fot. Mikołaj Olszewski

Piłkarze Zagłębia Lubin kolejny raz nie zaimponowali swoją gra. Tym razem piłkarze Mariusza Lewandowskiego zaledwie zremisowali bezbramkowo z borykającą się z różnymi problemami Lechią Gdańsk. Garstka najwytrwalszych kibiców Zagłębia nie była świadkami dobrego widowiska.

2 marca 2018, 20:30 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 0:0 Lechia Gdańsk

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 18. Filip Starzyński (77, 28. Mateusz Matras), 24. Jakub Tosik (70, 9. Arkadiusz Woźniak), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 6. Kamil Mazek (68, 77. Łukasz Moneta) – 26. Jakub Mareš.

Lechia: 1. Dušan Kuciak – 30. João Nunes, 4. Gérson, 20. Adam Chrzanowski – 41. Paweł Stolarski (75, 23. Grzegorz Wojtkowiak), 16. Ariel Borysiuk (65, 6. Simeon Sławczew), 35. Daniel Łukasik, 28. Flávio Paixão, 22. Filip Mladenović (70, 7. Miloš Krasić) – 19. Marco Paixão, 21. Sławomir Peszko.

żółte kartki: Mazek, Matuszczyk, Balić – Chrzanowski.
sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 1800…

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

40 KOMENTARZE

 1. Jagiełło to w tych 5 meczach rundy jesiennej największa &&&^^^^. Nic nie robi dla drużyny, a gra cały czas. Większość to straty, złe podania, złe wybory, Strzały i dośrodkowania w trybuny. Ogółem ciągle złe wybory. Gra bo WYCHOWANEK czy inne względy? Dla mnie to pierwszy piłkarz na ławkę. Jeżeli coś zauważyliście w jego grze pozytywnego, to napiszcie, jak dla mnie tylko zajmuje do tej pory miejsce w środku kosztem innych – bo to „wychowanek”. Oczywiście całość też po tych 5 meczach wygląda źle – trener zrobił się minimalista i bez żadnego pomysłu drużynę. Byle do ósemki awansować i dalej to już poleci. A ja bym takiemu trenerowi podziękował po awansie do tej ósemki. I wziął naprawdę dobrego trenera na te ostatnie mecze w rundzie mistrzowskiej – niech by przygotował Zagłębie na następny sezon. W.kurwia mnie ten minimalizm już od kilku (?) sezonów.

  • Wybrali Jagiełło ale chyba nie słyszałeś jak dyskutowali. Z braku laku to kit dobry i on to taki kit. Zatyka drużynę i nic więcej. Wszystko co napisał poprzednik to prawda. Kubicki wróć. Gdy Ciebie zabrakło zobaczyli jak naprawdę gra Jagiełło.

   • Jagiello gral na osemce, jego zadaniem bylo grac do przodu i pomagac w zabezpieczeniu tylow, w tym meczu ani jednej pily do przodu, bezproduktywny i na alibi, irytujace bylo jego ciagle granie do tylu, na Jego usprawiedliwienie, nie mial za bardzo z kim grac

 2. Ten klub służy jako oficjalna skarbonka dla ludzi którzy mają układy i odpowiednie znajomosci tylko tyle i nic ponadto co odbija sie bardzo wyraznie na grze 1 zespołu – Trzezwo myslacy kibice to widzą dlatego liczby widzów na stadione są tak żałosne – a ci najwierniejsi którzy sie pojawiają w nagrode dostają żenujacą kopanine i wymeczone 0-0 .

  Zreszta taki stan rzeczy trwa juz od wielu lat z drobnymi przerwami gdzie w zarządzie pojawiały sie jednostki które miały ambicje i doświadczenie predyspozycje do pracy na swoich stanowiskach – Ale u nas zmiany kadrowe idą odgórnie nie na zasadzie rozliczenia z dobrze lub zle wykonanej pracy – Przychodzi odgórnie przykaz wcisniecia nowych nazwisk na dane stanowisko i poprzednik wypada z gry ( nie zależnie czy swoją prace wykonywał sumiennie i należycie czy zle ) Od nowy sort przywiezony w taczce do wcisneicia na kluczowe stanowiska w klubie – Taki mamy klimat w Zagłebiu.

  Jestesmy aktualnie jedną z najgorzej grających drużyn z jedną z najniższych frekwencji co przy naszym stabilnym budżecie i bardzo dobra baza szkoleniową jak na Polskie warunki pokazuje jak bardzo zle ten klub jest prowadzony i jacy nieudacznicy zasiadają na kluczowych stanowiskach w tym klubie

 3. Filip Jagiełło jest niestety w tych ostatnich meczach mistrzem w niecelnych podaniach i stratach piłki. Jego gra jest irytująca – nic nie kreuje, tylko raczej psuje. Niestety tak jest – wystarczy mecze ostatnie obejrzeć. Oczywiście reszta jest nie lepsza – ale on się tak jakoś bardzo wyróżnia jako ten, który ma grę prowadzić.

  • Nie zgadzam się że Jagiełło był najgorszy , zdecydowanie najgorszy to był Mares , ten gościu tylko się podpiera na innych i nie umie podać z metra celnie – z resztą jak większość drużyny, a tempo gry mają takie jakby leciał w dawnych czasach repley

 4. Panie „trenerze” Lewandowski- na wiosnę mieliśmy oglądać Twoje Zagłębie, ale sorry nie da się na to patrzeć….
  Co robi Starzyński na skrzydle?? za wolny i na tę chwilę za słaby na pierwszą jedenastkę pierwsza ósemka raczej poza zasięgiem sezon stracony…
  Stoki wróć!!

 5. Ja to się dziwię władzom KGHM, że akceptują to co sie wyrabia. Zreszta na kopalni sie mowi, ze wielcy fani pilki. Zarząd zatrudnił lewandowskiego mimo sprzeciwu części osob tak samo było z motałą. Transfery robił zarząd. Ludzi z marketingu zatrudniał zarząd. Nie wiem na jakiej to lini poszło, ale drugi rok z rzedu jest wielka padaka. Nie ma nic ani druzyny, ani transferow, ani frekwencji. Jest to co bylo w 2013/2014. Jest olbrzymi balagan i im dluzej nie ma zmian tym ciezej bedzie w przyszlym sezonie. Niestety tutaj jest wszystko jest do budowania od nowa. Nie bylem na meczu ze wzgledu na zmiane ale widzial ktos wypowiedz Matuszczyka w tv ze ogolnie remis jest ok bo gral jego kolega? Lewandowski mowi posrednio ze byly slabe transfery. Pan Motala jak zwykle mowa o obserwacji na czechach i slowacji. Juz mamy wasz wymysl w ataku. Takie oswiadczenia byly ze strony wladz kghm i prezesa po zmianach w radzie i chcialbym sie spytac czy wy to ogladacie, widzicie co sie dzieje? Jestesmy tylko w pierwszej 8 dlatego ze liga jest zenujaca. Na mecz nie przyjde do momentu zmian w klubie, szkoda bo robilem sobie wiele nadzieji jak Pis doszedl do wladzy.

 6. Panie Lewandowski jak dla pana Filip Starzyński jest prawym pomocnikiem to powinien się pan zająć czymś na czym się pan zna.Z całym szacunkiem dla Jagełły to nie jest zawodnik,który powinien już występować w środku pola.Niech ktoś w miarę normalny zestawi skład Zagłębia na najbliższy mecz bo będzie nas czekać kolejna kompromitacja !

 7. Niesamowite jak szybko Zagłębie zjechało po zmianie zespołu Dębicki-Burlikowski-Stokowiec na Sadowski-Motała-Lewandowski. Prezes wywodzący się z działu marketingowego klubu, który zawsze miał tragicznie słaby marketing. Dyrektor, który nie ma kontaktów, nie umie negocjować i ma mniejszą wiedzę o rynku niż dziennikarze. Trener, który bawi się w trenowanie po raz pierwszy i nawet jeśli ma potencjał to wyrobi się za X lat. Dreamteam.

