Jarosław Kubicki może odejść z Zagłębia. Za darmo…

23
fot. Mikołaj Olszewski

Jarosław Kubicki może odejść z Zagłębia Lubin. Naszemu pomocnikowi 30 czerwca 2018 roku wygasa kontrakt i na razie nie zanosi się na jego przedłużenie. Piłkarz i jego przedstawiciele odrzucili oferty Zagłębia. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, rozbieżności pomiędzy klubem a zawodnikiem są obecnie bardzo duże.

Oczywiście przyszłość Jarosława Kubickiego nie jest przesądzona i możliwe, że po burzliwych negocjacjach obie strony osiągną porozumienie i Jarek pozostanie w Lubinie. Na razie jednak przyszłość 22-latka nie jest zbyt oczywista.

– Mam nadzieję, że się jednak dogadamy z Zagłębiem. Nie napinamy się, spokojnie czekamy na wiosnę. Jarek będzie mógł udowodnić, że zasługuje na nowy, dobry kontrakt. Może się zdarzyć, że jego gra zachęci szefów Zagłębia, by wrócić do rozmów – powiedział „Przeglądowi” agent Jarosława Kubickiego, Mariusz Piekarski.

„Kebsi” jest wychowankiem Zagłębia, w pierwszej drużynie zadebiutował 31 maja 2014 roku w przegranym walkowerem meczu z Widzewem Łódź. Dotychczas środkowy pomocnik zagrał w barwach „Miedziowych” 117 razy (zdobył 7 bramek).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

23 KOMENTARZE

 1. Za co on chce podwyżki? Jak się nie dogadają to ława dla niego a dać szansę Boneckiemu który grał piękną piłkę w 1 lidze. Proszę, gwiazdeczka nam urosła i będzie teraz stawiał warunki klubowi który go wypromował. Gdyby nie pomocna ręka ZL to nie wiadomo gdzie by teraz był. Nie spodziewałem się tego po nim.

 2. Kubicki od co najmniej roku się nie rozwija. Czy ktoś np. wymieni mi chociaż jeden jego naprawdę dobry mecz tej jesieni? Mi przychodzi do głowy tylko puchar z Jagiellonią, a i to wyłącznie przez strzelonego gola.

  Na ten moment Kubicki jest tylko przeciętnym ligowcem. Młody też nie jest, nikt go już nie kupi, szans na dużą karierę ma coraz mniej, bo raczej nie wystrzeli już tak jak np. Bereszyński. W dodatku nawet jako wolny agent może mieć problem ze znalezieniem pracy, casus Lipskiego.

 3. Niestety zatrzymal sie w rozwoju. Gdyby mial dluzszy kontrakt to optowalbym za jakims wypozyczeniem by podobnie jak Wozniak czy Bonecki dostal orzezwiajacego klapsa w dziaslo. A w zaistnialej sytuacji nalezy sie z nim pozegnac.
  Coraz bardziej przypomina to casus Dabrowskiego.

 4. Miałam napisać, że Kubicki dawno temu przestał się rozwijać, ale ubiegło mnie już kilku kolegów powyżej… On nawet nie wypracował sobie umiejętności strzałów z dystansu, co dla zawodnika grającego na tej pozycji jest kluczowe.
  Jeśli to czytasz Jarku… „z dobrze zapowiadającego się zawodnika popadłeś w przeciętność. Jeśli chcesz podwyżki, to szukaj jej sobie w innym klubie”

 5. Arkadiusz Woźniak blisko Arki?”

  Jak poinformował Janekx89 we wtorkowym felietonie na naszych łamach, Arka Gdynia mocno zabiega o sprowadzenie Arkadiusza Woźniaka. Wcześniej o napastnika Zagłębia Lubin zabiegała Sandecja Nowy Sącz, ale zawodnik nie był zainteresowany tym kierunkiem.

 6. Chłopaki nie opluwajmy naszych wychowanków, Jarek ma swoje ambicje, a może czuje że nie rozwija się w drużynie, że osiągnął już pewien poziom który ciężko będzie mu przeskoczyć u nas. Wnioskuje to po wywiadzie który wczoraj czytałem z Jarkiem Jachem, że w ZL nawet jak zagrał słabiej, albo zrobił błąd to się tym nie przejmował – a to pewnie dlatego że wiedział że i tak zagra, że nie ma godnego rywala – zwłaszcza jak graliśmy 3 SO. Myślę że z Kebsim może być podobnie, kto go ma wygryźć ze składu, jakie my mamy alternatywy – Matuszczyk(który trochę wchodził do drużyny) Tosik, Kubicki, Jagiełło, Bonecki ( który nie grał pół roku). Jeżeli chce odejść, proszę bardzo, tylko fajnie jednak byłoby na nim coś zarobić chociażby te 400 tyś EUR. (za transfermarkt), niż oddać go za darmo. Trzeba dać tym chłopakom tzw. move on, zarobić na nich i stawiać na następnych, bo z następni czekają i też odejdą jak nie dostaną szansy.

