fot. blesk.cz

Jak informuje niezawodny Twitterowicz @Janekx89, Zagłębie Lubin zabiega o pozyskanie czeskiego napastnika – Jakuba Mareša. 31-letni gracz Slovana Bratysława przeżywa drugą młodość, jesienią na Słowacji zdobył 12 bramek i został wybrany do najlepszej jedenastki rundy jesiennej.

Ten zawodnik był już kilkukrotnie łączony z naszym klubem – ostatni raz, gdy grał w Dukli Praga. Ostatnie dwa sezony Mareša w Rużomberoku i właśnie Slovanie były bardzo dobre, przez co mimo wieku zwrócił na siebie uwagę klubów z mocniejszych lig.

Licząc wszystkie rozgrywki Mareš rozegrał w tym sezonie 26 meczów, zdobył w nich 16 goli i zanotował 4 asysty.

Do naszego klubu doświadczony Czech ma trafić na zasadzie transferu definitywnego.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

10 KOMENTARZE

 1. Na bezrybiu i rak ryba..Biorąc pod uwagę parametry to może i on odpali. Na podstarzałych hiszpanów też hejterzy narzekali a łoją brami w eklapie aż miło. Osobiście wybrałbym hiszpana z 2 czy 3 ligi,ale skoro u nas w niższych ligach posucha to nie ma innego wyjścia. Kontrakt na pól roku z opcją przedłużenia ..

 2. myślę że niestety będziemy rozczarowani tym transferem jeżeli doszedłby do skutku, sposobem gry to jest piłkarz podobny do Nespora, a skoro mamy go to po co nam ktoś podobny i starszy. Meres to absolutne przeciwieństwo Świerczoka, nie jest ruchliwy, nie minie nawet 1 obrońcy, nie odda spektakularnego strzału zza pola karnego, brak mu szybkości itd…. Myślę że pod tym kątem będzie duże rozczarowanie. Warto też spojrzeć na 1 kwestie, u nas furorę robili gracze zupełnie innego profilu, Świerczok i Mican b. podobnie gracze, z techniką, szybkością, balansem ciała itd. Będę obstawiał przy zdaniu że jak mamy kupować byle kogo bo a nóż odpali, to nie kupujmy nikogo ;]. I rzeczywiście chyba bardziej bym się przychylał do opinii chłopaków wyżej, że lepszy ktoś z 2-3 ligi hiszpańskiej ;p ale z szybkością, techniką oraz fantazją ;].

 3. Wszystkie te brednie o tym że oferowali nowy kontrakt Swierczokowi, że spodziewali się jego transferu, że wyprzedzają pewne ruchy i myślą na zapas: tak się tego spodziewali że na reklamy karnetów wszędzie Swierczoka dali a teraz w ostatnim dniu okienka, tydzień przed ligą w panice szuka się napastnika i bierze się 31 letniego gościa o charakterystyce piłkarzy których już mamy w składzie (nespor,tuszynski) jak słusznie eloziom zauważył.

  Pierwsze okienko gdzie naprawdę mamy pieniądze i dno totalne.

  • Gdyby w tym klubie skauting działał na przyzwoitym poziomie i zarząd przewidywał ruchy i myślał na zapas, po takim przychodzie z transferów już były by konkretne wzmocnienia, tym bardziej po wynikach w sparingach. I nie piszcie że to tylko sparingi i jest rotowanie składem, bo wszystkie drużyny tak robią i tak samo ciężko trenują na obozach. a w łeb po kolei dostają od każdego.

 4. Dokładnie..Amatorszczyzna w Polsce w tym w Zagłębiu jest porażająca. Może Lech potrafi sprzedać grajka za pożądną sumę i na jego miejsce już mają z2-3 nowych grajków żeby nie zostać na lodzie w razie fiaska rozmów kupna . A w Lubinie przypominają się czasy PRLu- prowizorka. Jeśli wiadomo było że Jach odejdzie to należało juz rok wcześniej szukać zawodnika na jego miejsce( w sumie po Jarku da się załatać dziurę) ale po Świerczoku już nie- a przecież sami mówili że nie chce renegocjować kontraktu. Jeśli tak było należało juz uruchomic kontakty w poszukiwaniu następcy o podobnych parametrach jak Jakub,a gdzie znajdziemy jeśli na zapleczu eklapy posucha-niestety takiego trzeba wyciągać zza granicy. Bo grę na ścianę już mieliśmy przećwiczoną z Papą- Tuszyński też tak gra, i jeśli Mares gra podobnie to dla mnie brak logiki w ściąganiu takiego zawodnika. Chyba że Tuszyńskiemu nie przedłużą kontraktu,wcale bym się nie zdziwił bo grał jesienią bardzo słabo.

 5. Pisałem o tym wielokrotnie pare miesiecy wstecz czy w klubie ktoś planuje zaprosić Swierczoka na renegocjacje kontraktu jak nie to można sie już zacząć z nim żegnać – Ale amatorka ludzi i włodarzy klubowych jest porażającą oni nawet nie potrafia połączyć 2 prostych punktów w całość i przewidzieć efektu i zareagować za wczasu we właściwy sposób.

  Podniecają sie że zrobilismy złoty interes na Jachu zarabiajac 3 milony € – owszem ale daliśmy sie wydymać na Świerczoku wiec w sumie na jedno wyszło. Piszą że podejmowali próby negocjacji itp albo ściemniają albo byli nie dostatecznie zdeterminowani albo podejmowali te próby renegocjacji kontraktu jak już Bułgarzy namierzyli okazje a wtedy było już po temacie.

  Jakby zaprosili Świerczoka odpowiedni wczesnie na renegocjacje kontraktu i na 1 miejscu nakreslili solidna powyżke miesiecznych zarobków w zamian za parafowanie kontraktu z 2 krotnie wyższa kwota odstepnego to sprawy mogły by sie potoczyć inaczej.

  Tymczasem mówią że zrobili wszystko jak należy ale sie nie udało….. i dziś mają budżet o 3 milony euro wiekszy – serie sparingów bez zwyciestwa na 0 z przodu i piłkarski szrot w ataku. – Dziś mając te 3 miliony euro przestawiają nam 31 letniego Bułgara który ma byc receptą na niemoc naszych pseudo napastników….