Wielu piłkarzy walczy o nowe kontrakty

15
fot. Mikołaj Olszewski

Aż dla 13 piłkarzy pierwszego zespołu runda wiosenna sezonu 2017/2018 będzie kluczowa, bowiem 30 czerwca 2018 roku wygasają im kontrakty w Zagłębiu Lubin. Kilku z nich nie musi przesadnie bać się o swoją przyszłość, jednak część zawodników z tej grupy jest jak na razie bliżej odejścia z klubu niż parafowania nowej umowy.

Piłkarze, którym 30 czerwca 2018 roku wygasają kontrakty z Zagłębiem Lubin:

Bramkarze: Martin Polacek, Konrad Forenc.

Obrońcy: Lubomir Guldan, Sasa Balić, Aleksandar Todorovski, Rafał Pietrzak (koniec wypożyczenia).

Pomocnicy: Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus, Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Konrad Andrzejczak, Łukasz Moneta (koniec wypożyczenia).

Napastnicy: Eryk Sobków.

W kilku przypadkach (m.in. w umowie Sasy Balicia) zawarte są opcje automatycznego przedłużenia umowy, są też zagwarantowane zapisy dotyczące wykupu wypożyczonych graczy (Łukasz Moneta i Rafał Pietrzak).

Komu Waszym zadaniem klub powinien zaproponować nową umowę? Zapraszamy do komentowania!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

 1. Martin Polacek,Dominik Hładun, Sasa Balić, Sebastian Bonecki,Eryk Sobków tym bym przedłużył od razu max na rok
  Rafał Pietrzak,Konrad Andrzejczak, Łukasz Moneta ci niech walczą
  Z resztą już dziś bym się rozstał

 2. Zostawić Hładuna, Lubo koniecznie, Bonecki i Woźniak także do przedłużenia…na resztę chyba przyszedł już czas. W przypadku wypożyczonych zobaczymy, Balicia fanem też nie jestem, ale niech rozegra tą rundę i dopiero się oceni. Kubicki jak zażąda normalnego kontraktu to też można przedłużyć, ale dopiero wtedy

 3. Hładun z tego co wiem ma kontrakt do 2019 roku, ale gdybym się mylił, i nawet gdyby nie wywalczył miejsca w składzie (pomimo świetnej formy, za Leciejewskiego jednak zapłacono, więc to on będzie grał) warto przedłużyć z nim umowę.

  Polacek niesamowicie się wypromował i pewnie będzie chciał kontynuować karierę gdzie indziej, co w pełni rozumiem. Gdyby jednak chciał zostać – jak najbardziej na tak.

  Konrad Forenc – dziękujemy za sezon w 1 lidze i życzymy powodzenia również na tym samym poziomie. Innego wyjścia nie widzę, a przedłużenie z nim kontraktu byłoby kompromitacją i kolesiostwem ze strony zarządu.

  Guldan – niech zostanie rok, niech gra w przyszłym sezonie może trochę mniej, niech skończy tu karierę jako symbol Zagłębia.

  Todorovski – patrzę na niego trochę lepiej niż większość kibiców, moim zdaniem mógłby zostać jako wartościowy zmiennik Czerwińskiego.

  Balić – a tu na odwrót – patrzę na niego o wiele surowiej niż większość kibiców. Moim zdaniem gość nie jest przyszłościowy, ale to nie ja podpisuję kontrakty – jeśli zarząd przedłuży z nim umowę, to postaram się to zaakceptować.

  Pietrzak – czekamy na efekt jego pracy.

  Bonecki – pokazał się w pierwszej lidze i mam nadzieję, że dostanie szansę. Nie jest wiecznym talentem, umiejętności ma, nawet gdyby grał sporadycznie to warto, by został.

  Janus – wiadomo, że jego forma mocno spadła. Ma pół roku, niech jeszcze popracuje. Chciałbym, żeby został, ale jeśli nie poprawi formy, to zrozumiem jego odejście.

  Woźniak – prawdziwy symbol Zagłębia. Oby zasłużył na nowy kontrakt. Przecież po odejściu Guldana mógłby być kapitanem zespołu. Tacy ludzie trafiają się raz na 10 lat i powinni zostać w naszym klubie.

  Kubicki – niech się ogarnie i zacznie grać na wysokim poziomie. Jeśli ma ofertę z zagranicy to w pełni ją zrozumiem i będę życzył mu powodzenia z całego serca.

  Andrzejczak – trener pochwalił kilku „młodych” graczy, ale nie Andrzejczaka. Gość jest moim ulubieńcem, ale po przyjściu Monety może mieć naprawdę ciężko. Szkoda, gdyby odszedł.

  Moneta – czekam na efekty jego pracy
  ___
  Sobków – jeśli nie dostanie szansy od Lewandowskiego to jest skazany na kopanie się po czole w 3 lidze czy innych marnych klubach. Niech pracuje na maxa i uratuje swoją karierę, choć nie wiem nawet, czy trenuje z pierwszym zespołem.

 4. Jak tak dalej będą grać, to nikomu z powyższych, ewentualnie Wąskiemu, aby został w szatni choć jeden dla którego Zagłębie znaczy coś więcej.

 5. Aleksandar Tonev wolnym zawodnikiem. Gwiazdą nie był więc kokosów raczej nie zażąda. Już chyba półtora roku temu mówiłem że mógłby do nas przyjść. Co sądzicie o takim ruchu?

 6. Kubicki- chce dużej podwyżki – PA PA, – 6 w Polsce jest masa, a on prochu już nie wymyśli. S. Bonecki jest od niego lepszy! ( na marginesie obu znam i wiem co potrafią).
  Todorovski , Forenc, Janus- żegnamy bez rozpaczy! Wożniak może zostać – ale żadnej podwyżki ( ew. redukcja kontraktu).
  Reszta niech walczy o kontrakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − 7 =