  • Jak ma ambicje, to niech zapierdala i się rozwija, a on drugi sezon nie gra nic, a jest coraz starszy.
   Za co ma niby dostać dużą podwyżkę?! Grałby dobrze to albo dostał podwyżke, albo za dobrą kasę by gdzieś poszedł.
   A tak nic nie gra, ale „wybitny” agent Piekarski mu miesza w głowie i żądają nie wiadomo jakiej kasy.

 7. Ktos na Twitterze ladnie podsumowal wybory Jacha i Piatka-jeden walczy o unikniecie spadku z koszernymi, drugi zapracowal na trasfer do Premier League. O ile Bania pokazywal i pokazuje w Krakowie ze „bania” nie dojezdza to Kebsi rozczarowal. Menago miesza we lbie ostro

 8. Kiedys jeden z prezesow Zaglebia powiedzial,ze wychowankowie beda umierac za Zaglebie ,kolejny zawodnik ktory pokazuje ,ze ma gdzies nasz klub. Proponuje menadzerowi by zapisal Jarka na dodatkowe zajecia treningowe albo zabral go do ladnej piaskownicy ,bo od 2 lat gra piach… Troszke sie glubia ci mlodzi ludzie myslac ,ze za to ze zalaoza koszulke ,ktora i tak dostaja na wyrost moga zadac nie wiadomo jakich pieniedzy…nie to nie ,trzeba dalej szukac ludzi z sercem,ktorzy najpierw beda myslec o zdobywaniu medali z klubem a potem o pieniadzach….

 9. Myślę że klub trochę sam robi zamieszanie. Jak mi wiadomo to o wychowanków się nie dba. Młodzież ściąga z poza rejonu a mamy swoich o podobnym wyszkolenia. Później dochodząc na wyższy poziom płacą o wiele mniej niż piłkarzom którzy przychodzą i nawet nie grają tylko siedzą na ławce. To że chcą zarabiać tyle co reszta to się nie dziwię. A co do Wąskiego to chyba też chce więcej zarabiać a zostać i nie grać to cofanie się.

  • Tu się z Panem zgodzę w 100%. Klub nie dba o swoich wychowanków. Nowi przychodzą, dostają lepsze kontrakty. Z tego co się orientuję rozegrał prawie wszystkie mecze w podstawowym składzie, bez kontuzji, pracowity, zawsze ma najwięcej wybieganych km. Wierzę, że sercem zawsze pozostanie przy klubie. Zaskoczona jestem tylko falą hejtu na tego akurat zawodnika. Przez tych pseudo kibiców zagłębia. Skoro zarząd nie potrafi docenić zawodnika, to ich problem. Ja natomiast życzę mu powodzenia w Nowym klubie, dalszego rozwoju i wiary we własne umiejętności. Wszystkiego dobrego Panie Jarku.

 10. Czyżby powtórka z Piątka?? Chłop zmienił otoczenie i walczy o utrzymanie,może i zarabia o 1/3 więcej ale dla myslącego zawodnika to nie jest mądry wybór,bo latka lecą a on dalej jest szarym kopaczem. Niech Kubicki popatrzy na Jacha- jeśli chodzi o finanse to strzał w 10(inna sprawa czy sporotowo Jach rozwinie sie w Anglii) bo jak nie zaistnieje w tym roku w CP to przepadnie jak wielu mocniejszych graczy,ale jak mówiłem kasa sie zgadza. Kubicki musi mocno pracować jak 2 lata temu żeby iść drogą JJ,kazda inna droga jest pułapką..Oby inteligencji wystarczyło na mądre decyzje. Akurat na miejsce JK jest i Bonecki i Jagiełło może zagrać przed Matuszczykiem i do wzięcia taki Matras..

 11. Widzę że kibice nie przepadają za Kubickim choć jest naszym wychowankiem. Może dlatego że za mało współpracuje z kibicami. Nie każdy lubi być medialny i się lansować. Albo ma dużo nieprzyjaznych ludzi którzy mu źle życzą i czekają jak mu się noga powinie. Nic sie nie zmienia wolicie najemnikow niz swoich. Powinien juz odejsc.