fot. Mikołaj Olszewski

Aż dla 13 piłkarzy pierwszego zespołu runda wiosenna sezonu 2017/2018 będzie kluczowa, bowiem 30 czerwca 2018 roku wygasają im kontrakty w Zagłębiu Lubin. Kilku z nich nie musi przesadnie bać się o swoją przyszłość, jednak część zawodników z tej grupy jest jak na razie bliżej odejścia z klubu niż parafowania nowej umowy.

Piłkarze, którym 30 czerwca 2018 roku wygasają kontrakty z Zagłębiem Lubin:

Bramkarze: Martin Polacek, Konrad Forenc.

Obrońcy: Lubomir Guldan, Sasa Balić, Aleksandar Todorovski, Rafał Pietrzak (koniec wypożyczenia).

Pomocnicy: Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus, Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Konrad Andrzejczak, Łukasz Moneta (koniec wypożyczenia).

Napastnicy: Eryk Sobków.

W kilku przypadkach (m.in. w umowie Sasy Balicia) zawarte są opcje automatycznego przedłużenia umowy, są też zagwarantowane zapisy dotyczące wykupu wypożyczonych graczy (Łukasz Moneta i Rafał Pietrzak).

Komu Waszym zadaniem klub powinien zaproponować nową umowę? Zapraszamy do komentowania!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

 1. Zostawić Hładuna, Lubo koniecznie, Bonecki i Woźniak także do przedłużenia…na resztę chyba przyszedł już czas. W przypadku wypożyczonych zobaczymy, Balicia fanem też nie jestem, ale niech rozegra tą rundę i dopiero się oceni. Kubicki jak zażąda normalnego kontraktu to też można przedłużyć, ale dopiero wtedy

 2. Hładun z tego co wiem ma kontrakt do 2019 roku, ale gdybym się mylił, i nawet gdyby nie wywalczył miejsca w składzie (pomimo świetnej formy, za Leciejewskiego jednak zapłacono, więc to on będzie grał) warto przedłużyć z nim umowę.

  Polacek niesamowicie się wypromował i pewnie będzie chciał kontynuować karierę gdzie indziej, co w pełni rozumiem. Gdyby jednak chciał zostać – jak najbardziej na tak.

  Konrad Forenc – dziękujemy za sezon w 1 lidze i życzymy powodzenia również na tym samym poziomie. Innego wyjścia nie widzę, a przedłużenie z nim kontraktu byłoby kompromitacją i kolesiostwem ze strony zarządu.

  Guldan – niech zostanie rok, niech gra w przyszłym sezonie może trochę mniej, niech skończy tu karierę jako symbol Zagłębia.

  Todorovski – patrzę na niego trochę lepiej niż większość kibiców, moim zdaniem mógłby zostać jako wartościowy zmiennik Czerwińskiego.

  Balić – a tu na odwrót – patrzę na niego o wiele surowiej niż większość kibiców. Moim zdaniem gość nie jest przyszłościowy, ale to nie ja podpisuję kontrakty – jeśli zarząd przedłuży z nim umowę, to postaram się to zaakceptować.

  Pietrzak – czekamy na efekt jego pracy.

  Bonecki – pokazał się w pierwszej lidze i mam nadzieję, że dostanie szansę. Nie jest wiecznym talentem, umiejętności ma, nawet gdyby grał sporadycznie to warto, by został.

  Janus – wiadomo, że jego forma mocno spadła. Ma pół roku, niech jeszcze popracuje. Chciałbym, żeby został, ale jeśli nie poprawi formy, to zrozumiem jego odejście.

  Woźniak – prawdziwy symbol Zagłębia. Oby zasłużył na nowy kontrakt. Przecież po odejściu Guldana mógłby być kapitanem zespołu. Tacy ludzie trafiają się raz na 10 lat i powinni zostać w naszym klubie.

  Kubicki – niech się ogarnie i zacznie grać na wysokim poziomie. Jeśli ma ofertę z zagranicy to w pełni ją zrozumiem i będę życzył mu powodzenia z całego serca.

  Andrzejczak – trener pochwalił kilku „młodych” graczy, ale nie Andrzejczaka. Gość jest moim ulubieńcem, ale po przyjściu Monety może mieć naprawdę ciężko. Szkoda, gdyby odszedł.

  Moneta – czekam na efekty jego pracy
  ___
  Sobków – jeśli nie dostanie szansy od Lewandowskiego to jest skazany na kopanie się po czole w 3 lidze czy innych marnych klubach. Niech pracuje na maxa i uratuje swoją karierę, choć nie wiem nawet, czy trenuje z pierwszym zespołem.

 3. Kubicki- chce dużej podwyżki – PA PA, – 6 w Polsce jest masa, a on prochu już nie wymyśli. S. Bonecki jest od niego lepszy! ( na marginesie obu znam i wiem co potrafią).
  Todorovski , Forenc, Janus- żegnamy bez rozpaczy! Wożniak może zostać – ale żadnej podwyżki ( ew. redukcja kontraktu).
  Reszta niech walczy o kontrakt.