fot. Mikołaj Olszewski

W 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na swoim stadionie przewodzącą w ligowej tabeli Jagiellonię Białystok. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 25. minucie meczu Filip Starzyński. Na pochwałę zasługuje także bramkarz Dominik Hładun, który w kilku kluczowych momentach interweniował w fenomenalny sposób. 

2 kwietnia 2018, 15:30 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 1:0 Jagiellonia Białystok

bramka: Filip Starzyński 25

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan – 44. Alan Czerwiński, 20. Jarosław Kubicki (84, 9. Arkadiusz Woźniak), 24. Jakub Tosik, 19. Filip Jagiełło (64, 14. Łukasz Janoszka), 3. Saša Balić – 18. Filip Starzyński (77, 99. Bartosz Slisz), 26. Jakub Mareš.

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski, 6. Taras Romanczuk, 23. Piotr Wlazło (86, 19. Böðvar Böðvarsson), 26. Martin Pospíšil (90, 16. Guti), 20. Jakub Wójcicki (62, 28. Karol Świderski) – 11. Roman Bezjak.

żółta kartka: Burliga.
sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 4126.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

27 KOMENTARZE

 1. Zacznę od końca – Jagiellonia nie potrafiła wykorzystać takiej okazji na 6 punktów przewagi, no to jest kryminał.

  Przechodząc do tematu Zagłębia – miałem nadzieję, że nie uda się zakwalifikować do czołowej ósemki i KGHM zrobi tu w końcu porządek. A tak to co – kolejny rok jakoś się prześlizgną i przyszły sezon będzie również zmarnowany. Spadku też niektórzyby chcieli uniknąć, ale każdy wie, jak nam się przydał i każdy może przewidzieć, jak wyglądałoby Zagłębie gdyby nadal pałętało się tu z Jeżami i Rakelsami mającymi astronomiczne pensje.

   • A nie widać, że zawodnicy przez większość sezonu przechodzą koło meczu, trener nie ma wizji i nie zna się na swojej robocie, transfery w stylu Moneta, Leciejewski czy Pietrzak są mocno nieprzemyślane, teren wokół stadionu leży, wygląd stadionu leży, marketing słabiutko? Udał się jeden sezon, a co po za nim?

    • Raz się wygrywa, raz się przegrywa, na tym polega sport. Możesz przerzucić się na Barcelonę, czy tam kogo innego kto akurat wygrywa. Mnie też wkurwiały porażki z zespołami które wydawały się banalne, ale na tym polega piłka. Z tą ósemką to żeś wypalił ładnie, nie będę nawet komentował, bo od wulgaryzmów by się strona zawiesiła, a ja bym wyłapał bana jak nic.

  • Naiwny jestes jednego możesz być pewnien nie zaleznie czy sie uda zakwalifikowac do 8 czy nie sprawy pozostaną po staremu. Wiec oczywiscie że każdy prawdziwy i trzezwomyslący fan Zagłebia liczy na awans do 8.

   Ty nie spełniasz co najmniej jednego z tych 2 wymogów. A co do ewentualnej ingerencji i zwiekszonego zainteresowania zarządu włodarzy KGHM Zagłebiem to jedynie skrajnie tragiczna gra któa spowodowała by realne zagrożenie spadkiem lub spadek mogły by wywołać reakcje i pochylenie sie ludzi z kombinatu nad klubem – ( I tak nie zrobili by tego sami z siebie tylko pod napływem głośnej masowej krytyki kibiców ) . Nastepnie takie ruchy były by tylko dorazne – pożar ugaszony a po krótszym lub dłuższym okresie czasu wszystko wróciło by do ” normy ”

   Jak pokazały losy i wyniki tego klubu z ostatnim 10 lat jest jak jest i lepiej raczej nie bedzie na tą chwile pozostaje zaakceptowac że jestesmy bardzo stabilnym finansowo klubem który nie potrafi tego optymalnie przekuć na wyniki sportowe – Czyli mimo finansów i bazy sportowej która daje realne szanse na top ligi jesteśmy od lat max średniakiem. – > A wszystko przez to że KGHM rzuca co roku okresloną pule na finansowanie klubu i … odwraca głowe – + podrzuca co jakiś czas swoich upolitycznionych ludzi z parti aktualnie rządzącej na ważne stanowiska w klubie żeby mogli sobie wygenerować solidne profity.

   KGHM nie jest idealnym sponsorem ale gdyby nie kombinat całkiem możliwe że klub tułał by sie po niskich ligach.

   • Ja u ML lubię to, że wprowadza młodych do drużyny. Mimo wszystko Stokowiec o tym gadał, gadał i choć broniłem go przyznaję, to jednak nie jest tak, że trener w tym momencie sezonu się nie broni. Nie przegrywamy, co prawda remisy z żenującymi betonami czy z Arką były frustrujące, ale jeżeli wywalczy ósemkę i nie będzie grać jak Pogoń co roku w poprzednich latach, to nikt się nie będzie czepiał.

 2. Nigdy nie można być za pewnym, ale chyba to mamy! Hładun dziś jak klasowy bramkarz, wybronił nam wygraną i najpewniej ósemkę…jak widać da się pokonać lidera, znowu Mares dobry mecz-jak widać, da się! Smaczku rywalizacji dodaje fakt że przerżnęła Wisła, więc może jeszcze polecieć do grupy B. Możecie po mnie jechać, hejtować, jebie mnie to-w derbach jestem za Lechią. Skompromitowaliśmy się w czerwcu, by Arka grała w tym roku w ESA, to niech nam teraz oddadzą. Ta frekwencja też coś mi śmierdzi…ale to nie problem teraz. Byle do soboty i do rozstrzygnięć

 3. Zwycięstwo cieszy i za to duże brawa , szczególnie za pierwszą połowę, ale nie rozumiem co stało się w drugiej. Tak jak zagrali drugą połowę to grali przez większą część tej rundy po prostu ustawili autobus na 30 metrze i rozpaczliwie się bronili. Chciałbym napisać że to zwycięstwo było przekonujące zasłużone ze zdecydowanym wskazaniem na Zagłębie ale tak po prostu nie było – raczej fartowne szczęśliwe- a w głównej mierze zawdzięczamy je naszemu bramkarzowi Hładunowi oraz indolencji strzeleckiej piłkarzy Jagiellonii. Zwycięstwo jednak jest i to jest fakt , do awansu brakuje nam punktu i zastanawia mnie jaką taktykę obierze Zagłębie na mecz z Cracovią choć patrząc chociażby na mecz z Piastem ponownie ustawią autobus w polu karnym a to może się źle skończyć. I jeszcze jedno ,zachwyt nad Maresem,powiem szczerze że nie rozumiem czym on miałby zachwycać – co z tego że to walczak ale gość jak dostanie piłkę to mam wrażenie że nie wie co z nią zrobić a jedyny pomysł jaki wpada mu do głowy to żeby się wywrócić , nie potrafi kiwnąć wygrać pojedynku jeden na jeden- jak dla mnie to słaby piłkarz ( to jest moja opinia) a do Świerczoka to mu brakuje ogromnie dużo.

  • Co do pierwszej części wypowiedzi to się mogę zgodzić, w drugiej połowie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę. Dodam, że od 60÷70 min. to w ogóle zespół oddychał rękawami. Natomiast do Maresa to absolutnie się nie zgodzę. Co chłop może zrobić, gdy nie dostaje podań lub jest osamotniony w ataku. Przecież w pierwszej połowie orał jak wół, było go wszędzie. W drugiej z kim miał grać jak wszyscy cofnięci. Pewnie, że to źle wygląda jeżeli chodzi o napastnika, że nie strzela czy nie wygrywa pojedynków jeden na jeden, ale jak się wraca na własną połowę i się pomaga zespołowi to jak ma mu wystarczyć sił na te kiwki. Dla mnie gość jest spoko, zostawia kawał serducha na boisku w każdym meczu. Nie czepiajmy się Maresa bo takich ambitnych piłkarzy trzeba wspierać, a nie negować.

 4. dodam jeszcze dla zalogi OCB’03 ze oprawa bardzo ciekawa z reszta jak nie jedna ale nie pomysleli o odgrodzeniu sektorow bocznych wlasnie w tym spotkaniu. Duzo osob wali w ch.ja na Przodku wlasnie tam na bokach, a scisniecie calej grupy na dwa srodkowe dalo by efekt i moc… co do spotkania Hładun no.1, Mares pfff co do Świerczoka to mu sprytu i startu do pily brakuje i brakuje. cieszy wygrana po sredniutkim spotkaniu ze sredniutką Jagiellonią.