  Jedyny pozytyw ostatnich miesięcy to Hładun. Czekaliśmy tyle na Leciejewskiego, a tu chłop stąd daje radę.

 8. Dac Lewandowskiemu jeszcze te 4 mecze do konca rundy wiosennej i do widzenia. Transfery to jak na razie olbrzymie nie wypaly. Mares? Jeden dobry mecz z Legia a teraz to nawet nie umie sie zastawic i celnie podac. Moneta? No sorry to jest pilkarz na 1 lige a nie na ekstraklase. Podobnie Pietrzak. Tutaj trzeba zatrudnic kogos z zagranicy.

 9. Zero walki,zero ambicji,zero umiejętności.Wystarczy popatrzeć na pana Motałę i widać w jakim miescu jesteśmy,facet nie ma pojęcia o robieniu transferów i dobieraniu zawodników.Nawet chyba nie wie na jakie pozycje potrzeba wzmocnień.Jeżeli Dąbrowski jest do wzięcia a my nie jesteśmy nim zainteresowani to jest parodia.A z przodu to jest dramat ofensywa nie istnieje…Nie da się oglądać popisów ‚piłkarzyków’ TRAGEDIA

 10. Zanim o meczu – zgadzam się z większością na Forum – eksperyment z Lewandowskim się nie udał i im szybciej się z tego wycofamy przy pomocy rozsądnych ruchów tym bardziej uratujemy sezon i przysłość – ile znaczy Dobry Trener z Warsztatem i Doświadczeniem pokazuje przykład wielu klubów, które grały padakę a teraz odbijają lub zaczynają grać po dłuższej pracy … Korona, Pogoń, Górnik, Jaga … – czy mają lepszy skład od naszego? Nie tam pracują ludzie, którzy umieją to ułożyć, w przypadku WZL ewidentnie widać że Lewy kopiuje taktykę Stokiego (różni ich brak opowiadania głupot na konferencjach), ale jest gorszym taktykiem więc to nie gra, ja nie chcę powrotu Stokiego i jego autobusów, blokowania piłkarzy itd, Myślę, że pora na solidnego trenera z doświadczeniem zza granicy przy którym Lewy mógłby się czegoś nauczyć. Ja mam wrażenie, że Lewy się zgubił, wygląda na to, że Paweł Karmelita kieruje drużyną w trakcie meczu, a umówmy się też wielkiego doświadczenia i wyników nie ma; niezależnie czy dostaniemy się do górnej 8 czy spadniemy do dolnej 8 pozostaly czas mozna wykorzystac na znalezienie Fachowca na stanowisko Trenera zeby zaczal ukladac Druzyne na nowy sezon, spasc nie spadniemy bo sa wieksze padaki w eklapie ale tak jak Was wkurza mnie ten minimalizm
  Druga kwestia – pasożyt i szkodnik – Motała – póki co ani jednego dobrego transferu, nie zatrzymał kluczowych piłkarzy, nie uzupełnił składu dostępnymi na rynku piłkarzami (Szczepaniak, Bochniewicz, Dąbrowski), brak kreatywnej linii pomocy itd. Facet jest do wywalenia od ręki, im dłużej będzie tym dłużej będziemy mieli tą radosną twórczość
  Te dwie decyzje – tRENER i dYR sPPORTOWY obciązają pREZESA – on odpowiada za ten bajzel, jeżeli nic nie zmieni jest do pogonienia ze swoimi kolesiami
  Teraz o meczu – betony z lechii sa slabe jak nigdy, ale i tak byli lepsi od WZL w srodku pola, co pokazuje ze uklad lansowany od pocztąku „zimowiosny” sie nie sprawdza, po 2 ostatnich meczach (Arka, Sandecja), gdzie względnie nie przegraliśmy środka boiska, ale to winika z cienizny przeciwników, nie gramy tego co było nasza siłą – dobre skrzydła, ale co się dziwić jak nie piłek ze środka na skrzydła, „Nagrodę Specjalną” proponuję geniuszowi, który wpadł na pomysł żeby Figo grał na skrzydle, z krzywdą dla niego i zespołu, co martwi to totalny zjazd ludzi którzy grali nieżle – Czerwiński – nie pamiętam jego dobrego dośrodkowania, o centrach ze stojącej piłki Figo i Jagiełły nie da się pisać to KRYMINAŁ,
  W pierwszej kolejce pisałem, że Mares to nie Świerczok, to typowy walczak co potrzebuje piłek do skończenia, w tym meczu miał 1, nie ma co pisać ze kołek, to po prostu ścianonapastnik, co mnie martwi to ze o ile z 7egla jeszcze umial przytrzymac pile, to w kolejnych meczach co zgranie to strata, w tym meczu szarpał się przez caly mecz z 3 srodkowymi betonów, i kiedy byl potrzebny w polu karnym go nie bylo, Jak nie bedzie srodka i skrzydel nie bedzie Maresa, moje pytanie brzmi kto go ogladal, kto go wpasowywal do druzyny – fecet zostal kupiony z lapanki w panice po kilku sparingach bez goli na tydzien przed liga
  Środek pola gra do tyłu i na alibi nie ma prob zagrania do skrzydel i do przodu – co kuriozalne chyba najbardziej do przodu gral Matuszczyk, jakies swiatelko w tunelu to wejscie Matrasa, ani jednej straty, umial przytrzymac pilke, widac ze nie gral, ale z meczu na mecz powinno byc lepiej, ale generalnie wygladalo na to ze pilki rozgrywali Guldan, Balic i Matuszczyk, co w efekcie konczylo sie laga do przodu i stratami
  PLUSY: Balic – za walke, wygladalo ze jako jedyny chcial wygrac, Guldan – jakos trzymal to towarzystwo w kupie
  Mam wrazenie ze ta zbieranka to jeden wielki eksperyment, ciagle zmiany, umowmy sie z Wozniakiem i Figo na skrzydle daleko nie zajedziemy, czy Pawlowski gral tak zle ze nie bylo go nawet na lawce, na ostanie 30 minut cos tam w jego szalenstwie moze by wpadllo -tym bardziej ze w ostatnich meczach tworzyl sytuacje, kolejny plus ze doswiadczenie i spokoj lapie Hładun – to da w przyszłosci efekt, przy trudniejszych meczach
  MECZ DO WYCIĄGNIĘCIA WNIOSKÓW i ZMIAN, ale najglebszych W KIETROWNICTWIE, golym okiem widac ze to nie zaskoczy, bo gdyby nie bylo wynikow ale gra dajaca podstawy do optymizmu to jeszcze mozna byloby na cos liczyc, tu nie ma nic ani wynikow ani gry; mam karnet ale dopoki w klubie nie bedzie Trenera i bedzie Śmotała – szkoda mojego zdrowia, dalej jestem z WZL, ale nie zamierzam sie godzic na to dziadostwo, co i innym polecam, moze jak przyjdzie 60 osob na nasteny mecz to ktos sie obudzi
  Pozdrawiam Trzeżwo Patrzacych Kibicow

  • Ziomek jak my mamy grać skrzydłami jak nasze skrzydła to tragedia : Woźniak tragedia, moneta tragedia, Pawłowski tragedia, Janoszka tragedia, mazek mizeria – mamy innych jakichś zajebistych skrzydłowych ukrytych o których nie wiem ;p, nie! Wiec nie pisz populistycznych haseł, w tamty sezonie jak graliśmy skrzydłami to narzekaliśmy ze tylko jazda do lini i wrzutka – to nasza taktyka ;p. Wiec ja już mam gdzieś taka grę skrzydłami. Nie bronię Lewandowskiego, ale nie zgrywał tez omnibusa 😉

