fot. Mikołaj Olszewski

Kolejna porażka Zagłębia Lubin. Tym razem podopieczni Mariusza Lewandowskiego przegrali aż 0:3 z Wisłą Kraków. „Miedziowi” grali dobrze tylko na samym początku pierwszej połowy, ale później dali się zepchnąć do obrony, co bez większych problemów wykorzystali Carlitos i w końcówce spotkania Rafał Boguski.

9 maja 2018, 20:30 – Kraków (Stadion Miejski)

Wisła Kraków 3:0 Zagłębie Lubin

bramki: Carlitos 33, Rafał Boguski 83, 90

Wisła: 1. Julián Cuesta – 15. Zoran Arsenić, 44. Fran Vélez, 27. Marcin Wasilewski, 5. Jakub Bartkowski – 8. Tibor Halilović (77, 26. Kamil Wojtkowski), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka, 7. Pol Llonch (89, 20. Vullnet Basha), 11. Jesús Imaz (65, 9. Rafał Boguski) – 10. Carlitos.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić, 22. Rafał Pietrzak – 25. Adam Matuszczyk, 24. Jakub Tosik (65, 11. Bartłomiej Pawłowski), 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński, 16. Paweł Żyra (81, 89. Patryk Tuszyński) – 9. Arkadiusz Woźniak (46, 26. Jakub Mareš).

żółte kartki: Arsenić, Carlitos, Llonch – Jagiełło, Matuszczyk, Tosik.
sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 7063.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

25 KOMENTARZE

 1. Trener jest do zmiany. Ewidentnie nie ma pomyslu na druzyne. Kolejny mecz w ktorym podajemy sobie pilke na wlasnej polowie lub 40 metrow od bramki przeciwnika. Oni chyba mysla ze jak maja posiadanie pilki to od razu gole padaja. Nie w tym rzecz.
  W lecie nalezy kupic najlepiej 3 dobrych skrzydlowych. Szybkich, z dobrym dryblingiem, w miare mlodych. Sprzedac tych Tosikow i Wozniakow bo ile mozna juz lat patrzec jak oni parodie na boisku graja. Przede wszystkim jednak trzeba zwolnic trenera bo z nim daleko nie zajdziemy a jak juz to do 1 ligi.

 2. Pan DROżDZ prezes klubu w najwazniejszym momencie sezonu ,gdy były szanse na puchary zwolnił dyrektora klubu ,zepsół atmosfere w calym klubie.Wczesniej za sprawa DROZDZA zwolniono prezesa SADOWSKiego tylko po to,by Drozdz z rady nadzorczej objal fotel prezesa.Przeciez wszyscy wiedza ze Drozdzowi chodzilo o stołek prezesa i dobry zarobek.W LUBINIE SPORT SIE NIE LICZY.

  • xx – czy przypadkiem pod tymi „x”ami nie kryją się literki D.M. 😀 ? Faktycznie , taki „poważny” dyrektor jak Dariusz Motała poprowadziłby nas (wręcz z buławą w ręku) do pucharów 😂 . A co do meczu to jedna wielka żenada i długo , długo nic . Pietrzak to zrobił wszystko żeby udowodnić wiśle że pozbycie się jego to dobry ruch . Niewiem co jest z Mazkiem ale on nawet bez jednej nogi lepiej by sobie poradził . Dobrze że Dziwniel wraca i oby już na dłużej . Reszty nie chce mi się nawet komentować .

 3. Cała Polska nas chwaliła.Przeglad Sportowy,Canal Plus,Borek Hajto w Polsacie i inne media.ALE Drożdż wymyslił sobie,zeby zostac prezesem .Przecież wszyscy wiemy,że to karierowicz,który chciał dobrze zarabiać na stołku prezesa.Jak nas wszyscy chwalili to Drozdz uznal,ze jest potrzebna zmiana haha.Teraz jakis marketing z d…py .Kto po takich numerach DROZDZA w to uwierzy i przyjdzie na mecz?Przecież to o stołek chodzi a nie sukcesy sportowe.Pierw stolek potem sport.

  • A jakim chwaleniu mówisz?! Przecież to z dupy eksperci: przegląd sportowy,który nie wiedział nawet który Żewłakow przychodzi czy zażygany hajto przemytnik. Przecież to są debile, którzy nic o Zagłębiu nie wiedzą, wiec powtarzają bzdety o „świetnej pracy z młodzieżą”, „dobrej bazie” czy „stabilności”. Odkrywcze, nieprawdaż?! Nie zmienia to faktu że moim zdaniem ani Sadowski ani Drozdż to nie są odpowiedni ludzie , a trener pewnie koło sierpnia-września poleci, po słabym początku sezonu.

   • Drozdz pokazal pilkarzom,ze liczy sie kasa na dobrym stolku prezesa.Niestety,ale druzyna to widzi.Niektorzy szykuja sie do odejscia.Powazni pilkarze tu nie beda grac.Zostali nam celebryci,Zewlakow.Czy to jest dewastacja klubu w bialy dzien?Ktory kibic a za takiego uwaza sie Drozdz takie decyzje podejmuje?

 4. czy w Zaglebiu caly czas jest wielkanoc? jaja na okraglo….ML kreci zespolem jak karuzela, zarzad sie kreci po stollkach ,co to ma byc klub sportowy czy burdel wzajemnej adoracji?? Nie moglem sluchac PS teraz ML opowiada jeszcze wieksze farmazony…ludzie olejcie nastepny mecz ,bo ile lat mozna ludzi w balona robic??? zarzad amatorka,trener amatorka, gra zespolu to jakas tragedia….i gosc jeszcze za taka nedze dostaje kontrakt na nastepny rok?? ktos mowil ze mamy maly budzet??? chyba nie jest tak zle skoro tak latwo i bezmyslnie trwoni sie pieniadze na lewo i prawo….

 5. Znowu udziela się jakiś ciemiężyciel Dróżdża, pewnie ten sam który był zachwycony wyborem Bednarka na przewodniczącego RN i próbuje teraz grać na nastrojach kibiców. Dla mnie ten sezon zakończył się po meczu z Górnikiem. Dzisiaj już podchodziłem na luzie, ale 12 rzutów rożnych i wszystkie spie…lone to przesada.

 6. Czy taktyka 1000 dośrodkowań to znak firmowy Zagłębia? To strasznie słabe co widać panie trenerze. Niech Pan poza odwaga także ćwiczy zmysł taktyczny. A tak jeszcze z innej beczki. Dąbrowski już odsunięty za swoje zdanie?
  Ech co za kraj !

 7. Tu nie chodzi o przeprosiny,dobra czy zlą grę.Klub jest niewiarygodny.Kto robi zmiany w klubie i psuje klimat ,wizerunek w chwili ,gdy zespół walczył o puchary?Przecież kibice widza to,ze DROZDZ to karierowicz,chciał wskoczyć na stołek prezesa i dobrze zarabiać.Ludzie odeszli raz na zawsze z klubu.Drozdz to ewenement ,jeszcze nie zaczął a został najgorszym prezesem klubu.Przez niego przegrywamy Puchary.

  • XX – ale bzdury piszesz straszne. To przypomne bo pamiec krotka. za kadencji poprzedniego prezesa i dyrektorka mielismy 9 miejsce kupilismy szrot typu Matras,Tuszyński, Pietrzak, Moneta i zaczela pikowac frekwencja. Mielismy walczyc o puchary? Ledwo wczolgalismy sie do 8!!!!! Kibice byli manipulowani przez 2 lata na szczescie juz to sie skonczylol.

   Jesli chcesz sie burzyc to daj jakies argumenty

 8. Grajmy w niedziele juniorami, tak poważnie. Może nie wszędzie, ale wolę chyba by teraz błędy popełniał Szota czy Żyra czy inny Slisz niż Tuszyński. Niestety prawda jest taka, że wygrana na Legii rozbudziła nam cholernie apetyty(ale to zrozumiałe, bo na Ł3 nie wygrywa się co roku). Co do meczu…dużo mówi o nim to że najwięcej przebiegł Starzyński, który z tego nigdy nie słynie. Szkoda mi Wąskiego, ale on nadaje się na ławkę co najwyżej obecnie. Jak wykupimy Pietrzaka to będę za przeproszeniem klaskał chujem z radości…wróciłem do newsa z kontraktami. Na obecną chwilę żaden z tych piłkarzy chyba nie zasluguje na nową umowę. Nie liczę tych których umowy zostały przedłużone przez zapisy bądź już umowy przedłużyli. Trzeba sprowadzić skrzydłowego, najlepiej dwóch. Dlaczego zniknął Mazek? Nie jestem fanem jego talentu, ale pojawił sie nagle z Sandecją w lutym i nie wyglądało to jakoś źle. Taktyka z czwórką z tyłu i bez skrzydłowych to przepis na masakrę obecnie, i co z tego że w Płocku i Warszawie się udało. Skoro nie mamy wystarczającej liczby stoperów obecnie(kontucja Dąbka) to albo grajmy 4-2-3-1 jak kiedyś i nie szukajmy kwadratowych jaj. Dlaczego nie zagrał Dziwniel to ja już totalnie nie mam pojęcia, skoro był na ławce z Górnikiem, to chyba wszystko z nim w porządku? W sumie dobrze że w tych pucharach nie będziemy grać, bo za rok to byśmy siedzieli gdzieś w okolicach gdańskiej masy betonowej. Moim zdaniem skoro nie mamy cudownego materiału, to trzeba szyć jak najprościej, a nie cudować z taktyką. O ile jestem zwolennikiem by ML dalej nas trenował w przyszłym sezonie to jednak ciężko się nie zirytować po takim meczu. Nie będę się wypowiadał o tym co się dzieje na górze, ja jestem fanem piłki, nie polityki.

  • Nie ma Mazka …zniknął …..zakopany a grajek fajny …a jak już piszemy o akademii to jest Andrzejczak – wychowanek od wielu lat …zawieszony po odejściu Stokiego znowu w nicość …..chłopak z potencjałem nie wykorzystanym , przygotowany do gry …..ale niestety …po co inwestować w swojego jak można wydać miliony na kolejnego skrzydłowego.

 9. Tak sie konczy jak kierwonice na boisku oddaje sie facetowi od tarcia chrzanu.
  Zyra ma to cos – musi popracowac troche nad glowa by moc zaistniec powazniej w pilce.
  Zdecydowanie fizycznie odstawal Guldan – nie ta motoryka juz.
  ***
  czekaja nas nieciekawe transfery: Zarandia, Kolew, Bartosz – to nazwiska na transferowej liście życzeń KGHM Zagłębia
  https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/kghm-zaglebie-lubin/kghm-zaglebie-lubin-szykuje-wzmocnienia-na-kolejny-sezon-transfery/9z5vh0h
  ***
  jako dodatek cos w kontekscie naszej akademi:
  https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/lech-poznan/przeswietlenie-marek-sledz-lech-poznan-zarobi-dzieki-akademii-50-60-mln-euro/29ltzn4
  Marek Śledź: Nie jest tajemnicą, że po odejściu z Lecha startowałem w otwartym konkursie na dyrektora akademii Zagłębia Lubin.

  Wygrał Krzysztof Paluszek.

  Marek Śledź: To kolejny klub, którego nieprawdopodobne możliwości nie są wykorzystywane. Jak na ich warunki i budżet, efektywność powinna być większa

 10. Ludzie ,czy wy nie widzicie co sie dzieje..od kilku lat ktos celowo niszczy ten klub dokladnie zaczelo sie od 2008 roku….mi sie wydaje ,ze robi sie wszystko by pokazac ludzia ze ZL jest nie potrzebne by nikt sie nie burzyl jak klub popadnie gdzies w marazm w 3 lidze….