fot. Mikołaj Olszewski

W spotkaniu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie uległo w Lubinie Legii Warszawa 2:3. Oto co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu ekip: Mariusz Lewandowski i Romeo Jozak.

Mariusz Lewandowski (Zagłębie Lubin):

 Pierwsze 20 minut meczu bardzo nerwowe. Zawodnicy nie wiem dlaczego wyszli zbyt zdenerwowani na to spotkanie. Legia wykorzystała to, grała lepiej w środku – defensywni pomocnicy zbyt łatwo rozgrywali akcje. W drugiej połowie skorygowaliśmy ustawienie i wyglądaliśmy znacznie lepiej. Strzeliliśmy gola, mogliśmy strzelić drugiego. Ta druga szansa mogła zmienić oblicze tego spotkania. Czasem tak w piłce jest, że jak nie strzelasz, to później się to obróci przeciwko tobie. Ten błąd w ostatniej minucie spotkania nie może się przytrafić.

Romeo Jozak (Legia Warszawa):

 Nawet bez tej konferencji prasowej mielibyście Państwo materiał do komentarzy jeszcze przez kilka następnych dni. Jestem bardzo szczęśliwy – oczywiście ze względu na 3 punkty, nawet gdybyśmy wygrali 10:0, to byłbym mniej szczęśliwy niż teraz. Podczas obozu przygotowawczego dużo pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym i technicznym, ale również mentalnym. I to dzisiaj pokazaliśmy – dwukrotnie upadaliśmy, ale potrafiliśmy pokazać charakter.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl