Wyczekiwany od wielu miesięcy transfer stał się faktem. Piotr Leciejewski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz „Miedziowych”. Doświadczony bramkarz związał się z naszym klubem 3-letnią umową. W Zagłębiu będzie grał z numerem 29. 

Leciejewski był obserwowany przez Zagłębie od bardzo dawna. Pierwszy kontakt pojawił się w listopadzie 2014 roku. Wówczas Zagłębie było w I lidze i szukało odpowiedniego rywala dla Konrada Forenca. Temat przenosin Piotra do Zagłębia jednak upadł (w grę wówczas wchodziło roczne wypożyczenie).

Ze względu na brak stabilizacji formy Martina Polacka przenosiny „Lecieja” do zespołu „Miedziowych” były wałkowane niemal co okno transferowe. SK Brann Bergen dyktowało jednak zaporowe warunki i niestety wszystko odwlekało się w czasie. Po wielu próbach i negocjacjach udało się Zagłębiu Piotra pozyskać. Teraz należy trzymać za niego kciuki i mieć nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem naszego klubu.

32-letni Leciejewski dla norweskiego SK Brann Bergen grał przez siedem sezonów. Wcześniej reprezentował barwy między innymi Sogondal IF, Łódzkiego KS-u, Korony Kielce oraz Górnika Zabrze.

Polak przez wielu fachowców był uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w Norwegii. W listopadzie 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego golkipera w lidze.

W sezonie 2017 Piotr Leciejewski rozegrał dla SK Brann 26 meczów. Łącznie dla tego zespołu zagrał 184 razy.

Witamy w naszym klubie i życzymy samych sukcesów!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

8 KOMENTARZE