fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

W ostatnim meczu tego sezonu naszym rywalem była kielecka Korona. Na stadionie „Scyzorów” mieliśmy okazję być bardzo, bardzo często, lecz nigdy nasze liczby nie były tam oszołamiające.

W niedzielne południe, z godzinnym poślizgiem ruszamy w stronę województwa świętokrzyskiego w sile jednego autokaru, oraz kolumny aut/busów. Droga mija nam całkiem sprawnie, i tym sposobem kwadrans przed meczem meldujemy się na parkingu przy sektorze gości. Wejście na sam sektor, w porównaniu z latami poprzednimi, gdzie ochrona zabierała paski od spodni (!) szybkie i bezproblemowe. Na sektorze czekamy aż wszyscy wejdą, w 9 minucie pada bramka dla Zagłębia, i od tego momentu lecimy z zajebistym dopingiem! Dawno nie było u nas takiej zabawy, zaangażowania na sektorze – brawo! Jak widać, wystarczy tylko chcieć! W końcówce meczu apogeum zabawy były przy „Już od małego”,a gwizdy z sektorów zajmowanych przez miejscowych świadczyły tylko o tym, że bawimy się bardzo dobrze, i jeszcze lepiej nas słychać.

Przed wyjazdem nagłaśnialiśmy akcję z pomarańczową koszulką, efekt widzicie sami – 99% osób na sektorze w barwach!Oby tak dalej, takie akcje od przyszłego sezonu będą już na porządku dziennym.

Po meczu piłkarze podchodzą pod nasz sektor, śpiewamy głośne „Walczyć trenować ZAGŁĘBIE musi panować”, Ci rzucają nam koszulki i czekamy na wyjście z sektora.
Pod klatką z obecnymi zakazowiczami śpiewamy głośne „Chuj z zakazami Zagłębie jesteśmy z Wami!”, po czym brama się otwiera, i ruszamy w dobrych nastrojach do domów.Powrót mija nam sprawnie, bez żadnych przygód.

Na sekorze gości wieszamy 6 flag „Death before dishonour”, oraz wyjazdówki grup i fc „HZL”,”OCB”,”SZL”, „Fanatyczni Chojnowianie”, oraz „FCP”.

Co do naszej liczby, ta była przyzwoita, a na sektorze melduje się 152 kibiców + 15 zakazowiczów którzy nie wchodzą. Łącznie w Kielcach stawia się 167 fanatyków Zagłębia!
Kilka słów jeszcze o miejscowych. Mecz z nami był dla nich meczem o przysłowiową „pietruszkę”, w zasadzie tak samo jak i dla nas. Nic nam, jak i im nie dawał. Korona ze średnio dopingującym tego dnia młynem, w ostatnich latach tak jak by lepiej to wyglądało. Być może wynik spotkania miał na to wpływ. Ultrasi Korony zaprezentowali przyjemną dla oka prezentację. Starannie wykonany trans o treści „Nie zatRACamy wartości” dopełniła pirotechnika.Mecz bez bluzgów z obu stron. I to w zasadzie tyle.

Przed nami teraz długa przerwa. Każdy z Was , kibiców w tym czasie niech zrobi sobie porządny rachunek sumienia, ile zrobił dla Zagłębia. Wyciągnijcie wnioski, i od nowej rundy ruszamy na pełnej ku**e, żeby udowodnić samym sobie, że ten sezon 2017/2018 to był tylko wypadek przy pracy.

ZAGŁĘBIE PONAD WSZYSTKO!

Autor: Orange City Boys ’03

Obserwujemy: https://www.facebook.com/ocb03

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE