fot. Mikołaj Olszewski

Według informacji Jakuba Białka z portalu „Weszło” Jarosław Jach może nie być jedynym piłkarzem, który w zimowym oknie transferowym opuści Zagłębie Lubin. Oprócz środkowego obrońcy z drużyny „Miedziowych” mogą odejść skrzydłowi Kamil Mazek oraz Krzysztof Janus, a także napastnik Martin Nespor.

Obaj pomocnicy nie mieścili się ostatnio w składzie jeszcze za kadencji trenera Piotra Stokowca, wychodzi na to, że nie widzi ich też w swoich planach nowy trener naszego klubu – Mariusz Lewandowski.

Krzysztof Janus przyszedł do naszego klubu za darmo z Wisły Płock. Dotychczas rozegrał 61 meczów, w których zdobył 7 bramek i zanotował 14 asyst.

Kamil Mazek niestety okazał się niewypałem transferowym. „Mazi”, który do Lubina przeszedł z Ruchu Chorzów zagrał dla Zagłębia w 12 meczach (1 zdobyty gol).

Z nieudanego wypożyczenia (5 meczów/1 gol) do albańskiego Skenderbeu Korce ma powrócić Martin Nespor . Niewykluczone, że „Nespi” zostanie ponownie wypożyczony, tym razem do innego klubu.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

20 KOMENTARZE

 1. Na boisku był świetny ale stokowiec miał kilku piłkarzy w odstawce jak wiadomo, mazek był jedynym z nich. Szkoda bo wyciagneli go z ruchu gdzie nie mógł grać bo nie chciał tam podpisać kontraktu przez zaległości finansowe. A przyszedl z nadzieją na granie, wyglądał dobrze ma boisku ale szans nie dostał. Za to głównie nie lubiłem stokowca, jak ktoś zasługiwal na grę ale on miał swój stały sklad z którym później już nie miał ani gry ani punktów.
  A mazek szybki, dużo wiatru zawsze robił z piłką przy nodze . Trochę mi przypominał przybeckiego ale różnica kolosalna między nimi bo przybeckiemu w bieganiu przeszkadzała pilka.
  Myślę że jeszcze zasługuje na szansę a nie granie w trzeciej lidze, chociaż może dobrze zrobi jak odejdzie skoro mr stawia póki co na tych samych ludzi co stoki.

 2. Dla mnie równiez brak Mazka w pierwszym składzie jest kompletnie niezrozumiały, moim zdaniem Janusa czy Woźniaka z całym szacunkiem, technicznie wciąga nosem, a przy niewiele lepszym od nich Janoszce również nie ma się czego wstydzić, ze wszystkich skrzydłowych jakich mamy to ustępuje tylko Pawłowskiemu. Chyba, że się mylę, bo jest coś o czym nie wiemy. Sztab szkoleniowy wie o tego typu rzeczach najlepiej, ale jak już wchodził na boisko, to prezentował się dobrze. Podobnie Żyra powinien dostawać więcej szans, kosztem takiego Matuszczyka przykładowo. O ile się nie myle, to pewnie nie na tej samej pozycji, ale wartoby dokonać tego typu rotacji. Może z Jagiełłą obok Kubickiego i Żyrą na rozegraniu?

  • Wszystko okay, ale pamietaj ze od meczu z Legia do dyspozycji bedzie Starzynski, wiec Zyrka moglby ewentualnie wchodzic za Starzynskiego. Mysle ze dobrym rozwiazaniem byloby wstawic Jagielle na osemke, Figo na kierownice a za przecinaka Kubicki lub Matuszczyk w zaleznosci od formy ktory lepszy. Pawlowski nie jest typowym skrzydlowym, u nas bardzo czesto robil jako kierownica gdy Figo mial kontuzje lub czasami jako dodatkowy napastnik dla Swiezego. Jesli chodzi o ta trojke to zostawilbym jeszcze Mazka, niech z Mariuszem ta runde zagra i zobaczymy czy problem byl w relacjach ze Stokowcem czy tez on jest po prostu zbyt slaby

   • Ja też uważam że Mazek powinien dostać szansę . Owszem , po fanaberiach Stokowca jest „podniszczony” ale raczej mentalnie niż fizycznie a wszyscy wiemy że stać go na dużo . A przy „wyczynach” Tuszyńskiego to myślę że i Nešpora nie należałoby odrazu skreślać bo przy Świerczoku i normalnym trenerze może to być zupełnie inny Nešpor .

 3. O ile Janus faktycznie niewiele ostatnio pokazuje i z bólem serca ( bo gościa przez te niemal 3 lata bardzo polubiłem) mógłbym go pożegnać, o tyle przy Mazku muszę postawić stanowcze weto. Nie ma mowy, żeby tak utalentowany skrzydłowy miał od nas odejść. Niczego się działacze nie nauczyli nawet na przykładzie Damiana Dąbrowskiego?

 4. Mazek tak naprawde nie dostal porzadnej szansy ,wiec moim zdaniem glupio by go bylo teraz oddawac ,co do Nespora to przed odejsciem w 4 meczach strzelil 2 bramki tez nigdy mu nie bylo z gorki z PS wiec dla mnie powinien zostaci ze Swierczokiem grac z przodu. Fajny charakterny i walczacy gosc…

 5. Mazek kompletnie nie reaguje na założenia taktyczne i jest poprostu jak dziki jeździec a szkoda bo ma potencjał. ..Natomiast Janus podobnie jak i Janoszka zostali odstawieni przez rudego Mourinho i teraz dopiero odżywają. ..pogonić trzeba kloca Tuszyńskiego …

 6. Słowa kieruje do redakcji. Jak wy możecie napisać ze Mazek okazał się niewypałem? Za mało czasu spędził na boisku. Tak naprawdę szansy nie dostał. Raz się spalił, a nawet i nie, ale widać w Tym zawodniku duży potencjal. Ktoś chyba bardzo jest ślepy skoro tego nie widzi. I nie jestem jedyną osobą, która widzi że chłopak ma talent i gdyby dostawał więcej szans to napewno wykorzystalby to. Minimalista Stokowiec szybko go skreslil

 7. A jak wygląda kontrakt Jagiełly bo jak ma klauzule 300 tyś Eu to zaraz nam Legia go sprzątnie. Ostatno chłopak gra świetnie i na rynku transferowym z pewnoscią to zauważono.
  Todorowski na ławie ok-czyli obniżka kontraktu,jesli nie to niech idzie śladem Cotry. Tuszyński nam nie potrzebny bo to było by granie na ścianę,a ZL ma inny styl, lepszy już z dwojga byłby Nespor. Janus od 2 lat powtarzam że dobry ma pierwszy sezon po zmianie klubu i to się potwierdza,jest zbędny a kontrakt ma spory.
  Co do Świerczoka i Jacha to już powiedziano wszystko-jeśli odejdą przed MS Rosja to strzelą sobie w kolano ,więc bedzie chwila czasu na znalezienie następców w niższych ligach skąd przyszedł właśnie Swierczok czy Czerwiński.
  Mam nadzieję że ML zacznie ogrywać Zyrę, Jończego który z powodzeniem może zastąpić Jacha no i takiego Szotę ..

 8. Wogole to bedzie dziwna zima transferowa ,trener z kontraktem na pol roku nie moze decydowac kto ma odejsc a kto przyjsc skoro nie wiadomo czy zostanie czy nie …a co bedzie jak nowy trener nie bedzie ich widzial w skladzie czy by widzial tych ktorzy maja odejsc….