuby na 3-1 różnie mogło być. Gornik, wiadomo – długi, bieda, wystawianie młodych bo nie ma kasy na transfery (tam rzeczywiście można powiedzieć że grają młodzi ) i nawet w tym przegranym meczu,jak im nie szło z akcji, to widać było że mają dopracowane do perfekcji stałe fragmenty. U nas Stokowiec jest 5 sezon i przykro to stwierdzić, ale my kurva autu nie potrafimy wybić tracąc piłkę za prawie za każdym razem.

  • Widze ze nie tylko mnie wkoorwia rozgrywanie pilki rzutem z autu. Jak to mozliwe ze najprostszy element pilkarskiego abecadla sprawia nam tyle problemu? Niemal kazdy aut, niewazne w jakiej czesci boiska to strata maksymalmie w trzecim kontakcie!

 3. Burdel był jak miasto finansowało ten klub. Teraz wszedł prywatny inwestor i wszystko poukładał po swojemu.
  Zresztą nasz klub filozofię działania zmienił dopiero po spadku z ekstraklasy. To jest 4 sezon, gdzie klub trzyma się wyznaczonej drogi ( i w tym czasie był awans do ekstraklasy, 3 miejsce, porażka w zeszłym sezonie, i zobaczymy co przyniesie obecny sezon).
  Zresztą to nie o tym ten temat jest, gratulacje dla Jacha, Świerczoka, i dla całego sztabu trenerskeigo, że dołożył swoje trzy grosze do tego powołania.

 4. Moi drodzy koledzy- nie wiem , czy mam życzyć jutro zwycięstwa ZL, czy Cracovii ( mieszane uczucia ),gdybym miał pewność , że prezes zwolni naszego MAGA , to jetem za cracovią , ale boję się kółko różańcowe dalej będzie trwać!!! Jeszcze raz powtarzam, że w naszej lidze nie powinien pracować żaden Polak jako trener!!!! Facet przyszedł do Korony -wyszydzany, pracował w III bundeslidze (klub jego spadł do IV oberligi ), a u nas rządzi i chce się to oglądać!!! Popatrzcie naszych pseudo trenerów nikt nie chce-nigdzie !!!! Mamy dosłownie 2 jedenastki na ligę i co Mag twierdzi, że przez kontuzje,a nie brak jego wiedzy ( taktyka, przygotowanie fizyczne,psychologia), są żródłem porażek. Ponadto zwolnił bym mister BAKO- każdy bramkarz gra u nas gorzej niż w poprzednim klubie!
  P.S. Taka sama teza wobec trenera reprezentacji w siatkówce ( Gruszka, Stelmach)- a jest bdb Belg. Układy etc.