fot. Mikołaj Olszewski

Dziś o godzinie 18:00 we Wrocławiu Zagłębie Lubin zmierzy się z miejscowym Śląskiem w ramach 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Derby Dolnego Śląska to zawsze jeden z najważniejszych meczów sezonu, dlatego kibiców Zagłębia nie interesuje nic innego niż trzy punkty.

O dzisiejszym meczu mówi się przede wszystkim w kontekście dwóch zagadnień – osłabień kadrowych Śląska i gorącego krzesła, na którym siedzi Piotr Stokowiec.

Przez problemy z kontuzjami i kartkami w poprzednim tygodniu Jan Urban miał zaledwie 13 zdolnych do gry piłkarzy. Receptą na wyjście z kryzysu kadrowego ma być zgłoszenie kilku młodzieżowców z rezerw oraz zespołu Centralnej Ligi Juniorów. Całkiem możliwe, że jeden z tych zawodników – Sebastian Bergier – wystąpi z Zagłębiem od pierwszych minut. Ten niespełna 18-letni napastnik jest w tym sezonie niezwykle skuteczny, w 16 meczach Centralnej Ligi Juniorów zdobył już 18 bramek.

Drugi z tematów, którym emocjonowały się media w ostatnich dniach, to sytuacja jaka będzie panowała w naszym klubie po ewentualnej porażce. Piotr Stokowiec nie ma ostatnio najwyższych notowań i kto wie, czy ewentualna porażka w derbach i ostatnie kiepskie mecze nie przesądzą o jego zwolnieniu.

Po antyfutbolu, jaki zespół zaprezentował w meczu z Koroną Kielce, liczymy, że coś się zmieni. Na zmiany się zanosi, ale czy będzie to powrót do ustawienia 4-5-1 (tudzież 4-3-3), czy po prostu zmiany personalne – tego nie wiemy. Niemniej jednak coś z Koroną nie zatrybiło i jeśli dziś zagramy podobnie jak z Koroną, pokona nas nawet przetrzebiony kadrowo Śląsk.

Piłkarze wiedzą już, że derby to coś więcej niż mecz.

Wielkie, Wielkie, Wielkie – ZAAGŁĘĘĘBIEEE!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

48 KOMENTARZE

 1. Zapowiedzi jak przed poprzednim meczem wszędzie widzę tylko zwycięstwo blablabla a i tak bedzie kupa. Chciałbym kiedyś zobaczyć choć raz taki mecz jak wczoraj zagrała Korona. Aktualnie najlepsza drużyna w tej lidze. 100% zaangażowania a do tego pomysł na grę co chwile prostopadłe piłki, klepki, strzały jak widać wystarczyło sprowadzić trenera z za granicy który chce grać w piłkę.

 2. Bywały różne mecze, bywał Piast będący bardzo słabym zespołem gdzie dostaliśmy bramkę na koniec, bywała taka Cracovia, był też pusty przelot Polacka z beznadziejną Termą…takich dziur w składzie jakie ma Śląsk nie da się nie wykorzystać. Po prostu nie da. Nieważne że poza Lubinem była tylko jedna wygrana w 1 kolejce…w Śląsku jest jeden solidny obrońca(Celeban), jeden któremu palą się zwoje(Tarasovs) i jeden nieopierzony na dobrą sprawę, który raczej zbawieniem się nie okaże. Terminarz mamy naprawdę fajny na przełamanie, bowiem 1. Śląsk z obroną i bez Koseckiego, który znaczy wiele dla ofensywy, Termalika, która na wyjeździe nie wygrała ani razu, o Pogoni wie każdy śledzący polską ligę co się dzieje i Lech w kryzysie. Konkretna suma punktowa powinna wpaść w tych kolejkach, derby rządzą się swoimi prawami, co udowodniono wczoraj w Dortmundzie. Jeśli nie teraz, to kiedy?

 3. No sorry, ale Śląsk jest w tak opłakanej sytuacji, że Stokowiec musi to wygrać.

  W stosunku do poprzedniego składu to zamiast Andrzejczaka, który jest młody i może nie wytrzymać derbów to wystawiłbym Balicia, Tosik też mógłby się przydać w takim meczu, ale Matuszczyk również dałby radę. Świerczok niech coś strzeli, Tuszyński z Pawłowskim, Buksą i Woźniakiem niech się odblokują, a Jach niech przestanie się kompromitować. Zwycięstwo!

 4. WSPOMNICIE MOJE SŁOWA

  Dzisiejszy mecz, to będzie gra typowo asekuracyjna z naszej strony.
  Wróg krwawi a my zamiast go dobić, będziemy się litować.
  Stokowiec znowu nas zaskoczy jakąś nowinką – czy to w ustawieniu czy to w nazwiskach.

  Dojdzie do was czym są najemnicy – dla nich nie ważne czy gramy ze Śląskiem czy z Ruchem.
  Dal nich to mecz jak każdy inny. Fajerwerków więc nie będzie.

