Moneta i Pietrzak blisko naszego klubu

27
fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Łukasz Moneta z Legii Warszawa (na zdjęciu po lewej stronie w koszulce Ruchu) oraz Rafał Pietrzak z Wisły Kraków są bliscy przejścia do Zagłębia Lubin. Obaj zawodnicy mają trafić do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Moneta to 23-letni lewoskrzydłowy Legii Warszawa. Po powrocie do klubu ze stolicy nie potrafi się w nim odnaleźć, przez co grał w większości w III-ligowych rezerwach. Jego bilans jesienią to 11 meczów i 1 gol w III lidze, 2 mecze w kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz 3 mecze w Pucharze Polski.

Pietrzak to 25-letni lewy obrońca Wisły Kraków. Zawodnik w obecnym sezonie zagrał zaledwie raz w Pucharze Polski.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

27 KOMENTARZE

 1. Juz wolałbym gdyby to były wypożyczenia ale z zagranicy. Jeszcze jakoś 10 lat do tylu ZL miało jakąś tam współpracę z Benfika, mniejsza z tym ale wtedy to były wzmocnienia. Np Piszczek. Rui Miguel to był piłkarz którego w Zagłębiu brakuje od tamtego czasu

  • Nie wyciagasz wniosków kolego.Chcesz kolonie dalej robic w Lubinie?A mi sie podoba to,ze na mlodych Polakow stawiamy.Polskie Zaglebie to jest to.

 2. Rozumiem że to wzmocnienia do II drużyny by powalczyć o utrzymanie w 3 lidze bo inaczej tego nie można ogarnąć. Jeden nie łapał się nawet na ławkę do najsłabszej kadrowo Legii od lat, a o drugim to pewnie większość nawet nie słyszała. Niespełniony talent który kiedyś grywał w młodzieżowych kadrach a później zjazd i tyle z niego było. W słabej Wiśle zagrał jeden mecz w pucharze a tu proszę Zagłębie wyciąga pomocną dłoń. Gość sam pewnie po tej ofercie za głowę się złapał i nie dowierza. Czekam jeszcze na informację jak utalentowany Paweł Brożek zasili Zagłębie.

 3. Lewandowski to mógłby ogarnąć jakąś współpracę z Szachtarem, jak swego czasu mieliśmy z Benfiką za Pietryszyna. Po stokroć wolałbym wypożyczenia „odpadów” z Szachtara, niż takie wzmocnienia.

 4. To są jedynie wzmocnienia byśmy się nie zesrali jak np. taki Balić nie dostanie kontuzji. Cierpliwie poczekajmy, zobaczymy. W Świerczoka też mało kto wierzył w czerwcu że walnie dwa hattricki w ciągu 8 dni. Będzie pewna ósemka-nie będe się czepiał

  • Ja dalej na Matuszczyka jade. Tylko oddawać piłkę potraf jak tylko ją dostaniei. Ma jedno super podanie na 3 mecze żeby było uczciwie.

 5. Jeśli chodzi o Pietrzaka to trzeba liczyć na to, że odpali jak Czerwiński. Mimo wszystko jest to duże ryzyko, bo na ten moment nie mamy klasowego lewego obrońcy. Niby grał w Katowicach jak Czerwiński, niby nie miał za bardzo szans na wywalczenie miejsca kosztem Sadloka, ale jeśli nie odpali to będzie ciężko. Oby się udało, to będziemy mieli z tego ruchu pociechę.

  Co do Monety to również jest spore ryzyko że nie odpali. Moim zdaniem trzeba było się skupić na odbudowaniu naszych skrzydłowych w postaci Janusa, Mazka, Woźniaka i Janoszki + danie szansy odkopanemu ostatnio Andrzejczakowi, a nie ściąganie kolejnych. Pal licho, gdyby to był ktoś pokroju Kupisza, który zrobił różnice, a my próbujemy ścigać młodziutkich Monet i Jóźwiaków. Po co? Chyba po to, żeby dołączyli do Mazka, Vlasko i Madery – klubu zniszczonych przez nas piłkarzy.

