fot. Mikołaj Olszewski

Według informacji „Przeglądu Sportowego” bardzo prawdopodobne jest, że obrońca Jarosław Jach będzie kontynuował karierę w Bundeslidze. W grze o Jarka pozostaje co prawda Genoa CFC, ale to właśnie Niemcy są najbardziej konkretni.

W artykule zawartym w „Przeglądzie” nie znalazła się jednak informacja o jaki konkretnie klub chodzi, niemniej Zagłębie woli negocjować z zachodnimi sąsiadami niż Włochami z Genui, którzy m.in. spóźniali się z płaceniem Wiśle Kraków rat za transfer Petara Brleka.

– Gdzie w nowym roku będzie grał Jarosław Jach? Wiem tylko tyle, że interesuje się nim kilka klubów, niekoniecznie włoskich. W grze wciąż jest też Genoa, jej przedstawiciel znowu się ze mną kontaktował, ale w tym wszystkim oczywiście bardzo istotne jest stanowisko Zagłębia, które ma prawo wybrać najlepszą ofertę ze swojego punktu widzenia – powiedział „Przeglądowi” agent piłkarza Paweł Staniszewski.

Okno transferowe w większości mocnych zachodnich lig obowiązuje od 1 do 31 stycznia. W tym czasie powinna się wyjaśnić przyszłość obrońcy Zagłębia.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

  1. Włoska liga wydaje się być lepszym kierunkiem na początek dla Jarka. Wydaje się być ostatnio bardziej przystępna dla polskich piłkarzy, który dosyć mocno odbijają się od poziomu Bundesligi. Może niekoniecznie Genua, która balansuje w okolicach strefy spadkowej, ale jakiś zespól ze środka stawki Serie A, byłby na pewno warty rozpatrzenia.

  2. Jak koniecznie chce Bundesligę to powinien pójść drogą Kamińskiego i pograć rok na drugim poziomie rozgrywkowym. Zresztą nawet Kamiński pierwsze pół roku nie grał i wywalczył miejsce w składzie dopiero na wiosnę, po długim nadrabianiu zaległości, a Jach, który prezentuje ostatnio żałosny poziom liczy na to, że na pół roku przed mundialem wywalczy miejsce np. w takim Augsburgu?

    Chłopie, poczekaj te pół roku, dostań powołanie na MŚ i wtedy odchodź. Jak koniecznie chcesz teraz to przecież kluby z 2. Bundesligi też byłyby w stanie spełnić oczekiwania finansowe Zagłębia. Nie kompromituj się.

    • Śledzę Bundesligę regularnie, oglądam niemal wszystkie mecze i stwierdzam iż Jachu poradzi sobie w zespole z dołu tabeli 1 BL. Akurat Augsburg nie jest taki słaby jak chociażby rok temu, mają szansę na puchary wciąż…ja bym chciał Jacha w HSV lub Freiburgu, te kluby są słabe w obronie i kto wie czy tam właśnie nie zacząłby grać z miejsca. Byle nie do Koeln, bo to byłoby zaledwie pół roku w topie niemieckich klubów.

  3. Z jednej strony wszystko brzmi sensownie. Z drugiej – to szanujmy się – Jach od pół roku jest w takiej formie, że nawet w Zagłębiu ma miejsce na wyrost. Jak dotąd nie wrócił po tej kontuzji kostki z wiosny i jak gdzieś wyjedzie w tym momencie to niestety tylko po to, żeby się odbić