fot. Mikołaj Olszewski

W środę o 18:00 „Miedziowi” rozegrają kolejny mecz w LOTTO Ekstraklasie. Rywalem naszego zespołu w 20. serii gier będzie poznański Lech. Zapraszamy wszystkich na stadion!

Zagłębie do dzisiejszego meczu podejdzie podbudowane wywalczonym w doliczonym czasie remisem z Pogonią Szczecin. Nasz zespół plasuje się na 7. pozycji w ligowej tabeli i w przypadku wygranej może wskoczyć na miejsce 5.  Lech zajmuje pozycję 4.

Mariusz Lewandowski, oprócz kontuzjowanych Filipa Starzyńskiego, Sebastiana Boneckiego, Daniela Dziwniela i Patryka Muchy, nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za kartki Jarosława Jacha.

Sytuacja Lecha pod względem osobowym nie należy do najlepszych. Z „Miedziowymi” z powodu kontuzji nie zagra m.in. Maciej Gajos oraz Maciej Makuszewski. Ze względu na zawieszenie mecz z Zagłębiem z poziomu trybun obejrzy trener Nenad Bielica.

Dzisiejszy mecz będzie 55. spotkaniem Zagłębia i Lecha w historii. „Miedziowi” wygrali 16 razy, tyle samo spotkań kończyło się remisem, a „Kolejorz” zwyciężył w 22 meczach.

Zdaje się, że Zagłębie powoli wraca na właściwe tory. Dziś najlepsza okazja do potwierdzenia tej tezy, bowiem Lech nie wygrał już szczęściu kolejnych meczów na wyjeździe i jest zespołem jak najbardziej do ogrania.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl