fot. twitter.com/CPFC

Zakończyła się jedna z najdziwniejszych sag transferowych ostatnich lat w ekstraklasie. Nie Sampdoria, nie FC Ingolstadt a Crystal Palace z Premier League wygrał walkę o obrońcę Zagłębia Lubin Jarosława Jacha. Według brytyjskich dziennikarzy nasz klub otrzyma za Jarka 3 miliony euro.

Odejście do Premier League to bez wątpienia rzucenie na głęboką wodę, ale nie jest powiedziane, że Jach podzieli los Jana Bednarka, który odszedł z Lecha Poznań do Southampton i swoich kolegów będzie oglądał jedynie z trybun. Wszystko przez dużą liczbę kontuzji w zespole Roya Hodgsona. Pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał we wtorek 31 stycznia, gdy jego nowy zespół zmierzy się na wyjeździe z West Hamem.

W Crystal Palace Jach spotka się m.in. z Tomaszem Królem, polskim trenerem bramkarzy, który pracuje w akademii tego klubu.

Do Zagłębia Lubin Jarosław Jach przeszedł z Lechii Dzierżoniów. Rozegrał dla naszego klubu 77 meczów, zdobył w nich 4 bramki.

Sprzedaż Jarosława Jacha do Crystal Palace to najdroższy transfer z Zagłębia w historii. Wcześniej najdroższymi sprzedanymi piłkarzami „Miedziowych” byli Krzysztof Piątek oraz Jakub Świerczok, których kolejno Cracovia i Łudogorec kupili za 750 tys. euro.

Dziękujemy i życzymy powodzenia, Jachu!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

20 KOMENTARZE

 1. Ten transfer powinien byc bodzcem dla tych wszystkich chlopakow ktorzy graja w akademi,ze mozna przez ZL przebic sie do jedenj z najlepszych lig. Szkoda ,ze Jarek wiedzac ,ze interesuje go wyjazd zagraniczny nie uczyl sie jezyka angielskiego napewno bylo by mu pommocne w nowym klubie. Zycze powodzenia jest rozsadnym czlowiekiem i trzymam kciuki by mu sie udalo. A uda sie jak bedzie glowa chlodna i chec do ciezkiej pracy. Powodzenia

 2. Po interview widać że marzenia ma absurdalne-Tą decyzją zamknął sobie drogę na MS w Rosji. Chciałbym by grał w CP regularnie ale nie ma 10% szans,więc MŚ obejrzy w TV,szkoda bo to mogła być jedyna szansa na taką imprezę (nawet na ławie)po której mógłby przebierać w ofertach..Nie sądzę żeby Polska zakwalifikowała sie na następne mistrzostwa.

  • z całym szacunkiem, ale powiem tak…. ale tam pier***** farmazony ;p, bardzo fajnie na temat MŚ wypowiedział się Szczęsny, że już raz analizował i wybierał pod kątem wielkiej imprezy i się przeliczył, teraz wybrał Juve bo to decyzja na lata a MS to mogą być 3 mecze i powrót do domu…. Ja jako kibic ZL od dziecka, grubo ponad 20 lat, gdybym był na Jarka miejscu, zrobiłbym dokładnie to samo. Kurde cieszmy się że w jakiś tam sposób chłopaka wychowaliśmy, daliśmy mu pograć, a on nam zarobić 3 bańki EUR. Zawsze bardzo Jarka lubiłem, miałem nawet raz okazje z nim pogadać, i uważam że to bardzo fajny i ambitny chłopak, a są w życiu okazje których nie można marnować, a na tym etapie kariery i w tym wieku, oferta z CP taka była.

   • Oczywiście to jego kariera i jesli patrzeć przez pryzmat kasy to trafil b.dobrze,ale jakby nie było udział w wielkiej imprezie też może być przepustką na salony. a dla klubu jeszcze większy zarobek. Gdyby nie było perspektywy wyjazdu na MŚ to decyzja przejścia do CP była by oczywista.. Ależ oczywiście że życzę mu żeby się udało ! ale jestem realistą, nie zagra tylu minut żeby go powołac na Rosję

 3. no to mamy prawie 4mln euro z transferow, teraz mam nadzieje ze klub nie bedzie skapil grosza przynajmniej na napatnika. Za jakies 300-400 euro mozna kupic naprawde dobrego napadziora. Kolejne boisko nie jest potrzebne a na bank juz nie za miliony. Do roboty zarzad, prezes, dyrektor sportowy, napastnik na juz!!!!

 4. Osobiście wybrałbym Niemcy, lecz i w Londynie jest nadzieja że będzie grał, bo Orły mają problemy w tyłach konkretne. Brak nowego obrońcy przeżyje,bo pewnie będzie granie czwórką w obronie, ale z takiej kasy jaką mamy jak klub nie kupi żadnego gościa na szpice, to będzie po prostu śmiech na sali…

 5. Jachu, powodzenia! Wszyscy życzymy ci jak najlepiej!

  Nie można potraktować zarobionych pieniędzy jako kieszonkowe, ale jednak przyszedł czas na transfery. Przy obecnej kadrze w najlepszym wypadku osiągniemy tyle co Bruk-Bet czy Pogoń w zeszłym sezonie, czyli awansujemy do górnej ósemki i na tym koniec. Pora też na wprowadzenie przynajmniej nie już takich młodych zawodników jak Andrzejczak czy Bonecki do pierwszego składu, bo jeśli Kubicki nie przedłuży kontraktu to z tej naszej akademii pozostaną tylko pozory. O takich zawodnikach jak Szota, Slisz, Żyra czy Chodyna nawet nie wspomnę, bo wprowadzenie ich do pierwszego składu to fantastyka.

  Nie wiem jak wy, ale mi zależy na tym, by Leciejewski osiągnął topową formę jak z Norwegii. Przy Baliciu, czyli stoperze z konieczności, starzejącym się Guldanie i Monecie, który sam nie do końca wie gdzie będzie grał, może być o to ciężko.

  Kluczowy chyba będzie mecz z Legią. Jeśli już w pierwszym spotkaniu pójdzie nam dobrze to możemy dostać kopa na cały sezon. Jeśli pójdzie źle to w drugą stronę.

  • Wprowadzanie młodych wcale nie musi być fantastyką, pamiętaj że dużo młodych pojechało na obóz,a nie wiemy jakie podejście będzie miał ML do nich w trakcie sezonu. Na obóz nie pojechali tak sobie by zobaczyć, jakie piękne jest Belek. Zobaczymy jak to będzie wiosną, bo nic dziwnego że Lewy wolał nie mieszać w składzie zbyt mocno, skoro objął zespół w tak późnej części rundy. Po obozie będzie miał wgląd na to czy dany piłkarz się nadaję by grać w jedynce, czy też kopać się w czoło po Głubczycach czy innych Turzach Śląskich

  • żadnych Kuświków, zblazowanych gwiazd – chłop w tej Lechii zarabiał pewnie z 80 koła lekko…. Nawet chyba było w letnim okienku temat jego transferu do któregoś z klubów Eklapy, ale ponoć żądania finansowe totalnie z dupy, do wyników i formy sportowej ;p.

   W 1 lidze wieje sandałem teraz jeżeli chodzi o strzelców, chyba wolałbym żeby przetrzymali kasę na kogoś w lipcu, niż żeby ją głupio wydali na szybko, na kogoś z łapanki. W przypadku transferu do Legii jeszcze jakiegoś napastnika, byłbym za próbą wypożyczenia J. Niezgody jeżeli byłoby to możliwe. Bo szczerze nie wierze że klub obserwował jakiegoś napadziora, i czuć to w wypowiedział P. Motały.

   • Na Carlitosa nie będzie nas stać, bo w Krakowie mają asa w rękawie pod tytułem „mogę przedłużyć umowę kiedy chcę i gdzie chcę”, a Carlos tego odrzucić nie może. Raczej koleś nie zawiódł ich oczekiwań. Kuświka jak najdalej stąd-że 31 lat to jeszcze nie taka tragedia-on w tym momencie nie broni się piłkarsko. Lechia bardziej dziury ma w obronie aniżeli na szpicy, ale i tak strzelam że lepiej będzie wsadzić Wąskiego na szpicę niż jego. Z fajniejszych transferów zacząłbym się interesować Novikovasem z Jagi, na obecną chwile w naszej lidze wyróżnia się. Niezgody Legia nam nie odda, jakby to miała zrobić to by go wywalono wraz z Jodłowcem i Czerwińskim