fot. Astrid M. Nordhaug

Dopiero trzecia próba ściągnięcia do Zagłębia Piotra Leciejewskiego zakończyła się sukcesem. 32-latek, który dla norweskiego SK Brann Bergen rozegrał blisko 200 meczów, niebawem zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek „Miedziowych”.

W ostatnich dniach kluby rozmawiały na temat warunków transferu i jak sugerują norwescy dziennikarze, ostatnia oferta naszego klubu została zaakceptowana, co oznacza, że Leciejewski od zimy będzie reprezentował barwy naszego klubu.

32-letni Leciejewski od siedmiu sezonów gra dla norweskiego SK Brann Bergen. Wcześniej grał między innymi dla Sogondal IF, Łódzkiego KS-u, Korony Kielce oraz Górnika Zabrze.

Polak przez wielu fachowców jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w Norwegii. W listopadzie 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego golkipera w lidze.

W sezonie 2017 Piotr Leciejewski rozegrał dla SK Brann 26 meczów. Łącznie dla tego zespołu zagrał 184 razy.

Przyjście Piotra Leciejewskiego do Zagłębia Lubin oznacza, że do innego zespołu odejdzie ktoś z dwójki: Martin Polacek, Konrad Forenc.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

12 KOMENTARZE

 1. Wygląda na to, że ściągnęliśmy przekozaka. W sumie to wciąż mnie dziwi, że świetny bramkarz namawiany wiele razy do grania w reprezentacji Norwegii jest praktycznie nieznany w Polsce. Liczę na to, że pokaże wszystkim, kto tu rządzi. 🙂

 2. Najlepszy bramkarz nie będzie bronił bez odpowiedniej szkółki bramkarskiej. Z Takim trenerem jak Koszarski, chłop się za chwilę cofnie o kilka lat. Podajcie ilu to bramkarzy wykształcili nasi świetni trenerzy pod wodzą akademi ZL? Czy choć jeden gra w extraklasie?

 3. Juz nasz zarzad wie najlepiej co zrobic, zeby jak najwiecej zarobic. Skoro transfer Leciejewskiego jest juz przesadzony, to wiadome tez jest kogo zastapi. Fori jest mlody, jest wychowankiem, cala kariera przed nim, Polacek mial byc dla niego wzorem do nasladowania, niestety z powodu braku doswiadczenia Martina caly plan spalil na panewce. Oczywiste jest, ze z dwojki kandydatow do odejscia: Forenc-Polacek na pewno wyleci ten drugi. Czas ucieka, a to raczej nasza ostatnia szansa, by zarobic jeszcze na nim pare groszy. Bardzo malo prawdopodobne jest tez to, ze puscimy Jarka Jacha w najblizszym okienku. Wszystkie plotki na ten temat to tylko plotki. Moim zdaniem, lepiej na tym wyjdziemy, jezeli przytrzymamy go do konca sezonu, osiagniemy jakis wynik, a on do tego czasu utrzyma swoja wysoka forme. Wtedy, to on bedzie mial wielka szanse, zeby spelnic jedno ze swoich marzen i zostac powolanym na Mundial w tak mlodym wieku, a my bedziemy mieli wielka szanse, by go sprzedac 2-3 razy drozej, niz jest to teraz proponowane. Ja wiem, ze nic go tutaj nie trzyma i wiem, ze chlopak chce sie rozwijac, ale wydaje mi sie, ze grajac w Zaglebiu przynajmniej do konca sezonu ma on wieksze szanse na powolanie na mundial niz jakby grzal lawke w jakiejs Bundeslidze czy Serie A. Wystarczy odrobina cierpliwosci, a zyski same sie podwoja. Jachu, majac 23 lata, jest liderem defensywy w Zaglebiu, jednym z kluczowych zawodnikow w naszym zespole, jezeli myslimy, by cokolwiek osiagnac jeszcze w tym sezonie. To jest taki nasz lubinski Pazdan, byleby sie nie podpalil zbyt szybko. Im szybciej sie podpali tym szybciej zgasnie, czego mu osobiscie nie zycze. A wracajac do Leciejewskiego to miejmy nadzieje, ze bedzie on lepszym mentorem dla Foriego i bedzie kims przy kim nasz wychowanek bedzie mogl piac sie na wyzyny. MARTIN DZIEKUJEMY! Pozdrawiam

  • Forenc młody, zdolny? Chłopie, on ma już 25 lat i nie wiem, co wciąż robi w Zagłębiu. Dla mnie swoim „popisowym” występem z Arką przekreślił te nieliczne dobre występy w Ekstraklasie (były takie?) i wiosnę w pierwszej lidze, która była raczej zasługą bloku defensywnego.

   Nie wiem jakie ma plecki w Zagłębiu, ale sam powinien wiedzieć, że to tylko do czasu. Potem skończy jak inny przeciętny bramkarz z ostatnich lat – Tomek Ptak, który ostatnio bronił w 4 lidze.

    • do G – Chłopie nie ośmieszaj sie powiem po twojemu żebyś zrozumiał – Forenc jest dobrym chłopakiem który nosi Zagłebie w sercu – trzyma dobra atmosfere w szatni ale jest też mocno przecietnym bramkarzem który jest w tym klubie napewno nie dlatego że prezentuje odpowiedni poziom sportowy – Bo tego mu zwyczajnie brakuje.

     Forenc nie jest bramkarzem którego można by uznać za pewnego zmiennika na poziom ekstraklasy. Mówiąć wprost – jest za słaby na ekstraklase tylko tyle i aż tyle.

     Ten argument w każdym PROFESJONALNYM klubie przekreslil by szanse i sens trzymania takiego gracza na liscie płac.

 4. Forenc ze wzgledu na ” pozycje w szatni jest nie do ruszenia ” Ale beka to jest profesonalny klub czy amatorski ”

  A co mówi o Forencu jego predyspozycja sportowa i umiejetności ? Bo wydaje mi sie że nie nadaje sie nawet na zmiennika a 1 Liga to dla niego za wysokie progi – Bierze kase za robienie atomosfery w szatni bo patrząc tylko na jego umiejetności i forme sportową to jest zwyczajnie zbedny.

  Jak odejdzie Polaczek to pojawi sie potrzeba ściagniecia wartosciowego zmiennika – rywala do gry o 1 jedynastke. Pamietajcie że jak bramkarz nie ma porządnego kandydata do gry o wyjsciowy sklad to z czasem osiada na laurach – Zdrowa rywalizacja sprzyja rozwojowi gracza. Aktualnie Polaczek nie ma z kim rywalizowac bo pan jak to mówisz ” nie do ruszenia ” gra na takim poziomie że strach go wystawić w meczu na poziomie ekstraklasy