   • Dzieki za odpowiedz, po to jest forum zeby podyskutowac, napisalem to co mi rzucilo w oczy, jak dla Ciebie to populizm OK, masz prawo do swojego zdania ale szanuj innych, co mysle inaczej
    Jesli od kilku meczy ta gra 4 srodkowymi pomocnikami i 1 skrzydlowym nic nie daje to moze warto cos zmienic Za to co napisales odpowiadaja po kolei trener, dyr. sportowy i prezes – byl Kadzior do wziecia, byl i co, inni potrafia wyjac Michalaka z 7egly, Novikovasa z Litwy, a i Janoszka od poczatku nie gral piachu, to nie ja na sile robie z Wozniaka skrzydlowego, nie ja robilem z Vlaski i nie ja robie ze Starzynskiego, Mazek zostal wyciagniety z lodowki po niszczeniu go przez super fachowca Stokiego, chodzilo mi o to, ze Mares bez skrzydel i wrzutek nie istnieje, popatrz na Pogon, jest Trener i nawet Buksa przyzwoicie wyglada, wnioski wycignij sam

 11. Widziałem Woźniaka jako wahadłowego, jako środkowego pomocnika. Widziałem Tosika grającego jako napastnik z Partizanem. Teraz widzę Starzyńskiego na skrzydle. Co mnie jeszcze zaskoczy w tym klubie poza nieudacznikami w zarządzie? Jak będziemy z taką grą w pierwszej ósemce, to pokaże to tylko jaki poziom ma ekstra(?)klasa
  „To jest k…. dramat”

 12. Poprzednicy powiedzieli prawie wszystko ..
  Jak pisałem kilka tygodni wcześniej, czy zarządzający wezmą odpowiedzialność za eksperyment z Lewandowskim na stanowisku trenera i Motały jako managera? Może i Matras gral dobrze w Pogoni,a Mares na Słowacji(choć uważam ze powinniśmy ściągać piłkarzy do 25 lat,na których można zarobić,kótrzy są głodni sukcesów i ambitni),ale nie postarano sie o człowieka który by to wszystko poukładał. Po prostu trenera,bo z całym szacunkiem dla dokonań piłkarskich M.Lewandowskiego już widać że trener z niego żaden. Z tej mąki chleba nie bedzie i już teraz należało by szukać młodego ambitnego trenera z Niemiec z sukcesem pokroju awansu z 3 do 2 ligi. Mentalnośc Niemców jest zbieżna z tym co może przekazać sportowiec zatrudniony w Polsce. To wszystko juz było opisywane kilka miesięcy temu,jak widać zarząd gra w swoje gierki- ale czy to ma związek z futbolem, tego juz nie jestem pewien . Ciągle powtarzam że nie tedy droga by zatrudniać nazwiska,choć M.Dąbrowskiego zatrudniłbym od zaraz, ale Lubin jest miejsce a raczej powinien byc trampoliną do transferowania za granicę,jak to robi Lech,zarabia naprawdę dużą kasę,a przykłady Jacha czy nawet Swierczoka chyba jeszcze pamiętają rządzący klubem.

 13. Miałem nadzieję co do Lewandowskiego jak większość z was ale się rozczarował em. Jak by dalej stokowiec ta drużynę prowadził. Myślałem że z Jagiełły może coś będzie jak zagra kilka meczów ale to co on pokazuje to jakieś nieporozumienie, a trener kolejny ślepy nam się trafił i tego chyba nie widzi i go promuje co mecz. Wzięli kasę za słabego Jacha za Swierczoka i nie stać ich żeby Dąbrowskiego sprowadzić wzmocnić drużynę kimś wartościowym. Mieliśmy 6 punktów do lidera po rundzie można było powalczyć o coś, ale nie po co. Wszystkich bym w tym klubie pogoni. W tym klubie na pewno nie pracują ludzie którzy znają się na piłce. Jeden był prezes co w rok pokazał że jak się chce to można. Ale kur.. trzeba chcieć. Mrozy puszcza ale za dużo ludzi na stadion nie wróci jak kopacze nie zaczną w końcu grać w pilke.