  • Myślę że chodzi o to że nie mamy żadnego lewoskrzydłowego poza Janoszką więc Moneta może się przyda…Andrzejczak może być, ale na prawej stronie jednak chyba lepiej dla niego

 6. Co wy pierzycie że ktoś jechał przed przyjściem na Świerczoka gościa który strzelił 16 bramek w pierwszej lidze czy na Czerwińskiego najlepszego obrońcy 1 ligi bo sobie nie przypominam negatywnych komentarzy. Każdy chwalił tamte transfery a wy porównujecie to do aktualnych „wzmocnień”. Nawet jak ktoś pisze że to uzupełnienia w przypadku kontuzji, to napiszcie w jakim celu jest ta niby świetna akademia, kiedy młodzi mają wychowankowie mają dostawać szanse ?

  • „Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Teraz będziemy mieli trzech średniaków zamiast jednego porządnego napastnika.” „nasza gra opiera sie i tak na skrzydlowych i stalych fragmentach gry wiec kto kolwiek tu by nie przyszedl to by sie nie spelnil, niestety trener Stokowiec ilu by nie mial napastnikow to sie niespelnia, moim zdaniem Nespor i Buksa sa lepsi od Swierszczoka, do tego mamy Wozniaka ktory powinien grac jako napastnik, po co nam 4 napastnik skoro i tak gramy polowa napastika co mecz. Na dzien dzisiejszy naslabsza mamy obrone.” „Dziwny transfer, facet mial zerwane wiazadla w dwoch kolanach, czy ZL to dalej profesionalny klub czy dalej bawimy sie w pilke?” Aż specjalnie poszukałem komentarzy by Ci udowodnić że nie masz racji. Pozdrawiam

 7. Na razie wygląda na to, że lepsze transfery zrobił sam Prezes, niż specjalnie do tego zatrudniony Motała. Poczekamy, zobaczymy, może jeszcze coś się urodzi.

 8. Układ goni układ 🙂 Brawo cudowny prezes… pseudo raczej… mało jest swoich do ogrywania chłopaków ? To my bawimy się w sanatorium i wolimy wziąć to samo co mamy ale z zewnątrz płacąc wiele razy więcej niż swoim. Kabaret. Powinien PIS wam przykręcić kurek to by pseudo prezes przejrzał na oczy.

  • Dokładnie, zamiast swoich ogrywać to biorą jakichś gości co nic nie grają i nikt ich nie chce. Ta akademia to chyba jedna wielka ściema skoro nikogo nie wytrenowali aby wskoczył do pierwszego składu. Ja rozumiem brać wyróżniających się piłkarzy z pierwszej ligi ale nie rozumiem po co nam jakieś wynalazki które nie grają i po których nikt nie płacze w tych klubach.

  • Skąd ty wiesz kto ile komu płaci? Skąd wiesz że ci piłkarze nie sprawdza się? Prezes przed tą runda sprowadził 7 i wszyscy grają. Skąd taki pesymizm w tobie panie kolego?

  • A ilu chcesz swoich w pierwszym skladzie?Masz Jagieło,Jacha,Kubickiego,Wozniaka?Ty pewnie myslisz ze to jest tak jak na twojej wsi.W zespole graja sami wychowankowie.Pokaz mi klub w zachodniej lidze,który gra wychowankami?Jeden gra a czasami dwoch.

 9. Bardzo dobry kierunek, młodzi polscy piłkarze trafiają do Lubina a nie szrot z zagranicy. Plus kilku wychowanków gra w podstawie i trener wychowanek. Super droga. Woźniak, Jagiełło, Kubicki. Przecież to mieszkańcy Lubina. Czekamy na Boneckiego. Wielkie Zagłębie Lubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve − 8 =