Czas decyzji: Co z wypożyczonymi?

3
fot. Mikołaj Olszewski

Mowa oczywiście o dwójce zawodników, którzy wzmocnili Zagłębie na początku stycznia tego roku – Łukaszu Monecie z Legii Warszawa oraz Rafale Pietrzaku z Wisły Kraków. Obydwaj mieli problem z przebiciem się w klubach, z których zostali wypożyczeni, u nas również nie grają regularnie. Czy Zagłębie zdecyduje się na wykup chociaż jednego wypożyczonego zawodnika?

Łukasz Moneta

Łukasz do Zagłębia przyszedł z Warszawskiej Legii. Tam Moneta przez ostatnie pół roku zagrał w dwóch meczach eliminacji Ligi Mistrzów oraz w trzech spotkaniach Pucharu Polski. Od 2014 roku bezskutecznie próbował przebić się w składzie Legii. 23-latek do Lubina trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. – Zrobię wszystko, żeby po roku zostać w Lubinie – mówił nasz nowy skrzydłowy. Łukasz na ten moment w barwach Zagłębia ma rozegrane tylko 57 minut. Do końca sezonu zostały 4 kolejki. Czy w ciągu tych 4 meczów Łukasz udowodni trenerowi Lewandowskiemu, że warto wykupić go z Legii i wierzyć w potencjał i umiejętności tego zawodnika? Jak na razie główny zainteresowany dał mało argumentów…

Rafał Pietrzak

Pietrzak do Zagłębia przyszedł z Wisły Kraków. Nikt nie miał pewności jak długo Daniel Dziwniel będzie wracał do formy po ciężkiej kontuzji kolana. Zagłębie więc chciało mieć alternatywę na lewej obronie, żeby powrotu “Dziwnego” nie przyspieszać na siłę. Na ten moment okazuje się, że zaraz możemy mieć na tej pozycji aż trzech zawodników.

– Rafał musiał u nas trochę poczekać na swoją szansę, ale widać, że zaczyna ostro rywalizować. W swoim pierwszym meczu z Wisłą w Płocku było widać, że jest po długiej przerwie i że w macierzystym klubie dawno nie grał. Natomiast w dwóch ostatnich spotkaniach z Legią i Lechem zagrał naszym zdaniem bardzo dobrze. Potrzebujemy jednak większej liczby występów, żeby ocena była miarodajna. Mamy jeszcze czas na podjęcie decyzji. W każdym razie kwota wykupu z Wisły Kraków jest daleka od zaporowej – mówił „Przeglądowi Sportowemu” były już dyrektor sportowy Zagłębia Dariusz Motała.

Na początku kwietnia minutową normę, kwalifikującą do przedłużenia umowy z miedziowymi wyrobił też Sasa Balić. Przez większość sezonu 2017/18 Czarnogórzec był podstawowym lewym obrońcą.

Z którym zawodnikiem, Waszym zdaniem, klub powinien związać się na dłużej?

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Powiem krótko do obydwu: Do widzenia panowie! Poszukajcie szczęścia w dolnej strefie tabeli lub nawet w 1 lidze. Mieli się u nas odbudować a częściej niż do składu lądują poza 18 meczową. Mają jeszcze szanse na pokazanie się z dobrej strony ale jeśli nie załapią się teraz kiedy przyjdzie nam walczyć de facto z słabszymi drużynami w mistrzowskiej grupie to kiedy mają grać? W następnym sezonie naprzeciw Piastowi czy innej Lechii? Z całym szacunkiem do tych drużyn.

  2. Jak Pietrzak miał się mieścić do osiemnastki? Kto bierze na ławkę rezerwowych lewego obrońcę? Balić w tym roku w większości spotkań rozgrywał naprawdę dobre zawody, a Pietrzak po pół roku bez gry miał go naglę wyrzucić ze składu?

    No a prawda jest taka, że choć Rafał dobrze sobie ostatnio poradził, to raczej nie mamy miejsca na trzech lewych obrońców. Nie zmienia to faktu, że do jakiegoś Ekstraklasowego klubu powinien jeszcze zahaczyć, deficyt na tej pozycji jest oczywisty.

    Co do Monety – umiejętności ma, ale jakoś nie potrafi ich pokazać. Szkoda, że nie odpalił, chyba nie ma sensu przedłużać tej przygody na siłę, no chyba że faktycznie na jeszcze jedną rundę.

  3. pytaniem jest kto bedzie trenowal Zaglebie i jaki system gry bedzie brany pod uwage wtedy mozna dyskutowac ktory grajek jest potrzebny …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − three =