fot. Mikołaj Olszewski

W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe 3:3 z Pogonią Szczecin. Fenomenalną skuteczność kolejny raz pokazał Jakub Świerczok, który zanotował drugiego hattricka z rzędu.

10 grudnia 2017, 15:30 – Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)

Pogoń Szczecin 3:3 Zagłębie Lubin

bramki: Spas Delew 30, Jakub Piotrowski 38, David Niepsuj 44 – Jakub Świerczok 41, 51 (k), 90

Pogoń: 1. Łukasz Załuska – 24. David Niepsuj, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes – 11. Spas Delew (88, 71. Dariusz Formella), 14. Kamil Drygas, 4. Jakub Piotrowski, 29. Marcin Listkowski (86, 7. Ádám Gyurcsó), 9. Adam Frączczak – 93. Łukasz Zwoliński (80, 20. Tomasz Hołota).

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Saša Balić – 9. Arkadiusz Woźniak (65, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 25. Adam Matuszczyk, 11. Bartłomiej Pawłowski (62, 6. Kamil Mazek), 89. Patryk Tuszyński (46, 19. Filip Jagiełło) – 70. Jakub Świerczok.

żółte kartki: Drygas, Piotrowski – Jach, Mazek.
sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 2634.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

25 KOMENTARZE

 1. Jak zobaczylem sklad na pierwsza polowe ,zdziwilem sie co robia Tuszynski i Wozniak na skrzydlach, przeciez mamy tylu skrzydlowych wiec po co na sile polwielac bledy Stokowca. Niestety pierwsza polowa przegrana i to trener musi wziasc na siebie. Co moglo sie podobac ,ze mimo bledow ML szybko wprwoadzil korekty i to pomoglo. Zespol sie zbilansowal i druga polowe wygralismy 2:0… Dawno nie widzialem Zaglebia tak walecznego i z wiara na koncowy sukces. Brawa dla sztabu i chlopakow za walke do konca. Szkoda tylko tej pierwszej polowy ale coz….Mam nadzieje ze to cos nas nauczy. Zmartwieniem moze byc to co wyprawiaja Kubicki i Jach ….niestety ale Kubicki dalej jest na rowni pochylej a Jach myslami chyba gdzies indziej obawiam sie tylko ,ze przy tak slabej koncentracji to sie zmarnuje na zachodzie…

 2. Jakby na sprawę nie spojrzeć, to w dwóch meczach pod wodzą ML Zagłębie strzeliło siedem bramek. W tym aspekcie brawo! Kuba MISTRZ! Gorzej, że straciliśmy pięć goli! Wolę jednak oglądać Zagłębie, które strzela, punktuje i jest ofensywne. Będzie coraz lepiej!

 3. Z czego tu się cieszyć? Z jednego punktu z ostatnim zespołem ? Była u nas zmiana trenera czy Stokowiec dalej ustala skład?? Po co Lewandowski po dobrym meczu z Termaliką robi niezrozumiałe roszady?? Pierwsza połowa to jakieś nieporozumienie w naszym wykonaniu. Dobrze że chociaż zareagował na to w przerwie. Ale wypowiedzi typu dobry mecz był to jak bym Stokowca słyszał. Miała być pewna wygrana a szczęśliwie zremisowaliśmy. Moim zdaniem złe ustawienie zespołu trenera czy kto tam w tym klubie skład ustala…

 4. To na prawdę nie był łatwy mecz. Dla Pogoni najbliższe mecze to te ostatniej szansy by myśleć o utrzymaniu. Jestem pewien że punktów w tym sezonie jeszcze trochę uzbierają ale nie wiadomo czy im to wystarczy do utrzymania. Co by nie mówić Świerczok to jest gość. Oby został w Lubinie jak najdłużej, dalej robił swoje i pojedzie na mundial. Dzisiaj brał wszystko na siebie. W końcu, drugi mecz z rzędu drużyna po stracie bramki cały czas wierzy w odrobienie wyniku. Zawsze lepiej zremisować 3:3 bo dobrym meczu niż 0:0. Zobaczymy co będzie w środę z Lechem. Zagłębie dwa ostatnie mecze w bramkach 7:5 a Lech 1:0. Więc trzeba się cieszyć że mecze Zagłębia znowu chce się oglądać. Jak już ktoś wcześniej napisał Kubicki słabo. Chłopak walczy ale poza tym notuje same straty. Matuszczyk mimo 9 lat gry w Niemczech zagubiony. Zero pressingu, rozegrania czy strzału z dystansu. Dużo więcej się po nim spodziewałem. Potrzebne jakieś konkretne wzmocnienie do środka pomocy. Polacek druga połowa na + i Czerwiński dośrodkowanie przy ostatniej bramce. I fajne to że trener szybko reaguje ze zmianami.

