fot. Ręczna Pod Choinkę

Przez ostatni rok zbierali sportowe koszulki, by po raz trzeci ucieszyć podopiecznych Domów Dziecka w całej Polsce. Trwa właśnie akcja charytatywna „Ręczna Pod Choinkę” organizowana przez kibiców piłki ręcznej zrzeszonych wokół grupy Zagłębie Handball.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ na licytacjach pojawiła się rekordowa liczba, ponad stu pięćdziesięciu koszulek i innych gadżetów, a wśród osób, które włączyły się w lubińską akcję są gwiazdy światowego szczypiorniaka jak Clara Woltering czy Nora Mork. Podobnie jak przed rokiem tak i tym razem były również koszulki piłkarskiego Zagłębia. W pierwszej turze był to trykot Dominika Jończego, a aktualnie można wylicytować koszulkę Martina Polacka.

Kibice szczypiorniaka pomagają domom dziecka poprzez akcję „Ręczna Pod Choinkę” już po raz trzeci. Jej początki sięgają natomiast 2014, gdy założone zostało nieformalne stowarzyszenie kibiców piłki ręcznej. Sympatycy szczypiorniaka postanowili wtedy pomóc Zagłębiu Fanatyków przy akcji „Miedziany Mikołaj”. Wtedy swoją pomoc w tworzeniu inicjatywy charytatywnej związanej z piłką ręczną zadeklarowało wiele zawodniczek z całej Polski i tak powstała „Ręczna Pod Choinkę”.

Aktualnie dostępne aukcję można zobaczyć tutaj: https://allegro.pl/listing?string=%23R%C4%99cznaPodChoink%C4%99&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-2-1003&p=2

Więcej o akcji opowiada Radosław Salamon w studiu TVRegionalna.pl:

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl