fot. laczynaspilka.pl

Przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy nie oznacza pauzy na innych frontach. Swoje mecze rozegrały rezerwy czy też drużyny występujące w Centralnej Lidze Juniorów. Część zawodników Zagłębia ma też za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

W meczu reprezentacji U-20 zagrało dwóch zawodników Zagłębia. Dominik Jończy (aktualnie wypożyczony do Choniczanki Chojnice) rozegrał 90 minut, a Artur Siemaszko (wypożyczony do Stomilu Olsztyn) spędził na murawie 69 minut. Młodzi Polacy na stadionie w Bielsku-Białej ulegli Anglikom 0:1.

W ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 19 reprezentacja Polski rozegrała dwa spotkania. Najpierw Biało-Czerwoni bezbramkowo zremisowali z Czechami, a następnie ulegli Włochom 3:4. W obu tych spotkaniach 90 minut na boisku spędził Serafin Szota.

Również reprezentacja U-17 walczy o awans na Mistrzostwa Europy. Swoje mecze eliminacyjne Polacy rozgrywają na stadionie w Legnicy. W pierwszym pojedynku nasi reprezentanci zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Gruzji 2:2. Michał Bogacz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. W swoim drugim spotkaniu Polacy pokonali Macedonię 3:0, a nasz młody obrońca rozegrał cały mecz.

Co jeszcze przed nami? We wtorek decydujące starcie czeka reprezentację U-17. Polacy zagrają z Irlandią, która ma komplet zwycięstw. Przed kolejną szansą na występ stanie Michał Bogacz, który dobrze się pokazał w meczu z Macedonią.

W poniedziałek szansę na kolejny występ w U-19 będzie miał Serafin Szota. Polacy zmierzą się z Grecją. Tego samego dnia ważne spotkanie czeka reprezentację U-21. Polacy podejmować będą Litwinów, a szansę gry będzie miał Filip Jagiełło.

Wszystkim kadrowiczom gratulujemy występów z orzełkiem na piersi i trzymamy kciuki w kolejnych meczach.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl