fot. Mikołaj Olszewski

PZPN potwierdził oficjalnie informację sprzed kilku dni – Mistrzostwa Świata U-20 zostaną w 2019 roku rozegrane w Polsce, a część spotkań zostanie rozegrana na Stadionie Zagłębia!

Niebawem rozstrzygnie się ile dokładnie meczów zostanie rozegranych w Lubinie. Na Twitterze spekuluje się, że w naszym mieście może się odbyć około 5-7 spotkań, wszystko zależne jest, czy do Lubina, Łodzi, Bydgoszczy, Tychów, Lublina i Gdyni dołączy dodatkowe sześć polskich miast.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

16 KOMENTARZE

 1. Pominięcie Zagłębia kolejny raz byłoby skandalem, no ale trzeba się cieszyć z tego, czego nie mają chociażby Gliwice.

  Choć prawdę mówiąc stadiony, które rok temu dostały Euro nie powinny być brane pod uwagę – szczególnie Bydgoszcz, dla której jeden prezent to aż nadto.

 2. Dobra wiadomość, może przy okazji ruszy się coś ze stadionem i okolicami. Roboty wbrew pozorom jest mnóstwo:

  – normalne punkty z gastronomią
  – wejścia z stadion (za mało kołowrotków , zbyt mała przepustowość )
  – strefa VIP ( obecna jest na tragicznym poziomie)
  – wyjazd\wjazd na stadion
  – ogarnięcie straszących terenów giełdy

  Elewacji stadionu nawet nie liczę bo na to nie ma szans.

 3. Jeżeli Ministerstwo Sportu dorzuciłoby się np. do wymiany krzesełek, to wszystko jest możliwe. Prezes wspominał, że elewacja i krzesełka nie są priorytetem, teraz sytuacja się zmieniła bo Lubin został wybrany, więc jeśli będzie taka możliwość wsparcia finansowego to trzeba wyciągnąć z tych organizacji(MS, PZPN, FIFA) jak najwięcej i wykorzystać potencjalne dotacje jak najlepiej się da.

 4. W pierwszej kolejności musi jak najszybciej być zrobiona bardzo ładna elewacja zewnętrzna stadionu z podświetleniami LED. Nasz stadion i miasto Lubin będzie teraz często pokazywane w TV i na różnych folderach dlatego musi się prezentować okazale. Jest szansa aby pozyskać na ten cel pieniądze. Mundial to promocja naszego miasta, klubu a także POLSKI. Dlatego obiekty muszą być wzorowo przygotowane.

 5. Prawdę mówiąc nie wierzę, że koledzy wyżej piszą te posty na poważnie. Jakie promowanie Polski? Przecież wybranie stadionu w Bydgoszczy po raz kolejny właśnie temu przeczy. Obiekt jest własnością klubu, więc te nikłe szansę na dołożenie z jakiejś organizacji do liftingu stadionu maleją jeszcze bardziej.

  Na elewację jest pewnie za późno – trzeba było nie ciąć kosztów podczas budowy. Szkoda, bo miała być miedziana, choć w sumie nie wiem, jak by wyglądała w praktyce – chyba nikt by się nie pogniewał, gdyby była tak ładna jak na PGE Arenie. O krzesełkach pisałem w przeciągu kilku lat już sporo razy – przecież każdy mecz telewizja prezentuje, a te wyblakłe, często strasznie brudne krzesełka po prostu straszą.

  A proponowane zmiany wokół stadionu czy, uwaga, w całym mieście, chyba przemilczę. Ten mundial będzie strasznie zbagatelizowany, kiedy trzeba będzie sięgnąć do kieszeni.

  • Prezes jest z Bydgoszczy, więc nie dziw się że została ona wybrana. Pal licho że Widzew dostał otwarcie i finał, bo jednak z wybranych stadionów ich jest najnowocześniejszy a Łódź największym miastem spośród tych. Arena Lublin też jest nowa więc nie da sie jej pominąć. Dziwne tylko że nie Cracovii nie wybrano, ale to nie nasz problem.

   • Cracovię to mogli wybrać, ale zamiast nas. Mieli święto rok temu, mieli finał, to dobrze, że szansę dostały inne stadiony. Nie rozumiem tylko, czemu znów świętują np. Tychy zamiast jakiś Gliwic. W Polsce jest kilka stadionów, które zasługują na szansę.

 6. Zrobienie samej elewacji to akurat mały problem, zalezy czy za elewacją miały by sie znajdować jakieś pomieszczenia czy tylko ozdobna elewacja na wzór np. galerii Cuprum co fajnie pasowało by do wizerunku miasta. To pierwsze wymaga podłączeń mediów itd,projektu budowlanego pozwoleń. ..Dofinansowanie mozna dostać z ministerstwa sportu chociazby.

 7. Hale RCS podświetlona widać ja z daleka ładnie się prezentuje po zmroku. Stadion betonowe schody okryte starymi brudnymi szmatami jak na arabskim bazarze !!! jest różnica . To ma być wizerunek klubu a prezes jeszcze mowi ze elewacji nie będzie bo nie trzeba. Czekam kiedy ta szmata energetyki skruszeje i sama spadnie. ŻENADA dla miasta i klubu , stadion przy S-3 może być wizytówka miasta i klubu a tak dupa.

 8. Może chociaż na stronie kibicowskiej napiszecie obiektywny art. na temat U-21 i współpracy miasta z klubem, bo z tego co czytam na lubin.pl to się żygać chce, jak prezydent ściemnia ludzi, jak on super działa z klubem.
  Nigdy złotówki nam nie dołozył do nożnej, doi nas podatkiem od gruntu, a teraz przypisuje sobie zasługi organizacji U-21. Wiadomo wybory idą, ale miejmy jakis umiar!
  To moze spytajcie się Pana Łapińskiego z Pzpn niech opowie jak dwa-trzy lata namawiał naszego Pana Prezydenta na projekt „Kibice Razem” w naszym mieście? Jak ministerstwo sportu wysyłało tony dokumentów, po to by jednym machnięciem ręki pana prezydenta w Lubinie trafiały do szuflady.
  Fajnie, ze sa mistrzostwa, ale bądźmy obiektywni, bo ta cała polityka niedługo do lodówki nam wejdzie, o ile juz nie weszła!