fot. laczynaspilka.pl

Podopieczni Marcina Cilińskiego w 29. Kolejce Centralnej Ligi Juniorów do lat 19 pokonali Odrę Opole 2:1. Tym zwycięstwem lubinianie zagwarantowali sobie co najmniej 5. lokatę, która gwarantuje utrzymanie w zreformowanej „CLJ-tce”.

Lubinianie wyszli na prowadzenie w 14. minucie meczu, za sprawą 19–letniego Kacpra Chodyny, który umieścił piłkę w siatce bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego. Pierwsza połowa mogła zakończyć się dwubramkową przewagą „Miedziowych”, ale rzutu karnego nie wykorzystał Błażej Czuban.

Druga część, tak samo jak pierwsza, została zdominowana przez Zagłębie, które w 85. minucie podwyższyło prowadzenie. W końcówce zawodnikom Odry Opole udało się zdobyć honorowego gola.

Centralna Liga Juniorów U-19, 29. kolejka 

Zagłębie Lubin 2:1 Odra Opole 

Bramki: Chodyna 14’, Białek 85’

Zagłębie Lubin U-19 (skład wyjściowy): Barszcz – Borkowski, Warpas, Piątkowski, Kocik, Poręba, Chodyna, Grychtolik, Czuban, Nahrebecki, Brzeżowski.

Rezerwowi: Czajor, Więcek, Bogacz, Białek, Karbownik, Peroń, Staśkiewicz.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl