fot. Mikołaj Olszewski

W sparingu z Universitatea Craiova Zagłębie Lubin przegrało 0:2. Oba gole dla rumuńskiego zespołu zdobył Cristi Bărbuț. Universitatea Craiova to trzecia drużyna rumuńskiej ekstraklasy.

25 stycznia 2018, 13:00 – Kadriye (Papillon Sports Center)

Zagłębie Lubin 0:2 Universitatea Craiova

bramki: Cristi Bărbuț 35, 83

Zagłębie Lubin: 29. Piotr Leciejewski – 44. Alan Czerwiński, 17. Serafin Szota, 27. Dominik Jończy, 22. Rafał Pietrzak – 6. Kamil Mazek (74, 23. Martin Nešpor), 34. Bartosz Slisz, 20. Jarosław Kubicki (46, 13. Dawid Pakulski), 8. Sebastian Bonecki (74, 18. Filip Starzyński), 77. Łukasz Moneta (60, 96. Konrad Andrzejczak) – 89. Patryk Tuszyński (46, 9. Arkadiusz Woźniak).

Universitatea Craiova: Nicolae Calancea (80 Cristian Dică) – Niko Datković (55 Ionuț Puțaru), Tiago Ferreira, Marius Briceag, Radosław Dimitrow, Christo Złatinski (55 Remus Enache), Ovidiu Bic, Florin Borța, Cristi Bărbuț, Mihai Roman (64 Jovan Marković), Vasile Constantin (61 Valentin Mihăilă).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

21 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy zauważyliście, ale to co robi teraz sztab trenerski to zwykłe sprawdzanie zawodników, gramy sparingi codziennie nie bez powodu. Zapewne pod koniec zgrupowania wyklaruje się podstawowa jedenastka. Niemniej jakiś nowy napastnik by się przydał.

   • Z wszystkich których wymieniłeś nie wziąłbym nikogo za darmo, a co dopiero za niego płacić ;p, czy Ty tylko sprawdziłeś tabele strzelców 1 ligi? i tak wypisałeś nasze „potencjalne” wzmocnienia ;]. A w jakim są wieku, i ile bramek zdobyli albo asyst przez całe życie? Najlepiej z nich wygląda Machaj, ale ani on młody, ani wybitny, przez kilka lat w ekstraklasie pokazał co potrafi, a na jego miejsce mamy – Boneckiego, Kubickiego, Jagiełłe, Matuszczyka + młodzi – tzw. transfer z dupy by to był. Pisałem pod innym tematem już, że jak mają to być takiego typu wzmocnienia, to lepiej nie róbmy ich wcale. Kase zostawmy na lato lepiej ;].

     • No właśnie tak jak napisałem wyżej – nikogo ;]. Nie mam żadnego typu, nikt z ligi polskiej nie rzuca mi się w oczy, rynku zagranicznego w naszym zasięgu niestety nie znam. A nie jestem zwolennikiem kupowania tylko dla kupowania. Bo ktoś odszedł to ktoś musi przyjść. Pewnie mógłbym rzucać populistycznymi hasłami jak koledzy przy temacie o Jarku Jachu, typu – dawać Carlitosa ;p.(btw. Ci co tak pisza, nie mają pojęcia o tym co się w lidze dzieje i jakie są realia) Mi się podoba gra Jarka Niezgody, i tez w innym temacie pisałem, że jak Legia ściągnie jeszcze jednego napadziora, to powinniśmy spróbować go wypożyczyć, niestety nie łudzę się że są szanse że można go kupić. Na siłę mógłbym też wymienić Kolewa z Sandecji, chłopak ma przebłyski – ale dodaje że to mega na siłę teraz pisze, wydaje mi się że jest za ważny dla walczącej o utrzymanie Sandecji i pewnie stosunek jakości do ceny nie jest proporcjonalny ;]

 2. Pozbyliśmy Świerczoka i wróci stary problem ze zdobywaniem bramek. Pisałem pare miesiecy wstecz po 1 wystepie Świerczoka w reprezentacji że jeśli klub chce go zatrzymać dłużej i zarobić na nim prawdziwe pieniądze to albo zaproszą go za wczasu na renegocjacje kontraktu albo mogą sie zacząć już z nim żegnać.

  Zagłebie nie zrobiło nic w tym kierunku żeby zatrzymać go dłużej bo zapis w kontrakcie opiewający na 750k€ to nie były zaporowe warunki jak za gracza który strzelał bramke prawie w każdym meczu – i miał / ma realne szanse pojechania na mistrzostwa. Ktoś w klubie powinien zdac sobie z tego sprawe że zaproszenie go za wczasu w odopowiednim momencie na renegocjacje kontraktu ( podwyżka miesiecznych zarobków ale i wpisana 2 krotnie wyższa kwota odstepnego ) pozwoli go zatrzymać np 2 sezony dłużej u nas gdzie w miedzyczasie zapewne nastrzelałby jeszcze troche bramek + wyoskie pradowpodobienstwo wyjazdu na mistrzostwa. Wiec nie trzeba być specjalnie bystrym żeby przewidziec że jego notowania i wartość znacznie wzrośnie w stosunkowo krótkim okresie czasu.

  Nie zrobili nic czekali aż ktoś wyłoży kwote jaką miał w zapisie zamiast przewidzieć ZA WCZASU bieg wydarzeń i zabezpieczyć sie przed tym w wyżej wspomniany sposób. Dostałby podwyżke parafowałby nowy kontrakt z 2 krotnie wyższa kwota odstepnego – opuściłby nas za 2 sezony za 2 krotnie wyższa kwote w meidzyczasie strzelając xx bramek – Czy nie można było tego własnie w ten sposób zrobić ?

 3. Może i gówno wiem – Przed podpisaniem kontraktu zapis 750k€ był jak najbardziej logiczny. Bo bralismy goscia z niższej ligi za którym ciągneła sie opinia ” trudnego / problematycznego charakteru ) Transfer był niewiadomą wiec w danej chwili kwota zapisu 750k€ była w zasadzie całkiem logiczna.

  ” Prezes mówił że chcieli przystapić do rozmów ale Świerczok nie chciał ” Kiedy chcieli na ostatnia chwile?- Jak już Bułgarzy pojawili sie na horyzoncie ? No to już było po temacie bo można było przewidzieć że Świerczok pójdzie za wiekszą kasą – Jakby przystąpili do próby renegocjacji kontraktu dobre kilka miesiecy wstecz gdy już rozwijał skrzydła i dawał regularne sygnały że jest wartościowym graczem i w odpowiednio wczesnym momencie zaprosili go do rozmów na temat znacznej podwyżki zarobków i wyższego zapisu odstepnej kwoty w nowym kontrakcie to wtedy mieli by realna szanse na osiągniecie celu – A na ostatnią chwile jak juz na horyzoncie pojawili sie Bułgarzy z oferta na stole to już było po temacie .

  Możesz mnie oświecić linkiem do wypowiedzi prezesa na temat tej sytuacji.

 4. Świerczoka już nie ma i nie ma co rozpaczać. Niestety w zapleczu eklapy z ofensywnych też nie ma wyróżniających się kopaczy,ostatnich ciekawych to my wzięlismy i Górnik Z. Nie wiem jak jest wśród defensorów ale tak jak mówiłem ,napastników z perspektywą nie ma. Pomocników u nas jest aż nadto.Trzeba niestety ściągać jakiegoś napastnika z Hiszpanii,jak widać dają sobie radę z powodzeniem w Polsce vide Carlitos czy Angulo. Warunek- mądrze skonstruowany kontrakt . Nie ma innej drogi w tym momencie.