 5. Arka potrafi dobrze zagrać. Wysoko wygrać. Korona jakiej wściekliźny dostała. A my co budujemy drużynę na lata. A lata lecą i po zeszłym roku jest gorzej. Zje taktyka która nic nie daje i marnuje zawodników., czas na zmianę trenera. Prezesie chybił z tego nic nie będzie

 6. Brak zwycięstwa z tak słabym Śląskiem to będzie klęska. Dalej co chwila głupie straty, laga do przodu niech sam Świerczok próbuje. Brak gościa w środku pola kogoś z pomysłem na rozegranie i do tego ta technika Tuszyńskiego … cienki Kubicki i śpiący Guldan. Także bez zmian.

 7. I co ? Panowie !
  1:0 bu ha ha ha ha
  Tak jak pisałem wyżej o 14:00 – WSPOMNICIE MOJE SŁOWA
  …mieliśmy na Oporowskiej zwykle męczenie buły !!
  …żadnego pomysłu na grę, zero przebojowości, nie znalazł się ani jeden, który porwałby do zwycięstwa drużynę.
  W takim meczu to piłkarze powinni dupą po murawie jeździć, biegać od linii do linii z zębami na wierzchu i lejącą się pianą po pysku.
  a co było ? gra w chodzonego jak na treningu, na zasadzie ja do Ciebie, a Ty do mnie.
  Stoki nic więcej z tych chłopaków nie wyciągnie.
  On im miesza w głowach i systemie grania.
  Z tej mąki chleba nie będzie.

  Na kolejnym meczu widzę 1500 osób na trybunach, może naszemu nażelowanemu Prezesowi
  da to coś do myślenia.
  Zresztą najpierw z drużyną żegna się trener, a później zaraz po fit-śniadanku
  dla Biznesmenów żegna się Prezes.

 8. Zagłębie spada powoli tam co prezentuje na DNO. Który normalny trener wystawił by w składzie Tuszyńskiego w takiej dyspozycji ? Który trener ściąga najlepszego zawodnika meczu Świerczoka ? Który prezes nie reaguje na destrukcje jaka się dzieje w klubie ? Odpowiedzi są dwie tylko Stokowiec i tylko Sadowski – jesteście siebie obaj jednakowo warci.

 9. Obrońcy Stokowca, Ci co pluli na wiernych kibiców – wystąp, idźcie mu podziękować za tę żenadę GDZIE JESTEŚCIE NO GDZIE
  Co to ma być – w derbach ze słabymi maliniakiami bronimy 0:0
  Co na boisku robi Tuszynski, Balic – dlaczego sciagamy najlepszego napadziora, dlaczego nie ma kto grac z Filipem Jagiello
  Wozniak dzieki za zje…ne 2 setki (nawet dwusetki)
  Nie będzie dyplomacji – Panie Prezesie – Pan wie co robić
  STOKOWIEC szmaciarzu won – co teraz bedziesz Nam wciskal WON WON WON

 10. Dwa celne strzały w meczu, plus dwa celne strzały z Koroną! Kurwa, cztery celne strzały w dwóch meczach. Cztery celne strzały w ciągu 180 minut?! To je circus, to jest kurwa circus! Trenerze Piotrze Stokowcu, proszę zabieraj z sobą manekina Smolarowa i wypierdalać w pizdu, z naszego Zagłębia!

 11. Nie to jest najgorsze że nic nie gramy i notorycznie gubimy punkty – Również najgorszym nie jest to że trener powiela co kolejke te same błedy niemal we wszystkich elementach swojej pracy w klubie.

  Zdecydowanie najgorsze jest to że mimo tego wszystkiego co wyprawia dalej ma imunitet na bycie trenerem i absolutnie nic z tego nie wynika że kompletnie nie radzi sobie w pracy z tą drużyną .

  W normalnych warunkach napisałbym że dobrze sie stało że przegrali – Bo skróci to meczarnie piłkarzy i kibiców – meczarnie w obserwowaniu tego jak ta drużyna dusi sie pod wodzą tego szkoleniowca – Ale nasz Prezes wie lepiej – Stokowiec ma imunitet nie wiem ile jeszcze takich porażek trzeba żeby pogonili stąd człowieka ktory nie wywiązuje sie ze swoich obowiązków należycie i czy jak odniesie 1 zwyciestwo po 6 porażkach to temat zwolnienia znowu sie oddali ?

  Czas aby pseudo prezes postawił przed Stokowcem ultimatum – Nastepnie piłkarze go zwolnili – i to bedzie scenariusz który uratuje nam dupe w kolejnym sezonie bo ten jest oczywiscie na straty – ale kolejny też bedzie o ile któś w koncu nie zdejmie klapek z oczu i zacznie wywiązywać sie ze swojej roli – To słowa do prezesa Roberta Sadowskiego – bo w chwili obecnej to wstyd patrzec na to jak drużyna sie stacza a on biernie sie temu przyglada przy żałosno-smiesznych obiecankach Stokowca po kolejnych przegranych meczach.

