fot. Monika Wantoła

Piłkarz Lecha Poznań Kamil Jóźwiak do tej pory nie przedłużył kontraktu ze swoim zespołem i jak sugeruje „Gazeta Wyborcza Poznań”, jednym z klubów sondujących możliwość jego pozyskania jest Zagłębie Lubin.

Jóźwiak miał bardzo dobry początek sezonu, jednak w ostatnich tygodniach w ogóle nie gra w pierwszym zespole „Kolejorza”. Oficjalnym powodem, dla którego utalentowany zawodnik Lecha nie znajduje się nawet w meczowej kadrze jest to, że przegrywa rywalizację z innymi zawodnikami. Prawdziwy powód jest jednak całkiem inny – piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu na zasadach zaproponowanych przez klub, dlatego trener Nenad Bjelica nie rozpatruje kandydatury młodego skrzydłowego przy ustalaniu kadry na mecze LOTTO Ekstraklasy.

Agent zawodnika oczekuje m.in. wpisania w umowę liczby gwarantowanych meczów, w których młody piłkarz miałby zagrać. W dodatku agencja reprezentująca piłkarza oczekuje, by klauzula odstępnego wynosiła około trzech milionów euro. Na to nie chce zgodzić się „Kolejorz”.

Przyszłość 19-letniego zawodnika powinna się wyjaśnić w najbliższych dniach. Jeśli nie zdecyduje się on na pozostanie w Lechu, do walki o jego usługi włączą się inne kluby – w tym – całkiem możliwe – Zagłębie Lubin.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

12 KOMENTARZE

 1. Dzis w prasie przewinelo sie nazwisko Besek w kontekscie nowego trenera Pogoni.
  Moze by zastanowic sie nad jego ponownym zatrudnieniem…? Moge sie mylic ale to chyba on sklecil kadre z ktora pozniej ZL zdobylo MP, Dzis mialby z czego wybierac , bo z jednej strony akademia a z drugiej ZL zostalo postrezgane jako klub z ktorego mozna sie wybic.

  • Ziom proszę Cie xD.

   Mityczny Drażen Besek? Ze średnią pkt na mecz 1,08? I legendarnymi wpierdolami bo inaczej tego nie nazwę 1:7 i 0:6 z Wisłą?

   Ten sam który odszedł w 2005 roku? – zrobił skład na mistrza w 2007? Hmm, Czyli Smuda i Smuty Waldek też zrobili nam kadrę a nie Nawałka? ;]

   • Cos mi sie wydaje ze te wpierdole to byly za Nawalki?
    Z reszta nie ma sie co spierac – lata tuz po przelomie wiekow obfitowaly u nas w spora rotacje wsrod trenerow jak i zawodnikow.
    Z racji tego ze nie ma wsrod polskich trenerow odpowiedniego kandydata sklanialbym sie do trenera zza granicy. Stad ta mysl o sprawdzonym Besku.

  • Rafał, ale ma wprowadzać ich jak odstają? na siłę? – jak mógł to wprowadził Jacha, Kubickiego, Jagielle dał najwięcej do tej pory pograć z trenerów.

   Ja pamiętam 1 obrazek z tamtego sezonu, jak na boisko wszedł Siemaszko – 3 sprinty i siły nie miał, zrzygał się prawie przy linii…

   Uwierz mi, że ja tez bardzo chciałbym młodych, ale z 2 strony chce tez fajnego miejsca na koniec sezonu, zwróć uwagę że zagraliśmy 3 mecze słabiej, a ludzie już Rudego zwalniają ;D jak w takiej atmosferze wprowadzać młodych….

   Polski Guardiola wprowadził „młodych” chodź to bardzo duże nadużycie w mojej opinie i szoruje dupą o dno tabeli ;p.

   Wiec nie mówmy stawiajmy na młodych, tylko dlatego że są młodzi ;]

   • Jacha nie wprowadził ,tylko nie miał wyboru gdy odszedł Dąbro,Jach zaczął grac regularnie, zgoda co do Kubickiego, Jagiełło w trakcie wprowadzania,ale to wprowadzanie trwa 3 rok. To tyle na 3,5 roku pracy z jedną z najzdolniejszych młodziezy w Polsce i nie mając parcia na wynik, w tym czasie obrodziło kilkudziesiecioma kopaczami na e-klapowych boiskach. To dużo? Odpowiedz sobie sam..

 2. To zobacz co się dzieje gramy coraz gorzej brakuje tzw. Presji na wynik. Nawet Costa wywiadzie się wypowiadał że nikt się nie przejmował słabymi wynikami… Pewnie dlatego gramy tak jak gramy… A w niedziele kolejny słabiak przjeżdża jak Piast czyli Crakowia…..