fot. Mikołaj Olszewski

W 25. kolejce Zagłębie Lubin wygrało w Niecieczy z grającą w roli gospodarza Sandecją Nowy Sącz. Oto, co po tym spotkaniu powiedzieli trenerzy obu ekip: Kazimierz Moskal i Mariusz Lewandowski.

Kazimierz Moskal (Sandecja Nowy Sącz) 

– Z pewnością można powiedzieć, że graliśmy lepiej niż w meczu z Termaliką. Ale sama gra nie układa się tak, abyśmy byli z siebie zadowoleni. Kluczowym momentem spotkania była sytuacja z drugiej połowy, w której mogliśmy doprowadzić do remisu. Później nasz zawodnik został wykluczony z gry za drugą zółtą kartkę, Szufryn doznał kontuzji i musieliśmy dokonać trochę desperackich zmian, bo takich na pewno nie planowaliśmy. Nie składamy broni, będziemy walczyli.

Mariusz Lewandowski (Zagłębie Lubin)

– Odnieśliśmy ważne zwycięstwo, ale równie ważne było dla nas, by przetrwać. Nie jest łatwo grać przy tak niskiej temperaturze, na tak zmrożonym boisku, okaże się, jak zawodnicy znieśli warunki, jak zareagowali na trudną płytę. Jestem zadowolony z postawy moich piłkarzy, bo pokazali dziś charaktery. Nie jestem natomiast zadowolony z naszej skuteczności, bo takie klarowne sytuacje, jak stworzyliśmy w tym spotkaniu, powinniśmy zamieniać na gole. Uniknęlibyśmy wówczas tak nerwowej końcówki.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl