fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Robert Sadowski zostanie odwołany przez Radę Nadzorczą klubu z funkcji prezesa zarządu Zagłębia Lubin S.A. Pełniącym obowiązki prezesa zostanie 31-letni Mateusz Dróżdż, znany w polskim środowisku piłkarskim prawnik, wcześniej przewodniczący i członek Rady Nadzorczej naszego klubu. Informację na Twitterze podali dziennikarze Piotr Janas i Michał Guz.

Mateusz Dróżdż jest z zawodu radcą prawnym. W ostatnim czasie, oprócz prowadzenia własnej kancelarii, wykładał w Katedrze Prawa Gospodarczego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W przeszłości był także przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Cuprum-Med oraz członkiem Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w międzynarodowej kancelarii Gide Loyrette Nouel oraz amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland.

Robert Sadowski na stanowisku prezesa zarządu Zagłębiu Lubin S.A. pracował od 25 maja 2016 roku.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

11 KOMENTARZE

 1. Doceniam wszystkie dobre rzeczy, jakie przytrafiły się za kadencji Sadowskiego, niemniej pora pójść do przodu. Pana Dróżdża też moim skromnym zdaniem nie ma co tak idealizować, niemniej jest człowiekiem stąd, wcześniej pokazał się z dobrej strony i myślę, że tym razem również pójdzie mu dobrze.

 2. Marketing w klubie kulał, to zrobiono viceprezesa działu w nagrode prezesem klubu.
  W klubie potem działy się cuda, to teraz w nagrode gościa, który to wszystko nadzorował, a przynajmniej powinien
  (Dróżdż) zrobiono prezesem klubu. Takie cuda tylko w Lubinie.

  Ktoś przypomni wywiad z nowym prezesem z czasu, gdzie wszedł do Rady Nadzorczej? Udało się coś zrobic?
  Mamy WIELKIE ZAGŁĘBIE? Może i chłopak ma Zaglębie w sercu, ale moim zdaniem nie udźwignie tego. Wiem, że zaraz się paru kolegów z trybun odezwie, że to równy gośc, i tak dalej, ale inaczej się gada o Zagłębiu snując wizje przy piwku, a inaczej gdy trzeba podejmowac konkretne decyzje i zarządzac tym całym klubem. Obym się mylił.

 3. Ktoś tu napisał że lepiej napewno nie bedzie hmm poprzeczka wysoko zawiszona nie została przez poprzednika wiec musiałby sie mocno postarać żeby wypaść gorzej. Pozatym jak ktoś na górze zdecyduje że pora poprzestawiać pionki na szachownicy to poleci kolejna zmiana i nie ma żadnego znaczenie czy wspomniany zmieniany prezes sprawował sie dobrze czy zle – Takie już nasze realia.

  A Roberta Sadowskiego bede wspominał jako prezesa malocharakternego który przez wiekszość kadencji pozostawał w cieniu siedząc cicho jak mysz pod miotła – Zresztą samo jego mianowanie na tą posade było co najmniej dyskusyjne wyciagniety z słabiutkiego działu marketingu wpuszczony nagle znienacka na głebokie wody na stanowisko prezesa czy dało sie jakoś logiczne wytłumaczyć uzasadnić dlaczego akurat on a nie ktoś inny powinien sprawowac to stanowisko i czy to był optymalny wybór wątpie.