Adam Matuszczyk zamieni Zagłębie na Lecha?

15
fot. Mikołaj Olszewski

Doświadczony defensywny pomocnik Zagłębia Lubin Adam Matuszczyk może zmienić klub. Jak informuje na Twitterze trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz, usługami Adama zainteresowany jest “Kolejorz”. 29-letni pomocnik ma kontrakt do 2020 roku, co oznacza, że nowy pracodawca będzie musiał za niego zapłacić.

Matuszczyk dla Zagłębia rozegrał 25 meczów, w których nie udało mu się zdobyć bramki ani asysty. Serwis transfermarkt.pl wycenia tego zawodnika na koło 300 tysięcy euro.

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

 1. Nowy Pan Prezes ma teraz pole do popisu. Transfery za darmo zrobione przez byłego prezesa R.Sadowskiego w 80% skuteczne jest to opinia fachowców z Canal Plus. Oby nie było wyprzedaży. Tylko wzmocnienia i walka o podium w przyszłym sezonie. AVE WZL.

 2. Niektóre były udane, inne nie (Pietrzak,Tuszynski,Matras na razie, Matuszczyk chyba tez oczekiwania były inne).
  A ludzie którzy zasiadają w Legia plus, to koło fachowców nie stali.

  A co do nowego prezesa: wiem że kocha Zagłębie, ale tak patrzę na jego zdjęcie z vipowki w Płocku z oficjalnej i zastanawiam się, czy będzie miał posłuch u kogokolwiek, czy będzie umiał zje…ć pracowników, wywalczyć coś w kombinacie? Mam wątpliwości. Zresztą, jest już w klubie 2 lata i też jest częściowo odpowiedzialny z resztą rady nadzorczej na to, co mamy.

 3. Matuszczyk to porządny zawodnik, miał słabszy początek ale już od pewnego czasu gra na naprawdę dobrym poziomie. Gra na takiej pozycji, na którą większość przypadkowych kibiców nie zwraca uwagi i nie dostrzega tego jaką on robi robotę. Także nie wyobrażam sobie by oddać go bez walki i za jakieś marne grosze. Tu trzeba budować drużynę a nie wyprzedawać podstawowych graczy przy pierwszej lepszej okazji, a Matuszczyk to gość który jest w środku bardzo potrzebny.

  • Za grosze nie ma co oddawać, ale to to gadanie, że to świetny zawodnik, tylko gra na pozycji, że nie widać go za bardzo, że ma inne zadania na boisku to jakbym tych wszystkich pseudoekspertów naszych z tv słyszał.

   Mamy rok 2018, wielu klubów na swiecie gra na dwóch defensywnych i tacy zawodnicy oprócz przecinania i czyszczenia muszą umieć strzelić z dystansu czy zagrać piłkę na skrzydło lub do napastnika (i to robią). W słabej polskiej lidze Matuszczyk ze swoim CV (reprezentacja, bundesliga) to powinien wymiatać.

 4. Po pierwsze to trzeba myśleć najpierw kto bedzie grał jak odejdzie Matuszczyk i Kubicki. Z defensywnych zostaną nam tylko Tosik i Matras z czego Tosik to taki zapchajdziura a Matras póki co niezbyt pewny. Chyba że Slisz, Żyra, Pakulski bedą grać cały czas no to jeszcze by przeszło. Ewentualnie powrót Boneckiego ale nie wiem czy jest to gracz na ekstraklase skoro tak długo sie nie przebił (wiem że miał kilka kontuzji).

  • Bonecki u Mamrota rok temu przerastał I ligę o głowę. Nie wiem jak jest teraz w Odrze ale od jakiegoś czasu gra regularnie, a do końca jeszcze kilka spotkań i jeśli się odbuduje to w ekstraklasie spokojnie się odnajdzie. Musi poprawić koncentrację w defensywie, bo to widać było nawet w zimowych sparingach, ale technika, przegląd pola, dobrze ułożona noga, trochę pod tym względem przypomina Damiana Dąbrowskiego. Niestety z kontuzjami też jest podobnie.. Trzymam kciuki z obu.

 5. W kadrze mamy duzo przecinakow. Teraz jeszcze pokazal sie Slisz. Jagiello juz raczej tez bedzie tylko przecinakiem wiec na miejsce Matuszczyka ma kto wejsc.
  ZL to klub ktory docelowa ma utrzymywac sie ze sprzedazy zawodnikow – sprzedaz Matuszczyka wpisuje sie w ramy. Przyszedl za darmo to opchac go za dobre pieniedze – zawsze to in plus.

  • Ja mam mieszane uczucia. Za tym by opchnąć go jest między innymi to, że koleś ma w peselu ósemkę z przodu, więc to ostatnia szansa by zarobić, poza tym są młodsi(Slisz grywał na ósemce, ale sam chyba mówił że woli być przecinakiem). Po sezonie żegnamy Kubickiego, więc raczej sprzedaż Matuszczyka oznacza sprowadzenie typowego DM przed nowym sezonem. Jagiełło to nie przecinak, ML tak go wstawia, bo Starzyńskiego niżej nie dasz, a na ósemce nie mamy żadnego dobrego zawodnika, więc młodszy Filip idzie do tyłu. Jeśli chodzi o innych to dałbym latem szanse wypożyczonym(Siemaszko chyba wczoraj dobił do dychy w 1 lidze), Buksa odżył, gdyby przyszła oferta za Kopacza(o czym mówił Sadowski kiedyś tam), to można spróbować Jończego. Gula raczej zostanie, a przynajmniej jego ostatnie występy to mówią. Kogo pożegnać? Moneta na bank, skoro rezygnuje się ze skrzydłowych to widać jak na dłoni że jest z tym problem. Nespor i Tuszyński też chyba można by ich spieniężyć, ale to łatwe nie będzie. Pietrzak mógłby zostać, ale wraca Dziwniel, więc chyba jednak nie. Janoszka chyba też odejdzie, bo w rundzie finałowej na boisku go jeszcze nie widzieliśmy. Transfer gotówkowy jakiegoś skrzydłowego i będzie to w miare wyglądać

 6. Matuszczyk nie jest typowym przecinakiem i jest naszym najlepszym ŚP(D). CHĘĆ pozbycia się tego zawodnika będzie oznaczała ignorancję ze strony klubu. Chyba że będzie podobnie jak ze Świerczokiem i ktoś po prostu wpłaci klauzulę, to wtedy nie będzie dyskusji. Oczywiście będzie to jeszcze zależało od zawodnika. A namówić możemy go jedynie kwalifikacją do pucharów i utrzymaniem naszej niezłej dyspozycji do końca sezonu. Jeżeli w kolejnych czterech meczach udowodni, że bez niego to byłaby w środku kicha, trzeba będzie go zatrzymać. Ewentualnie znaleźć odpowiedniego zamiennika, ale za małą kasę jest to raczej niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × two =