  • Nie zgadzam sie z gtwierdzeniem ze to uratuje nastepny sezon. Takich sobie niestety nabral Stokowiec zawodnikow, takich ktorzy nie potrafia zrobic roznucy z pilka przy nodze, potrafia tylko podac do najblizszego.
   ***
   Mam podejrzenia ze kontuzja Starzynskiego wcale nie jest kontuzja.

 12. To była normalnie piaskownica – o ile śląskowi się nie dziwie (kłopoty ze składem) to my kurde mogliśmy przebierać – skład budujemy trzy lata i z tych trzech lat mamy 3 tony piachu – byłem zawsze za trenerem który będzie wreszcie w Lubinie dłużej ale tego kurw…a już jest za wiele.

  Powiem to łagodnie – spieprzaj bo nigdzie już ci tak dobrze nie będzie a szanse zjeba..łeś jak mało kto….

  WON

 13. Starzyński symulka jak nic… nie puścili go latem na lepszy kontrakt to ma focha. Już druga drużyna z bardzo mocno okrojonym składem robi z nimi co chce. Ludzie z miłości do piłki chodzą na halę pograć prosto po pracy i więcej serca zostawiają na tej hali niż nasi grajkowie w derbach. Zmiany Stokowca nie logiczne a jego wypowiedzi na konferencji potwierdzają że u nas w klubie tak go utwierdzili w myśli że jest zajebisty i nikt go nie wypierdoli a zbity pysk i się nie przejmuje. W sezonie gdzie graliśmy pięknie w LE Stokowiec przegrał konkurs na tenera roku i od tamtej pory tylko leci w dół wraz z drużyną którą tworzy trzy lata…
  Pora na list do świętego Mikołaja z życzeniem nowego trenera i jak dostanie takich listów z tysiąc to może spełnić to życzenie. Pozdro.

  • Przestańcie pisać głupoty o Starzyńskim. Miałem okazję z nim osobiście porozmawiać w Polkowicach. Chłopak jest po operacji pachwiny i dopiero w styczniu zacznie treningi (jak wszystko dobrze pójdzie). Jakby symulował, to by chyba pod nóż nie poszedł?

 14. A to w klubie jest jakaś gorąca sytuacja? Póki kibice nie dadzą masowo jasnego przekazu że już dosyć tej parodi to Stokowiec bedzie robil dalej swoje a Sadowski bedzie udawał ze jest ok – taki mamy klimat .

  Trener długoetapowo nie wywiazuje sie ze swoich obowiązków drużyna pikuje w dół a prezes udaje że nie ma problemu – Taktyka na przeczekanie a nóż sie uda a jak nie uda to powalczymy o utrzymanie – Jesteśmy na łasce nie udacznika Stokowca bo nie mamy prezesa z prawdziwego zdarzenia w klubie.

  Czy wy myslicie że relacja na lini Prezes – Trener wygląda jak profesjonalna relacja wymagającego szefa z pracownikiem ? czy bardziej przypomina koleżenska relacje gdzie ten 2 opowiada bajeczki temu 1 wszemu że ma plan i wizje że wszystko jest pod kontrola a ta seria porażek to tylko drobna wpadka – Jak najważniejszej osobie w klubie brak jaj do podjecia meskich decyzji wiec jestesmy na łasce nieudacznika Stokowca który nie potrafi nawet logicznie wybrać optymalnego składu z zawodników których posiada

  – Zle ocenia sytuacje na boisku jak zrobi zmiane i ma do wyboru do zmiany 2 zawodników na danej pozycji w tym jeden prezentuje sie w miare drugi zle – to Stokowiec zawsze sciagnie tego ktory gra solidnie . Pozatym te roszady i testowanie zawodnikow na ich nie nominalnych pozycjach – Cały ten syf szkoda komentować bo co tydzien kibice krecą nosem po żenujących meczach i nic z tego nie wynika – Rudy obiecuje po prażce ze ma wizje i widzi pozytywy po czym po tygodniu powiela wszystko swoje błedy i mocno przyczynia sie do słąbej gry Zagłebia.

 15. TAKIE SĄ FAKTY OSTATNIE MECZE GRAMY BARDZO SŁABO PONADTO DOROBEK PUNKTOWY JEST BEZNADZIEJNY. DZISIAJ BYŁ TEST DLA TRENERA KTÓRY GO CAŁKOWICIE OBLAŁ. PONADTO NIE MAMY W ŚRODKU POLA ZAWODNIKA KTÓRY POKIEROWAŁ BY GRĄ. FILIP JAGIEŁŁO DZISIAJ ZAGRAŁ BARDZO SŁABY MECZ DUŻO STRAT ORAZ JEGO WRZUTKI DO ZAWODNIKÓW ŚLĄSKA. CZEPIAMY SIĘ TUSZYŃSKIEGO ALE ON JEDYNY W ŚRODKU POLA PRÓBOWAŁ COŚ GRAĆ. PIŁKA JEST BRUTALNA NIE ZAWSZE DRUŻYNA LEPSZA WYGRYWA. KONIECZNIE NALEŻY ZMIENIĆ TRENERA TO JEDYNA SZANSA ŻE COŚ RUSZY. WOLNY JEST MAGIERA ALBO TRENER Z ZAGRANICY.