Kluby ekstraklasy zainteresowane Arkiem Woźniakiem

13
fot. Mikołaj Olszewski

Kluby ekstraklasy sondują możliwość pozyskania Arkadiusza Woźniaka – wychowanka Zagłębia Lubin. Jak poinformował w swoim felietonie na 2×45.info twitterowy insider Janekx89, o usługi „Wąskiego” zabiega m.in. Arka Gdynia. Nasz zawodnik zdążył już wcześniej odrzucić ofertę Sandecji Nowy Sącz.

Kontrakt Arkadiusza Woźniaka wygasa 30 czerwca 2018 roku. Podobnie jak w przypadku Jarosława Kubickiego, całkiem możliwe, że nasz klub zdecyduje się na zaoferowanie 27-latkowi nowego kontraktu w trakcie rundy wiosennej.

„Wąski” rozegrał dotychczas dla lubinian 213 meczów, zdobył w nich 35 bramek i zanotował 22 asysty. W sezonie 2013/2014 piłkarz przebywał na wypożyczeniu w Górniku Łęczna (15M/5G/1A).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

 1. Z szacunkiem dla Woźniaka bo ambicji odmówić mu nie można, ale jeśli Zagłębie ma iść do przodu, być coraz lepszym klubem i walczyć o puchary to przeciętniakom nie powinno się przedłużać kontraktów. Mieć solidną kadrę opartą o akademię i w każdym okienku sprowadzać 3/4 solidnych bardziej doświadczonych graczy, oczywiście niekoniecznie Polaków ale do tego trzeba mieć solidny skauting, który będzie cały czas działał i obserwował zagraniczne ligi. To samo Kubicki który w tym sezonie gra słabo, w kolejce czekają następni akurat do środka pomocy wracają teraz Starzyński i Bonecki który powinien dostawać szanse.

 2. A moim zdaniem Woźniak jest ostatnim symbolem Zagłębia, jaki nam się ostał. Ma przed sobą całą wiosnę i mam nadzieję, że pokaże na co go stać. Nowy kontrakt nie byłby tak patologiczną sytuacją jak Sebastian Mila w Lechii. Choć z drugiej strony, wolałbym żeby odszedł niż gdyby miał skończyć w rezerwach jak Bąk w Gdańsku czy Dudka w Poznaniu.

  Powtórzę – oby zapracował na nowy kontrakt!

 3. Z innej beczki, dwa dni do meczu z mistrzem Polski, a zaledwie 5k biletów sprzedanych. Na mobilizację już za późno więc może być cienko.

 4. Nie wyobrażam sobie drużyny bez niego. Wąski = Zagłębie !!! To piłkarz, który umiera za te barwy, nawet jak nie idzie to gryzie trawę.

 5. Ja uważam ,że warto go zostawić bo jest walczeny i godzi się z rolą rezerwowego jest na pewnym poziomie przeciętnego ligowca i co najwazniejsze jest wychowankiem w klubie potrzebni są tacy piłkarze bo gdy masz 2 napastników i jeden łapie kontuzje 2 nie jest w formie lub też ma kontuzje to wtedy taki Woxniak jest barardzo waznym elementem drużyny nawet na zapchaj dzióre się nadaje także ja bym go zostawił 🙂

 6. Ale farmazon siejesz a nawet gdyby tak bylo to szacun bo wiekszosc pilkarzykow by sie na piecie odwrocila i miala cie w d…ie druga sprawa po kom jaki dales to pewnie chodzilo ci o Mickiewicza powinienes na inny klub sie przezucic …PozdroArek niezaleznie od decyzji zawwsze na propsie

 7. Wszyscy na Zagłębie. Pokażmy że kochamy ten klub i te barwy. Nie zrażać się niskimi temperaturami. Już od małego od maleńkiego. Do kas po bilety namawiać znajomych kolegów. Klub robi co może ale jak sami sie nie będziemy mobilizować to będzie lipa. Dlatego wiara dawać na mecz.

 8. Arek często gra w kratkę, do wirtuozów nie należy, lecz jako jeden z nielicznych ma charyzmę, potrafi krzyknąć i zmobilizować. To dobra dusza zespołu, taki człowiek orkiestra. Wie, że ma braki, ale nadrabia determinacją i poświęceniem. Jest wzorem do naśladowania dla młodszych i pokazuje, że sercem i walecznością można zajść daleko. To tak pozytywny drogowskaz dla adeptów akademii. Moim zdaniem takiego zawodnika trzeba trzymać za wszelką cenę w zespole. Niech skończy tu karierę, a następne zostanie w klubie jako trener grup młodzieżowych lub kierownik drużyny.

 9. Woźniak w tym sezonie Ekstraklasa – 20 meczy, 0 bramek, 2 asysty, Puchar Polski – 4 mecze, 0 bramek, 0 asyst.
  Słabe statystyki, żeby nie powiedzieć beznadziejne. Jeśli mamy robić postepy to takim zawodnikom powinniśmy dziękować i życzyc powodzenia gdzie indziej mimo że sa wychowankami.

 10. Też chciałbym zeby został, za niedługo będzie symbolem naszego klubu,może już nim jest. Mało jest takich ludzi. Sportowo wiadomo jakie ma atuty,i na naszą eksraklapę wystarczy..

 11. Zostawić w klubie na pewno, kiedyś narzekaliśmy że pół szatni gada po słowacku, a teraz mamy wręcz symbol. http://weszlo.com/2016/08/25/m-i-k-i-kuba-to-w-tej-komercyjnej-dzungli-gatunek-wymierajacy/ Serdercznie polecam niektórym przeczytać bo przypadek mamy mimo wszystko podobny. Wąskiemu łatwiej wybaczyć szmaciane strzały niż jakiemuś najemnikowi który ma wywalone czy pójdzie do Śląska, Wisły czy Lechii jak będzie kasa się zgadzała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 11 =