fot. GB

Dzisiaj o godzinie 12:30 na obiektach Akademii Zagłębie Lubin zmierzyło się z Chrobrym Głogów. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1. Jedyną bramkę dla lubinian zdobył Krzysztof Janus w drugiej połowie spotkania. 

W dzisiejszym meczu sparingowym szanse dostali zawodnicy, którzy nie grali we wczorajszym meczu z Legią bądź też zagrali w mniejszym wymiarze czasowym. Mecz rozpoczął się spokojnie. Żadna ze stron nie potrafiła zdominować rywala a gra prowadzona była w środku pola. Obie drużyny starały się cierpliwie budować swoje akcje unikając gry dłuższym podaniem. Celnych strzałów było jak na lekarstwo. Pojedyncze dośrodkowania pewnie łapał Dominik Hładun. W 24 min Chrobry wykorzystał stratę Todorovskiego w okolicach naszego pola karnego. Jeden z pierwszoligowców wpadł w pole karne gdzie został sfaulowany. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Marcel Gąsior i strzałem a la Panenka pokonał Hładuna, który rzucił się w swoją prawą stronę. Zagłębie odpowiadało pojedynczymi strzałami z dystansu, ale nie zagroziły one bramce gości. Do przerwy zatem Chrobry prowadził 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech zmian w ekipie „Miedziowych”. Na boisku pojawili się Polacek, Szota i Moneta a z boiska zeszli Hładun, Jończy oraz Tuszyński. Obraz gry jednak zbytnio się nie zmienił. Zarysowała się delikatna przewaga Zagłębia, które dłużej utrzymywało się przy piłce, wciąż jednak brakowało konkretów. Chrobry nieco się cofnął i starał się głównie przeszkadzać często przy tym faulując. W jednej z takich akcji ucierpiał Łukasz Moneta i chwilę później opuścił boisko. Za niego wszedł Andrzejczak. W między czasie na boisku pojawili się też Janoszka i Janus. I to ta dwójka miała swój udział przy bramce wyrównującej. Najpierw strzelał Janoszka, ale jego strzał na słupek sparował bramkarz gości. Przy dobitce  Janusa jednak nie miał szans. Wydawało się, że po tym golu Zagłębie pójdzie za ciosem, jednak coraz częściej groźne akcje stwarzali goście. W bramce lubinian dobrze jednak spisywał się Polacek. W 83 minucie słowacki bramkarz był bez szans. Świetne dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Seweryn Michalski (był łączony z Zagłębiem w trakcie tego okienka). Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Zagłębie przegrało z Chrobrym 1:2.

Zagłębie Lubin 1:2 Chrobry Głogów

Bramki: Janus 70′ – Gąsior 24′ (k.), Michalski 83′

Skład Zagłębia: Hładun (46′ Polacek)- Todorovski, Jończy (46′ Szota), Bonecki, Pietrzak – Mazek (55′ Janus), Slisz, Żyra (55′ Janoszka), Starzyński, Tuszyński (46′ Moneta, 60′ Andrzejczak) – Woźniak.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