fot. Mikołaj Olszewski

Cztery porażki i dwa zwycięstwa – tak prezentuje się bilans Zagłębia Lubin w rundzie finałowej sezonu 2017/2018. W 36. kolejce LOTTO Ekstraklasy „Miedziowi” ulegli 1:2 mającej matematyczne szanse na mistrzostwo Jagiellonii Białystok. Honorowego gola dla lubinian w końcówce meczu zdobył Jakub Tosik.

13 maja 2018, 18:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 1:2 Jagiellonia Białystok 

bramki: Jakub Tosik 87 – Taras Romanczuk 24, Bartosz Kwiecień 52

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 4. Aleksandar Todorovski (57, 44. Alan Czerwiński), 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 18. Filip Starzyński, 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz (58, 11. Bartłomiej Pawłowski), 19. Filip Jagiełło (76, 14. Łukasz Janoszka), 16. Paweł Żyra – 26. Jakub Mareš.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski (82, 11. Roman Bezjak), 99. Bartosz Kwiecień, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (63, 23. Piotr Wlazło), 9. Arvydas Novikovas (76, 20. Jakub Wójcicki) – 18. Cillian Sheridan.

żółte kartki: Mareš, Tosik, Balić – Burliga, Sheridan, Bezjak.
sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 3890.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

22 KOMENTARZE

 1. Witam was serdecznie po kilkunastu przemysleniach powiem krótko – to my musimy nauczyć się ataków pozycyjnych i my musimy prowadzić i kreować grę !!! w nie ważne jakich czasach
  Na pewno kadra będzie zmieniona kilku odejdzie i kilka osób przybędzie ale to my musimy mieć przewagę 70%-30%
  Ale co mam do zarzucenia sobie za brak mozliwosci ogladania na żywo (emigracja) i nam wszystkim to bardzo słaby doping przepraszam ale to wygladało jak na stypie
  a dlaczego tak mówię jest tyle piosenek które w ogóle nie są wykorzystywane na „Przodku”
  Kiedyś była ta zabawa np ( siadamy i potem automatyczna fala w górę ) to były czasy teraz żal patrzeć na tą trybunę sam proponowałem aby zrealizować konkurs na napisanie nowych przyspiewek ba nawet chciałem przeznaczyć jakąś sume na nagrody co wybierze jury ,ale nic jest jeszcze wiele pomysłów aby „Przodek” nie był taki pusty i aby go zapełniali ludzie w taki sposób aby podbnie jak na dole ma dojśc do wybuchu bo to w końcu „Przodek” przez 90 minut ma być wybuch głośny taki aby na s3 ludzie słyszeli wtedy ludzie bedą się pojawiać,
  A teraz inna mańka pytanie dlaczego wykorzystywana jest piosenka ELITEBOYS skoro chłopaki do tej pory nie otrzymali jakichkolwiek tantiemów a zrobili kawał dobrej roboty – tak chodzi o piaosenkę na wejscie Czy Wygrywasz Czy Nie ? Czy klub posiada prawa autorskie ? czy zostanie uregowana jakaś forma podziękowań
  Miłych wakacji wam wszystkim życzę!!!

 2. Wywalic:
  Leciejewski, Tosik, Matuszczyk, Kubicki, Wozniak, Janoszka, Pawlowski, Nespor, Tuszynski
  Ten szrot powinien jak najszybciej odejsc z klubu.
  Kupic 2 dobrych skrzydlowych i wziac jednego z akademi (Chodyna?), napastnika rowniez kupic a do tego dac szanse Siemaszce. Do srodka pola postawic na Slisza. Na srodku obrony postawic na Szote.

 3. ZZTOP jaki ty chciales doping jak ponad 50% kibiców Zagłebia olalo ten mecz widząc co wyprawiają w tym klubie.
  Piłkarze wykorzystują to że NIC SIE OD NICH NIE WYMAGA i grają jak za kare i nawet im sie nie dziwie bo jak pracodawca nie wymaga od pracownika to naturalna koleją rzeczy jest olewatorskie podejscie do wykonuwyanej pracy

  Czy sie stoi czy sie leży to samo wynagrodzenie sie należy a szef nie widzi problemu to ska pomysł że nagle mają oddawac serce i zasuwac na boisku -? Reakcja łancuchowa kibice widzą że to kabaret i odpuszczają.

  Jak ktoś mysli że najwiernijsi zawsze przyjdą to niech sie nie zdziwi klubem kibica zapelnionym w niespełna 50% i garstka ludzi na innych trybunach – Dotarlismy do momentu w którym piłkarzy wykorzystują to że mamy minimalistów z zarządzie i trenera praktykanta co sie przekłada na słabe wyniki.

  Co dale ? od nowego sezonu j albo generalne zmiany albo pare k ludzi na meczu i kopiemy o ambitne cele – środek tabeli . Po osiągnieciu tego jakże ambitnego celu pełna laba i oczywiście w pełni rozumiem naszych grajków jakbym miał pracodawce gamonia który nie widzi problemu że wszyscy pracownicy leża do góry brzuchem też bym lezał .

 4. Wywalic tu trzeba polowe skladu m.in janoszka, moneta, mazek, matuszczyk, kubicki, pietrzak i z caly szacunek wozniak, tuszynski. Jagielo niech juz skonczy jechac na tym ze wychowanek bo jest slaby cos jak rakowski. Pol rundy szansy jak nie odpali wypozyczyc. Ale problem lezy najwiekszy w osoboe trenera. Szczerze myslalem ze gorzej niz za stokowca nie bedzie a jednak. Z poczatku nawet bylem lekkim zwolemnikiem ale dzisiaj juz wiem ze nie wypalilo i potrzeba od nowego sezonu dobrego fachowca z zagranicy. Z Polski mozna pomyslec o Bartoszku czy Wdowczyku ale tu..korupcja. dobry trener i moze te panienki pouklada

 5. Po 1 to nawet nie ma kto uporządkować tego bałaganu bo w zarządzi eklubu nie ma osoby decyzyjnej i charakternej która mogła by to racjonalnie poukladać – Po 2 każdy patrzy na siebie i na swoją kieszen bo mają swiadomość tego że nie zależnie czy bedą pracowac należycie sumiennie i ambitnie na swoim stanowisku czy tez olewatorsko to jak przyjdzie pora przetesowan politycznych to zostaną zastapieni nowym sortem bez doświadczenia i kwalifikacji przywiezionym w taczce – I nie ma żadnego znaczenia czy ten któego zmieniano spisywał sie rewelacyjnie czy też był nierobem.

  Ni usłyszycie od nikogo w klubie że walczymy o pierwsza 3 bo sie boją odwaznych decyzji deklaracji i idącej za tymi słowami odpowiedzialności – Mają jednoczesnie świadomość jak ten bałagan fukcjonuje i widzą że ambitne cele wymagają radykalnych zmian których od lat nie mogą sukcesywnie wdrążyć.

 6. I co najbardziej żałosne wielu zawodników 1 składu czy tez zmienników zajmuje plac gry i obniża poziom sportowy .

  Tu bo wychowanek – bo jest w klubie od lat – tu po pupilek trenera a najzwyczajniej w świecie nie prezentują poziomu sportowego wystarczającego do walki o ambitne cele – cześć z nich nawet do gry w klubie na poziomie ekstraklasy.

  Kiedys była komedia z Rakowskim – obecnie dalej ciagnie sie ta paranoja z trzymaniem szrotu w klubie – ba trzymaniem – wypuszczaniem na plac gry – Mamy okreslony budżet któego nikt racjonalnie nie jest w stanie zagospodarować tak aby w wyjsciowej 11 grali zawodnicy na okreslonym optymalnym poziomie sportowym.

  Nie jakies Wozniaki – Janoszki Tuszynskie kopiący sie po głowie szrot jak tylko opuści szeregi Zagłebia przepadnie w otchłani niższych klas rozgrywkowych – Po co Forenc jest na liscie płąc Zagłebia ? On pobiera wynagroszenie jako człowiek robiący atomosfere w szatni czy za umiejetnosci Sportowe?

 7. W przyszłym sezonie musi być postawiony jasny cel : mistrzostwo. Nie można zadawalać się tylko walką , ambicją – trzeba wymagać zwycięstw i postępów od zawodników. Wydawało się że ZL to drużyna okrzepła w I lidze, z zawodnikami którzy się rozwiną . A tu zjazd w dół wszystkich zawodników. I nie można usprawiedliwiać średniactwa tym że ogrywamy młodzieży z akademii -bo to alibi dla minimalizmu. Górnik Zabrze potrafi być w czubie z wychowankami to i my musimy. Innego wyjścia nie ma bo władze, zawodnicy wpadli już w lenistwo. W górnej ósemce zaczął się marazm – wpadamy w pułapkę szklanego sufitu – nie walczymy o nic, jak wyjdzie to wygramy, jak nie wyjdzie to może następnym razem. Nie ma qurqa może. Musi być złość, musi być presja. Przodek też pewnie zadowolony bo spokojna ósemka. Niech M. Lewandowski przygotuje zespół na nowy sezon – zobaczymy czy będzie to wciąż towarzystwo wzajemnej uprzejmości. Wynika że kupa średniaków w drużynie, czy takiemu Janoszce, Nesporowi, Tuszyńskiemu, Mazkowi chce się walczyć o skład czy wystarczy im przelew na czas?

 8. Szkoda mi ML ,bo jak pisalem duzo wczesniej wsadzil sie na mine ,a szkoda bo mogl zaczac w akademi i napewno byl by pomocny tam bardziej jako przyklad dla dzieci niz w pierwszym zespole,ale z drugiej strony jak slysze jego wypowiedzi ,ze widzial pilke z bliska i tego sie nie nauczy w zadnej szkole ,to nie wiem co tak on naprawde mysli ,bo przeciez Bakero widzial duzo lepsza pilke z bliska a trenerem byl przecietnym…..coz mam nadzieje ,ze w ostatnim meczu ML wystawi tego ktory mu dal prezent w postaci rocznego wynagrodzenia,dyrektorow i tych kktorzy odpowiedzialni sa za szkolenie ,tak by kibice mogli na wlasne oczy zobaczyc kto z nich durnia robi …….Mozna sie ludzic ,ze bedzie lepiej ,marzyc ale trzeba sobie jasno powiedziec ,ze ML ma byc odpowiedzialny za zmiane kadry na nastepny seson,trener ktory sie uczy i ma rok kontraktu,widac stawiamy na dlugo falowa filozofie …gratuluje tym wszystkim ,ktorzy niszcza ten klub bo wychodzi im to naprawde na poziomie ekstraklasy wysmienicie …..

 9. Ładna Pogoda a widżów na meczu niecałe 4 k zaskoczenie – absolutnie nie ludzie mają dosyć tego kabaretu minimalizmu braku ambicji – braku rozliczania kogokolwiek z czegokolwiek z wykonywanej pracy .

  Pozatym jak włodarzom klubowym i ludziom na najwyższych stanowiskach nie zależy na silnym Zagłebiu a głownym celem jest zakotwiczenie w środku tabeli to tak tez ten klub jest i bedzie prowadzony i nie ma co sie łudzić na coś wiecej.

 10. Byl cel – wejsc do gornej 8. Cel osiagniety, mozna pykac na luzie i uwazac zeby na urlopik nie zlapac urazu. Za taki minimalizm i tyle porazek nie zaplacilbym gadom pieniedzy. To jest okazywanie zupelnego braku szacunku do swoich kibicow. Jest masa pilkarzy, ktorzy nie zasluguja aby tu byc i nowy prezes ma teraz ogromne pole do popisu i jeszcze wiecej pracy. Czas pokazac jaja, bo w przyszlym sezonie trzeba mierzyc najwyzej. Ta liga to cyrk i tutaj kazdego mozna ograc, tylko trzeba CHCIEĆ.

 11. Ale Ojrzyński robi dobrą robotę już w trzecim słabym klubie, za każdym razem szukają pretekstu, by się z nim pożegnać – co tu jest nie tak?

  Dodam tylko, że jeśli nasi piłkarze z pierwszego składu nie są zaangażowani, to czemu szansy nie dostaną juniorzy? Czy naprawdę gdyby taki Andrzejczak, Pakulski i inni nie zagraliby na maksa, gdyby tylko dostali szansę?