fot. Mikołaj Olszewski

Obrońca Maciej Dąbrowski zostanie w poniedziałek piłkarzem Zagłębia Lubin. „Dąbek” przejdzie testy medyczne, jeśli wypadną pozytywnie zwiąże się kontraktem z naszym klubem. 30-letni piłkarz ostatnio reprezentował barwy Legii Warszawa.

Maciek był piłkarzem naszego zespołu przez półtora roku. W tym czasie rozegrał 56 meczów, w których zdobył sześć bramek. Z Zagłębiem awansował do ekstraklasy i zdobył brązowy medal.

W letnim oknie transferowym sezonu 2016/2017 „Dąbek” przeszedł do Legii Warszawa za ok. 500 tys. euro. W zespole ze stolicy nasz nowy piłkarz rozegrał 42 mecze, zdobył w nich cztery bramki (jedna przeciwko Zagłębiu).

fot. Mikołaj Olszewski

Do zespołu „Miedziowych” wychowanek Lubienianki Lubień Kujawski przejdzie na zasadzie wolnego transferu po rozwiązaniu kontraktu z Legią.

Witamy w domu, Maciek!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

32 KOMENTARZE

 1. Wcześniej nie można było? 🙂 Tu od kilku dni psy wieszali na Motale i Sadowskim, a okazuje się, że jednak można. Dobrze, bo w pomarańczowym Maćkowi do twarzy. 🙂 Powiedziałbym wręcz, że to jeden z najlepszych piłkarzy Zagłębia w ostatnich latach, więc naprawdę cieszę się z jego powrotu.

 2. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (bo i wejść się nie da) – dlatego jestem przeciwny powrotowi M.Dąbrowskiego do naszego klubu. Zachciało mu się „mieć lepiej”? to niech sobie radzi, skoro go 7egła odpaliła – byle nie u nas. Kolejny weteran piłkarski chce u nas przejść na emeryturę, czy klub go bierze, aby „się odbudował”?

  • Mógł zostać u nas i ryzykować spadek formy i potem żałować do końca kariery, że nie skorzystał z tej oferty. Tak został mistrzem Polski, pograł w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a teraz po prostu padł ofiarą rewolucji. W Warszawie też mają patową sytuację z Pazdanem, bo gra bardzo słabo, nie wiem tylko czy nadal się łudzą, że uda się go gdzieś opchnąć, czy jest przymus przez reprezentację (inna sprawa, że Nawałka mógłby wypróbować kilka alternatyw). Gdyby teraz Maciek wskoczył za Pazdana to by na pewno grał dobrze, ale tam wolą zatrudnić najemników i nie chcą ponownie wydymać Astiza. Zresztą kto wie, jeśli Maciek będzie miał udaną rundę u nas to może nawet dostać powołanie na mundial – w końcu Jach czy Bednarek już odpadł, Salomona nadal Nawałka nie chce, a Boniek skreślił już Tadrowskiego czy Orbana. Tego i nam wszystkim życzę. 🙂

 3. Fajnie, że wraca ale … kolejny do odbudowania. Pana Macka witam z entuzjazmem, ale coś złego zaczęło się dziać w naszym klubie.
  Naściągaliśmy masę przeciętnych zawodników, nie będę wymieniał z nazwiska niech każdy wybierze sobie jednego. Niestety coraz gorzej traktuje się wychowanków . Ogony, które grają nie zmienia tego obrazu. Nie wiadomo jak długo będziemy oglądać Kubickiego i Woźniaka a najemników przybywa.

 4. Wyjebac Śmiciałe!!!On się nadaje do pchania karuzeli.Niszczy naszych wychowanków-to samo robił w Katowicach.Za jakie zasługi ten gość się znalazł u nas w klubie???Poczutajcie trochę co o nim piszą ludzie z Katowic…Patologia!!!
  Maciek zdrowia dużo!!!

 5. Ludzie, spokojnie. Nie jesteśmy jak 7egia by wybrzydzać, w naszej sytuacji to może przychodzić jak najbardziej. Też byłem wkurzony, ale po schłodzeniu emocji zrozumiałem że człowiek trafił kontrakt życia i jedyną szanse na bycie w zespole Champions League, a wychowankiem to raczej on nie jest. Oby poprowadził nas do ósemki. A o Kubickim to nawet nie mówcie, niech sobie idzie z Piekarskim kogo innego ciągnąć na kasę….

  • Człowieku najpierw dowiedz się dokładnie o co chodziło z Kubickim a później powtarzaj głupoty które ktoś puścił aby jechać na Kubickiego. Młody chłopak ma prawo się rozwijać. W kontraktach oprócz kasy są inne aspekty które klub chciał pewnie pod siebie a krzywdzące Jarka i zamykające mu drzwi. Może wykup był za duży albo kontrakt za długi i to było niezgodne. A po drugie dlaczego nie miałby zarabiać tyle co ci co przychodzą i nie prezentują nic dobrego swoją grą. A Kebsi gral od kiedy sie pojawil to prawie we wszystkich meczach i młodzieżową reprezentacje zaliczył Nie rozumiem tych co tak źle piszą o naszym wychowanku z krwi i kości, który marzył o grze na boisku zagłębia i zostawia kupę serca w lubinie z którego pochodzi. Miałbym gdzieś takich kibiców którzy wolą najemników niż swoich. W każdym innym mieście bardzo dobrze wypowiadają się o Kubickim tylko we własnym Lubinie psy na nim wieszają. Chyba że zazdroszczą że potrafił się wybić swoją ciężka pracą. Jak słyszałem w zagłębiu trenuje od 2004 roku i przeszedł wszystkie szczeble wyszkolenia oraz reprezentację dolnośląskie oraz młodzieżowe z sukcesami. Więc drażnią mnie te wypowiedzi ludzi którzy nic dokładnie nie wiedzą tylko ploty powtarzają. Idź do swojego prezesa o podwyżkę a nie wyzywaj się na innych

   • Jako wychowanek powinien mieć zżycie z klubem jakieś, 13 lat to chyba nie taki mały moment co? Jakoś Jachu mógł przedłużyć kontrakt i rozstać się z klasą a klub na tym zarobić. Jakby Śląsk był mocny i poszedłby do Śląska to może będziesz się spuszczał nad tym, że „chłopak się rozwinie”? Ja rozumiem najemnicy że odchodzą, ale bycie wychowankiem do czegoś zobowiązuje, żeby chociaż dać coś klubowi który ukształtował go piłkarsko.

    • A skąd wiesz czy Zaglebie już na nim nie zarobiło? Grał dwa sezony w pierwszej drużynie na kontrakcie juniorskiej. To już wtedy zaoszczedzili około 900 tyś. Też byś chciał zapier…. Jak dorosły a zarabiać jak dzieci? Zastanów się. Chyba że jesteś z klubu i dlatego tak piszesz.

 6. Z miłą chęcią powitam Dąbrowskiego. Facet, który na pewno nigdy nie odpuści i serducho zostawi na murawie. A że wraca do Zagłębia to tylko dobrze świadczy o jego prawdomówności. Dobrze tu się czuł i z wzajemnością Lubin czuł się dobrze z Nim. Dobry stoper na przynajmniej 4 lata bo niestety ale Guldan już coraz częściej jest o jeden krok za późno.

 7. Zawsze zostawial serducho i walczyl ,lubie takich ludzi, jak odchodzil do Legi mowilem ,ze nie bedzie tam pasowal ,za inteligentny by w takim klimacie funkcjonowac , witamy spowrotem w Lubinie, troszke niepokoi jeden fakt sciagamy DM,DC a tak naprawde to potrzebujemy ofensywnych grajkow,ktos kto bedzie umial kreowac gre ,tworzyc sytuacje ,bo marnie wygladamy z przodu….No i potrzebny trener na wczoraj….Nie podobalo mi sie jak zawodnik w przerwie mowi ,ze nie beda sie otwierac tak jak i Lechia…to w co my gramy ??? w gre kto nie strzeli bramki??? Byl Stoki i widac ,ze Lewandowski to samo robi by nic nie stracic a moze cos wpadnie….oczy bola od ogladania tej pseudo pilki czas stworzyc styl ktory bedzie przyjemny dla oka…..a to napewno przyniesie wiecej ludzi na stadion…

 8. I Olo w końcu napisał to, o czym inni wciąż milczą. Gramy… nic… Stoki miał zawsze jakąś koncepcję na grę (czasem nonsensowna) ale miał. Lewandowski niestety ale 0 (zero) koncepcji na pomysł i taktykę w meczach „wiosennych” Nuda..! nuda…! nuda…!

 9. Sa 2 aspekty:
  1. Tak krawiec kraje jak mu materialu staje. Sorry ale facetem od tarcia chrzanu na rozegraniu raczej nic nie zdzialamy, Mazek to wiecej wiatru niz jakosci pilkarskiej, Wozniak to nasze kochane drewienko, Kubicki wykonal 2 kroki w tyl a Mares to sciano-napastnik (lepszego sie pozbylismy). Nasza kadra to w iekszosci drewniaki. Pomoc nie potrafi byc kretywna – najczesciej ogladane zagrania to w bok do najblizszego albo laga do przodu na walke.
  2. Jakosc trenera. ML ma ukonczone odpowiednie kursy. I tyle. Sama teoria. Ewentualnie praktyke odbyl podgladajac Stokowca. I to jest jego blad – powiela bledy Stokowca. Smiali sie jak proponowalem na stanowisko trenera Mamrota. Dzis Jaga gra najlepsza pilke w lidze. Chcialem Fornalika – to zarzucali mu ze nigdzie poza Chorzowem sie nie sprawdza – a tu prosze Piast ucieka ze strefy spadkowej.
  ***
  Teraz trezba sie rozejrzec za trenerem z Niemiec lub Holandii.
  ***
  Mamy za malo stranioerich w skladzie. Rodzimym grajka duzy komfort pracy powoduje ze im sie nie chce.

  • do konca sie nie zgadzam,ze nie mamy z kim pracowac ,bo mamy ….tylko ze potrzebny jest ktos kto zacznie ,ze ci zawodnicy co sa zaczna grac lepiej ,a niestety u nas t owyglada ,ze przychodzacy zawodnik cos tam pokazuje po czym jest totalny zjazd w dol….tutaj potrzeba dlugofalowego myslenia ale i kogos kto wdrozy pewien system gry ,system i filozofie na ktorej klub bedzie sie operal a z czasem sie bedzie usowac najslabsze ogniwa ,az w koncu stworzymy cos co bedzie mialo fundamenty i podstawy by grac o cos wiecej….nie krytykujmy zawodnikow po jednym ,dwoch meczach….nawet papapodulos w Piascie strzela wiecej niz u nas …u nas poprostu komus jest na reke ,ze tutaj sie gra piach ,wszystko sie skupia na zawodnikach a tak naprawde ryba psuje sie od glowy…..

    • nie przesadzajmy jak na warunki ligi Polskiej nie wygladamy gorzej od Korony, Jagielloni,Wisly,Gornika czy nawet Lecha, poza Legia naprawde nie jestesmy kadrowo naslabsi ale stylem przypominamy 3 lige…pytam sie czy ktos analizuje mecze i prowadzi treningi by eliminowac bledy czy robi sie treningi standardowe by tylko odbyc trening ,od 2 lat nasza gra ofensywna to tragedia ostatnio strzelalismy bramki tylko dlatego ze Swierczok sam sobie tworzyl sytuacje ,czepiacie sie Toskia ale w ostatnim meczu pokazal Lechi ze nie bedzie w srodku tak latwo i widac bylo dorazu ze wygladalismy duzo lepiej w odbiorze pilki….ale to jak np. Arek Wozniak na 18 metrze spowolnia kontratak i ucieka gdzies do boku to juz kryminal ktory powinno sie eliminowac ….. Zastanowcie sie jezeli trener daje zalorzenia taktyczne by bronic i jak sie uda to skontrowac to bys sie wychylal i gral inaczej??? Nasz trener juz drugi dalej nie widzi tego ze robi krzywde Arkowi Wozniakowi stawiajac go w pomocy ,powinien walczyc o plac z napastnikami a nie z pomocnikami, Mares gral piach jakich malo a momo to trener sciaga Starzynskiego ,ktory w meczu w ktorym staly fragment gry moglby rozstrzygnac wynik w koncowce moglby byc przydatny a tak zostajemy z Filipem Jagiello ktory musi wykonywac rzut wolny a jak to wygladalo widzial kazdy ….

     • wymieniles: nie wygladamy gorzej od Korony, Jagielloni,Wisly,Gornika czy nawet Lecha.
      Oprocz Gornika o sile tych druzyn decyduja obcokrajowcy – dodatkowo wpisuje sie w ten scenariusz iz najlskuteczniejszy gracz Zabrzan to obcokrajowiec. My mamy chore podejscie i sciagamy Polqkow do odbudowy. To sie nie sprawdza. Starzynski gral dobrze dopoki ciagnal na przygotowaniu z zachodniego klubu. Reszta np Pawlowski kopie sie po czolach. Pietrzak po kumotersku sciagniety bo kiedys gral w GKSie za rzadow Motaly. Moj ulubieniec Jagiello nadaje sie na 3cia lige ale jest presja by promowac akadeie to promuje sie nieudacznikow co nie potrafia dokopac na srodek pola karnego z rzutu roznego albo wolnego. W skladzie mamy multum defensywnych pomocnikow a zawodnikow ktorzy robia roznice z pilka przy nodze niemal ZADNEGO. Zyra wyglada na goscia z klejem w nodze ale niekt nie chce go poslac w boj