  • Mi się wydaje, że z rzutami rożnymi mamy opanowany (może to za dużo powiedziane) jeden schemat. Zagranie na krótki słupek, przedłużenie do Guldana i tyle. Chyba, że rzeczywiście nikt nie jest tak fantastycznym wykonawcą rożnych, wolnych i nie potrafi dalej dokopać 🙂

 14. Skazona ziema To jest towarzystwo wzajemej adoracji z tymi ludzmi w zarządzie nie ma szans na silne Zagłebie. Wszystko cały czas sie zapetla i wraca do punktu wyjscia – czyli amatorów w zarządzie.

  Wystarczy postawić pare pytań na które nie da sie logicznie odpowiedzieć.

  1. Skoro zarząd w koncu zdecydował sie odwołać Stokowca i wymyslili że dadzą eksperymentalnie szanse Lewandowskiemu. To ja sie sie pytam przez ile ostatnich miesiecy Lewandowski był w Zagłebiu i jakiego trenera prace i metody szkoleniowe podpatrywał – Czy aby nie tego Samego Stokowca? Wiec czy to dziwne że jego warsztat i metody moga sie w znacznm stopniu pokrywać z poprzednikiem.

  2.Mimo tego że gramy straszny piach i kazdy piłkarz cofa sie w rozwoju – morale druzyny sa na zenujaco niskim poziomie to przecież my nie jestesmy klubem który ma pusta kase – Otrzymalismy ile? 3 milony euro zysku z transferów i co nikt w zarzadzie nie wpadł na to że nalezy pilnie wzmocnic okreslone pozycje w druzynie?

  Tylko kto ma dobrac tych piłkarzy i zatwierdzić – może ten Pan Motała – który jest posmieliskiem w Polsce i kolejnym przywiezonym tu w taczce żeby mógł sobie dorobić i przy okazji poszkodzić troche Zagłebiu bo to że nie potrafi wywiazywać sie ze swoich obowiazków podkreslali juz poprzedni pracodawcy – Co nie przeszkodzilo nam zatransferować go.

  -> http://katowickisport.pl/forum/i-liga-dariusz-motala-juz-nie-pracuje-w-gks-ie-kat,2,3291346,0,czytaj-najnowsze.html?cid=806669&hasPermission=false

  http://www.90minut.pl/news/280/news2800385-Dariusz-Motala-odszedl-z-GKS-u-Katowice.html

  Piłkarska Polska juz od dawna wiedziała że to nieudacznik ale Zagłebie to przystan i schronienie dla wszelkiej maśći dorobkiewiczów wiec jak znalazl zakontraktować go do nas zeby mógł sobie spokojnie dorobić – Wspaniały transfer zarządu – Tyle tylko że teraż nie ma kto w logiczny sposób zagospodarować 3 miliony € i pozyskanie realnych wzmocnień – A tymczasem wspomniany Motała obserwuje już Słowacki – Litewski rynek transferowy…….

  Pozatym ktoś tego Motale zatrudnił – i na jakiej podstawie? Taki sam bumelant ?tak można iść po nitce do kłebka przez wszystkie struktury tych nieudaczników i dorobkiewiczów w klubie i ich punktówać – rozliczać i zadawać niewygodne pytania. Przyzwyczajili sie do tego że są bo są nic nie muszą nikt ich nie rozlicza z niczego – Całokształtem tego bałąganu jest zle grajaca 1 druzyna

 15. Dąbek w Zagłębiu! Choć wolałbym kogoś do pomocy lub ataku, to bardzo dobra informacja, zna teren doskonale, nie potrzeba aklimatyzacji. Na temat meczu to cóż…fakt że nie trafiliśmy w 2 meczach ŻADNEGO gola najgorszej defensywie w lidze, dużo mówi. Jagiełło zaczyna mi powoli przypominać Rakowskiego i oby to było moje złudne skojarzenie.