  • skoro tak to plan byl grac skrzydlami prawda? to co robili tam Wozniak i Tuszynski??? Pozatym boisko bylo dla dwoch drozyn takie same i Pogon lepiej sobie radzila. My niestety mamy 2 defensywnych pomocnikow ktorzy nie potrafia rozegrac pilki i do tego nie najlepiej zamykaja srodek pola,szczegolnie slabo wyglada Kubicki,szkoda bo od roku wogole sie nie rozwija przy tej ilosci minut co spedza na boisku to slabo…

   • Co do doboru skrzydłowych to sam ich nie rozumiem, a Pogoń lepiej sobie radziła bo ma po prostu lepszych skrzydłowych. Wszystko grali prawą stroną, a umówmy się Delew jest lepszy niż Woźniak. Transfer defensywnego pomocnika to powinien być jeden z priorytetów. I trzeba czekać na powrót Starzyńśkiego który będzie rozgrywał piłkę.

    • ja wiem czy Pogon ma lepszych skrzydlowych ,my poprostu w pierwszej polowie gralismy ludzmi ktorzy nie sa skrzydlowymi a reszta naszych skrzydlowych bez ogrania od tygodni …szkoda mi Lukasza Piatka ktory jednak byl duzo lepszy od Kubickiego,na takim bagnie lepiej mi sie wydaje bylo postawic na Tosika bo Kubicki slabo trzyma sie na nogach no i nie mamy zadnej alternatywy dla Starzynskiego, napewno mozna by bylo odbudowac Janka ale jego juz nie ma …..

 5. Po poprzednim meczu napisalem: radosny futbol.
  Dzis podobnie. Wydaje mi sie ze pod wodza ML tak bedzie wygladalo nasze ZL: sporo z przodu sporo w plecy.
  Dalej mamy dziuuuuure w srodku pola. Wyglada na to ze Tosik jest tam potrzebny by podostrzyc gre i pokazac przeciwnikowi ze nie tamtedy droga.
  Co do meczu, nie bede odkrywczy: Wozniak, Tuszynski oraz Kubicki z Balicem.
  Niespodzianka kolejki: Zwolnienie Ramireza z Wisly K. Zaproponowac mu posade skauta ZL 🙂

 6. Strach pomyśleć co za zmiany zrobił by rudy geniusz w przerwie przy wyniku 1-3…za ŚWIERCZOKA mizerny Buksa …brawo Lewandowski za odkurzanie Janusa i Mazka..widać brak ogrania ale jest ambicja. ..najsłabszy w Zagłębiu Matuszczyk…same straty zero pomocy drużynie…

 7. Szkoda 2 punktów, ale brawo że potrafili wrócić z 2 bramek w plecy. No i to my w końcu strzeliliśmy w doliczonym.

  Zakładam że Kuba nie jest na tyle głupi żeby iść zimą za granicę i ryzykować ławkę tuż przed mundialem, ale żeby nie okazało się że ma jakieś śmieszne odstępne 300 tysięcy € i weźmie go np Legia lub Lech. Takich graczy jak już sprzedawać to za konkretne pieniądze.

 8. Najbardziej w tym meczu podobała mi się walka do końca, dźwignąć się z 3:3, widać że próbowali i walczyli, to jest ogromny plus…szkoda że nie wygraliśmy ale Pogoń gra lepiej aniżeli punktuje więc nic dziwnego że ruszyli na nas skoro nóż na gardle zaczyna powoli ciąć…z innych wieści dosyć ważnych dla nas-po pierwsze Lech dalej nie gra cudownie i w środę trzeba ich wystrzelać. Po drugie-Wisła Kraków zwolniła Kiko, wykorzystać ten chaos jest wskazane, tym bardziej że to Kiko szukał ludzi z Hiszpanii obecnie dla nich grających

 9. Brawo za walkę do końca. Świerczok długo u Nas nie pogra. Z takiego kąta Martin nie może puszczać bramek, przy trzeciej nie miał szans. Nie wiem jakim cudem Matuszczyk grał w Bundeslidze, na razie nie pokazuje ułamka umiejętności i doświadczenia jakie powinien przywieźć z Niemiec.

 10. Ta murawa to jakiś absurd na boiskach ekstraklasowych. Pasuje do 1 ligi ;]
  Brawa za comeback. Widać teraz jak Mazkowi brakuje ogrania. Ja również wolę wynik 3-3 aniżeli autobus przy zaliczce 1-0 i czekanie tylko jak nam bramę władują. Wszyscy na Lecha!
  DO BOJU ZAGŁĘBIE!