fot. Mikołaj Olszewski

Młody ofensywny pomocnik Pogoni Szczecin Dawid Kort wzbudza zainteresowanie kilku klubów ekstraklasy. Jak informuje portal radioszczecin.pl, usługami Dawida zainteresowane jest Zagłębie. 23-letni wychowanek “Dumy Pomorza” ma ważny kontrakt do 2021, co oznacza, że “Miedziowi” musieliby za niego zapłacić. 

Kort dla Pogoni rozegrał 64 mecze, w których udało mu się zdobyć 10 bramek. W tym sezonie Dawid zdołał zagrać 20 spotkań w ekstraklasie.

Przy okazji warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej z opcji wykupu skorzysta Pogoń i w drugą stronę powędruje wypożyczony obecnie do Szczecina Adam Buksa.

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. Według mnie nie byłby on dla nas wzmocnieniem. Oby nie doszło do tego transferu. Albo: oby doszło i obym się grubo mylił 🙂 Ale trener Paprykarzy zna się moim zdaniem na rzeczy i bardzo wątpię, żeby nie chciał mieć dość młodego, raczej ambitnego zawodnika (do tego wychowanka klubu) bez powodu. Poza tym Kort jest rezerwowym w zespole grupy spadkowej, gdzie jakiejś wybitnej konkurencji nie ma. Zastanowić się trzy razy!
    Jedynymi zawodnikami z Pogoni, których bym ewentualnie widział u nas, są Delew i ten Rumun Rapa (moim zdaniem bardzo niedoceniany).