 10. A może to błędy przygotowań do sezonu? Może braki taktyczne? Za to odpowiada trener, którego moim zdaniem nie mamy. Odszedł Jach ktory ostatnio robił babole ze strach było ogląda ,no i Swierczok który sam wygrywał mecze- i tyle ze strat personalnych.. A więc nie jest to jakaś rewolucja kadrowa. Tym bardziej że wrócił Starzyński który powinien powoli poprawiac grę.. Taka Korona na papierze wyglada blado a jednak gra w miarę poukładana piłkę..

 11. Atutem Korony jest jej trener. Facet potrafi doskonale ocenic potencjal zawodnika. bierze gosci z nizszych lig niemieckich ktorzy sa pilkarsko lepsi on rodzimych skorokopkow. Daj Boze takiego goscia na stolku menagera u nas.

 12. Ostatnim pilkarzem w formie, ktory sie wyroznial i nie trzeba byl go odbudowywac to byl Vlasko. Jak wyszlo wiemy wszyscy. Nie podoba mi sie taka polityka klubu. Jak kupowac to dwoch trzech porzadnych ktorzy od razu beda pokazywac dobra forme a nie szesciu, siedmiu ktorzy w formie byli kilka miesiecy temu

 13. Lewandowski na lawce trenerskiej moglby zostac, ale co najwyzej w roli asystenta. Pierwszym musi byc ktos kto sie najzwyczajniej w swiecie na tym zna i ma doswiadczenie i osiagniecia ! Jak mozna oczekiwac wspanialego stylu i wynikow od zoltodzioba. To nie jest profesjonalne podejscie ze strony zarzadzajacych klubem

 14. A jak ma sobie poradzić? Przecież tam jest gorzej niż u nas było do niedawna. Kadra przeogromna, olbrzymia rotacja, przepłaceni zawodnicy po trzydziestce, krótko mówiąc – patologia. Nie zdziwiłbym się mocno, gdyby taka Termalica utrzymała się zamiast Lechii.

  • dlatego się zastanawiam jak poradzi sobie w takim burdelu, chyba większe zawirowania to tylko przy Konwiktorskiej mieli…Dolna ósemka w tym sezonie będzie ciekawa i mam nadzieje że nie ze względu na naszą obecność w niej

   • Różnica pomiędzy naszym klubem przed spadkiem a Lechią jest taka, że u nas zawsze ściągano gwiazdeczki, które w całej karierze miały pojedyncze przebłyski – i chyba bardziej pasują tu nazwiska, których ostatecznie nie udało się ściągnąć w stylu Jankowski za milion euro czy Smektała, choć te wszystkie Wilczki, Hanki i Gancarczyki też są niczego sobie. W Lechii jednak piłkarze mają umiejętności, ale nie ma żadnej drużyny, a wszystko zaczęło się od wymiany całej drużyny (zostały jakieś niezrozumiałe przypadki jak Wiśniewski) i trenera po sezonie zakończonym 4 miejscem. Tam nie ma drużyny, jak Wolski zerwał więzadła to stało przy nim i próbowało pomóc trzech graczy Piasta i ani jeden Lechii.

    Zresztą – popatrzcie na takiego Michała Maka. Gość kupiony został za spore pieniądze z Bełchatowa, rozgrywa bardzo udany sezon, niektórzy nawet domagają się powołania go na Euro 2016… i po sezonie wypychają go jak najdalej stąd. Tam zawodnicy pojawiają się znikąd (co rusz kogoś wyciągają z głębokich rezerw, ostatnio Kuświka, teraz Gamakow i Nalepa też już wrócili do drużyny), odpaleni sto lat temu Gerson czy Łukasik muszą stanowić o sile zespołu i tak dalej.
    Nawet jak awansowali do pierwszej ósemki to niemal zawsze na wariata, w ostatniej chwili, przez co nigdy nie udało im się dojść do tych europejskich pucharów. A teraz chyba spadną. Szybciej Termalica się ogarnie z obcokrajowcami niż Lechia.