fot. Mikołaj Olszewski

W 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało 1:0, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, faworyzowaną Legię Warszawa. Gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Filip Starzyński.

14 kwietnia 2018, 20:30 – Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)

Legia Warszawa 0:1 Zagłębie Lubin

bramka: Filip Starzyński 63

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 55. Artur Jędrzejczyk (74, 8. Cristian Pasquato), 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 6. Chris Philipps, 7. Domagoj Antolić, 22. Kasper Hämäläinen (57, 18. Michał Kucharczyk) – 20. Marko Vešović, 11. Jarosław Niezgoda, 53. Sebastian Szymański.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 22. Rafał Pietrzak – 99. Bartosz Slisz (75, 28. Mateusz Matras), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński (88, 13. Dawid Pakulski), 11. Bartłomiej Pawłowski (85, 77. Łukasz Moneta) – 26. Jakub Mareš.

żółte kartki: Jędrzejczyk – Slisz, Matuszczyk.
sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 13 081.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

18 KOMENTARZE

 1. Jestem w szoku. Jednakze gratulacje dla zespolu. Nawet moj ulubieniec od tarcia chrzanu dal dzis rade.
  Dlaczego Pawlowski tak dramatycznie slabo wykancza sytuacje. On powinien 5x wiecej czasu poswiecic na finalizowaniu kontr.
  Kto pilkarzem meczu? Hladun czy harujacy jak wol Mares? Chcialbym co ydzien miec taki dylemat.

  • Echo cudu wielkanocnego chyba. Mamy patent na mocniejsze(ciężko mi przechodzi to słowo ze względu na bekę jaką ma w sobie nasza liga) zespoły, chyba tylko z Legią do dziś nie wygraliśmy i z Płockiem. Nie było dziś gościa skrajnie na minus i to zaskakuje. Hładun rośnie w bramce-9 meczy i 6 kont. Ja z kolei mam innego cichego bohatera-Sliszu. Nie za debiut, nie za to że ambitnie walczył. Po prostu trzymał środek pola, przez co Legia siedziała tylko na lewym skrzydle(zaskakująco, szczególnie że tam był Czerwiński) w 1 połowie. Kartka, którą zarobił była śmieszna. Niezgoda za podobny faul nie otrzymał. Mares harował jak wół ale fakty są nieubłagalne-ten mecz powinien kończyć z dwiema bramkami(choć wydaje mi się że przy pierwszej poszedłby w ruch VAR bo spalony). Farta też mieliśmy, ale to element piłki(Hamalainen 🙂 )Jagiełło też fajnie grał. Najbardziej bałem się u nas lewej obrony, ale tam też nie było źle. No tylko ten Pawłowski i te kontry. Przyznać mu jednak trzeba że ładnie rozprowadził akcję bramkową. jedziemy dalej!

 2. Bardzo fajnie i odpowiedzialnie gralismy w pierwszej polowie. Dla mnie Dominik Haldun numer jeden. Po golu niepotrzebnie sie szybko pozbywalismy pilki przez co legia miala duzo szans na gole i jak statystyki pokazywaly duzo wiecej musielismy biegac. Mares jako doswiadczony pilkarz powienien to troche uspokoic z przodu niestety troszke gralw drugiej polowie jak junior. Cieszy postawa Macka Dabrowskiego widac bylo spokuj i opanowanie, duzo mu dalo ogranie w LM. Smuci brak celnych dosrodkowan i nie wykorzystywanie prostych sytuacji. Pozatym cieszy ,ze chlopaki chcieli i brawa im za walke. Natomiast slowa i wypowiedz ML powinna byc przez prezesa (jak by mial ambicje) skorygowana… mam spokuj pracy,nie ma cisnienia od zarzadu,nic nie musimy ….. po takich slowach jak tutaj sciagac ambitnych pilkarzy do klubu???? nie dziwie sie Swierczokowi czy Jachowi ze uciekali stad jak najdalej skoro w ZL na nic nie ma cisnienia….prezesi trener powinni sobie podac rece pojsc na miasto i zaprosic kibicow na mecz….przyjdzcie i placcie za biety a jak nam sie uda to cos ugramy wrrrr nie znosze takiego minimalizmu….jeszcze raz brawa dla chlopakow ,ze dali rade w Warszawie…

 3. 2 lata kontraktu dla trenera za 8 przeciez to absurd. Plany na 2021 w polowie sezonu? Panowie cos sie dzieje w klubie tym bardziej ze dyrektor i prezes i gazety aktywne jak nigdy. Trener mowi o wychowankach itd. Czyli to co ludzie chca uslyszec. Szkoda ze nie bylo takiego zangazowania wczesniej.
  Co do meczu. Super byla walka, bylo madre podejscie. Dabrowski klasa. Oby takich meczow bylo wiecej. Wszyscy na Lecha!

 4. Brawo dla piłkarzy i trenera. Wyszli z wiarą, bez tradycyjnej kupy przed Legią i zaowocowało to punktami.

  Martwią natomiast inne rzeczy. Przedłużenie kontraktu z trenerem debiutatntem (o 2 lata!) , bo awansował do 8?
  Poważnie? A jak np. we wrześniu trzeba będzie trenera zwolnić, to kto zapłaci mu za prawie 2 lata pracy? Sadowski ze swoich? Co to jest za filozofia, że awans do 8 traktuje się jako jakiś mega sukces? No i słowa trenera wczoraj, że w Lubinie ma spokój, żadnej presji, oczekiwań (???!!!). Mentalność tych ludzi poraża.

  W Zagłębiu awans do 8 to powinna być oczywista oczywistość, przybicie piątki i jazda dalej: walka o pierwszą czwórkę, puchary, a nie powód do opijania. Nas interesuje dobry sezon, gdzie regularnie punktujemy, bijemy się o czołówkę, a nie incydentalne zwycięstwo z Legia czy Lechem, które na koniec nie ma żadnego znaczenia bo zajmiemy 8 czy 9 miejsce (jak w zeszłym sezonie).

  Przed sezonem Sadowski mówił, że celem jest awans do pucharów w ciągu dwóch sezonów, teraz sezon się kończy, to dodali sobie kolejne 3 lata i ściemnieją nas tanim PijaRem, kolorowymi planszami z celami. Z takim podejściem i mentalnością nigdy dobrze nie będzie.

 5. Pewnego poziomu nie przeskoczą bo w połowie drogi prezes odpali szampana że cel już osiągniety -Jeżeli w klubie na najważniejszych stanowiskach nie ma ludzi ambitnych stawiających przed sobą i drużyna coraz wyższe cele to nie można przeskakiwać na coraż wyższe poziomy bo w pewnym momencie zostanie zawsze zaciągniety hamulec reczny.

  I żeby była jasność – chcąc nie chcąc – brak ambicji u włodarzy klubowych siłą rzeczy zaraża i przekłąda sie na wszystkich pracowników – na piłkarzy – Skoro sie od nas nie wymaga – skoro nie ma cisnienia – jeżeli już swoje zrobiliśmy i generalnie w klubie są zadowoleni to dobrze – Morale lekko opadły poziom gry bedzie od pewnego momentu pikował w dół.

  Ryba psuje sie od głowy a u nas Minimalistów w klubie pod dostatkiem.

 6. OGŁOSZENIE PARAFIALNE: MKSzaglebiePL zawsze słynęło z wysokiej jakości dyskusji, nie było takiego chlewu jak swego czasu na orgu. Nasza redakcja jest w tym momencie w trochę okrojonym składzie i nie jesteśmy w stanie przypilnować wszystkich rzeczy. NIE POZWOLIMY JEDNAK NA ROBIENIE CHLEWU Z MKS-u.

  Wyczyściliśmy tę dyskusję, a kilku osobom (obu stron barykady), radzimy zastanowić się następnym razem nad tym co piszą…