fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Łukasz Moneta z Legii Warszawa (na zdjęciu po lewej stronie w koszulce Ruchu) oraz Rafał Pietrzak z Wisły Kraków są bliscy przejścia do Zagłębia Lubin. Obaj zawodnicy mają trafić do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Moneta to 23-letni lewoskrzydłowy Legii Warszawa. Po powrocie do klubu ze stolicy nie potrafi się w nim odnaleźć, przez co grał w większości w III-ligowych rezerwach. Jego bilans jesienią to 11 meczów i 1 gol w III lidze, 2 mecze w kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz 3 mecze w Pucharze Polski.

Pietrzak to 25-letni lewy obrońca Wisły Kraków. Zawodnik w obecnym sezonie zagrał zaledwie raz w Pucharze Polski.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

27 KOMENTARZE

 1. Juz wolałbym gdyby to były wypożyczenia ale z zagranicy. Jeszcze jakoś 10 lat do tylu ZL miało jakąś tam współpracę z Benfika, mniejsza z tym ale wtedy to były wzmocnienia. Np Piszczek. Rui Miguel to był piłkarz którego w Zagłębiu brakuje od tamtego czasu

 2. Rozumiem że to wzmocnienia do II drużyny by powalczyć o utrzymanie w 3 lidze bo inaczej tego nie można ogarnąć. Jeden nie łapał się nawet na ławkę do najsłabszej kadrowo Legii od lat, a o drugim to pewnie większość nawet nie słyszała. Niespełniony talent który kiedyś grywał w młodzieżowych kadrach a później zjazd i tyle z niego było. W słabej Wiśle zagrał jeden mecz w pucharze a tu proszę Zagłębie wyciąga pomocną dłoń. Gość sam pewnie po tej ofercie za głowę się złapał i nie dowierza. Czekam jeszcze na informację jak utalentowany Paweł Brożek zasili Zagłębie.

 3. To są jedynie wzmocnienia byśmy się nie zesrali jak np. taki Balić nie dostanie kontuzji. Cierpliwie poczekajmy, zobaczymy. W Świerczoka też mało kto wierzył w czerwcu że walnie dwa hattricki w ciągu 8 dni. Będzie pewna ósemka-nie będe się czepiał

 4. Jeśli chodzi o Pietrzaka to trzeba liczyć na to, że odpali jak Czerwiński. Mimo wszystko jest to duże ryzyko, bo na ten moment nie mamy klasowego lewego obrońcy. Niby grał w Katowicach jak Czerwiński, niby nie miał za bardzo szans na wywalczenie miejsca kosztem Sadloka, ale jeśli nie odpali to będzie ciężko. Oby się udało, to będziemy mieli z tego ruchu pociechę.

  Co do Monety to również jest spore ryzyko że nie odpali. Moim zdaniem trzeba było się skupić na odbudowaniu naszych skrzydłowych w postaci Janusa, Mazka, Woźniaka i Janoszki + danie szansy odkopanemu ostatnio Andrzejczakowi, a nie ściąganie kolejnych. Pal licho, gdyby to był ktoś pokroju Kupisza, który zrobił różnice, a my próbujemy ścigać młodziutkich Monet i Jóźwiaków. Po co? Chyba po to, żeby dołączyli do Mazka, Vlasko i Madery – klubu zniszczonych przez nas piłkarzy.

 5. Co wy pierzycie że ktoś jechał przed przyjściem na Świerczoka gościa który strzelił 16 bramek w pierwszej lidze czy na Czerwińskiego najlepszego obrońcy 1 ligi bo sobie nie przypominam negatywnych komentarzy. Każdy chwalił tamte transfery a wy porównujecie to do aktualnych „wzmocnień”. Nawet jak ktoś pisze że to uzupełnienia w przypadku kontuzji, to napiszcie w jakim celu jest ta niby świetna akademia, kiedy młodzi mają wychowankowie mają dostawać szanse ?

  • „Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Teraz będziemy mieli trzech średniaków zamiast jednego porządnego napastnika.” „nasza gra opiera sie i tak na skrzydlowych i stalych fragmentach gry wiec kto kolwiek tu by nie przyszedl to by sie nie spelnil, niestety trener Stokowiec ilu by nie mial napastnikow to sie niespelnia, moim zdaniem Nespor i Buksa sa lepsi od Swierszczoka, do tego mamy Wozniaka ktory powinien grac jako napastnik, po co nam 4 napastnik skoro i tak gramy polowa napastika co mecz. Na dzien dzisiejszy naslabsza mamy obrone.” „Dziwny transfer, facet mial zerwane wiazadla w dwoch kolanach, czy ZL to dalej profesionalny klub czy dalej bawimy sie w pilke?” Aż specjalnie poszukałem komentarzy by Ci udowodnić że nie masz racji. Pozdrawiam

 6. Układ goni układ 🙂 Brawo cudowny prezes… pseudo raczej… mało jest swoich do ogrywania chłopaków ? To my bawimy się w sanatorium i wolimy wziąć to samo co mamy ale z zewnątrz płacąc wiele razy więcej niż swoim. Kabaret. Powinien PIS wam przykręcić kurek to by pseudo prezes przejrzał na oczy.

 7. Bardzo dobry kierunek, młodzi polscy piłkarze trafiają do Lubina a nie szrot z zagranicy. Plus kilku wychowanków gra w podstawie i trener wychowanek. Super droga. Woźniak, Jagiełło, Kubicki. Przecież to mieszkańcy Lubina. Czekamy na Boneckiego. Wielkie Zagłębie Lubin.