Kolejne plotki: Kopacz opuści Zagłębie?

10
fot. Mikołaj Olszewski

Coraz częściej słychać nazwisko Bartosza Kopaczajako wymieniana osoba która ma opuścić szeregi Zagłębia. “Kopek” według „Gazety Wrocławskiej” ma oferty z Turcji i Francji – konkretów jednak jak na razie nie widać.

Bartosz Kopacz swoją grą w Zagłębiu potwierdził dotychczas, że jest ważną postacią defensywy miedziowego klubu. W Zagłębiu jest to jego premierowy sezon, w którym zdołał zagrać 2741 minut w lidze i 265 minut w pucharach, co daje 31 ligowych i 3 pucharowe spotkania w barwach Zagłębia Lubin (na koncie ma 1 bramkę oraz 5 żółtych i 1 czerwoną kartkę).

O tym, że klub liczy się z odejściem „Kopka” może także świadczyć fakt, że według tego, co sugerują media trwają poszukiwania nowego środkowego obrońcy. Jednym z kandydatów ma być Wojciech Golla z holenderskiego NEC Nijmegen. Ten zawodnik był ważną postacią w swoim klubie, lubinianie chcieli go pozyskać już wcześniej, ale się nie udało. Teraz obrońca ma wrócić do Polski, ale całkiem możliwe, że trafi do Cracovii.

W prasie przewijał się jeszcze temat odchodzącego z Arki Michała Marcjanika, jednakże postanowił on podpisać kontrakt z beniaminkiem Serie A – Empoli.

Bartek Kopacz obchodzi dziś 26 urodziny. W imieniu kibiców Zagłębia Lubin życzymy dużo zdrowia i powodzenia w karierze! Wszystkiego najlepszego, Bartek!

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

10 KOMENTARZE

 1. Mamy na wypożyczeniu w Chojniczance, Dominika Jończego. Chłopak gra tam cały czas poza pierwszymi meczami bo go ZL wysłało na wypożyczenie w ostatniej chwili z tego co wiemy. Chłopak aktualnie powołany na kadrę u21 Czesława Michniewicza w której to już był , jak również w kadrze u20. Po co szukać kwadratowych jaj i ściągać znowu za ciężkie pieniądze kogoś jak mamy swojego wychowanka, którego tez można wypromować i za dwa lata przytulić dobra kasę . No ale znowu będą w grę wchodziły układy …..
  Chyba ze Chojniczanka zrobi awans to Dominik laske na ZL wyłoży bo po co ma wracać do klubu gdzie tylko układy się liczą.

 2. Jak dla mnie to jest on taką młodszą wersją Maćka Dąbrowskiego, za niedługo może być porządnym, nawet ocierającym się o kadrę obrońcą. Z perspektywy czasu jego transfer oceniam na 4 z małym plusem. Mimo wszystko zabrakło tych paru bramek, a sytuacje ku ich zdobyciu były (nie zabierając oczywiście gola na Cracovii w PP). Dość często było też widać zachowawczość, zdarzały się również mniejsze i czasem niestety większe błędy w grze.
  Jeżeli chodzi o jego następcę – czy jest on nam potrzebny? Na pewno tak, jeżeli tylko chcemy grać domyślnie trójką obrońców. Jeśli dwójką, to jak dla mnie nie zupełnie ma takiej potrzeby. Guldan i Dąbrowski to raczej pewniacy i nie ma im nic do zarzucenia. Do tego możemy pograć ewentualnie Saszą na LŚO (na tej pozycji w ustawieniu z czwórką obrońców wyglądał jednak przeciętnie, może kwestia przestawienia). Oprócz niego jest szeregowy Tosik (nie pamiętam, żeby kiedyś coś zawalił, grając na stoperze – z pewnością grał przynajmniej poprawnie), a z młodych szansę powinien chyba dostać w końcu Szota. Matras też grał kiedyś na środku obrony, także też raczej nadawałby się.
  Według mnie priorytetem teraz powinno być zatrzymanie Alana. Potem sprowadzić mu jakiegoś dobrego konkurenta na PO i jakiegoś snajpera, strzelca z prawdziwego zdarzenia. A może Siemaszko spisze się na zgrupowaniu? Albo Tuszon przypomniał sobie wczoraj, jak to się robi? 😀

 3. To jest nowa polityka klubu? Jeden sezon i na sprzedaż? Czerwiński może odejść, Kopacz może odejść, Matuszczyk może odejść. Nikt nie widzi, że resztki renomy klubu są roztrwaniane przez taką strategię? Kto się liczy z klubem poczekalnią/odskocznią? Są w tym klubie jakiekolwiek wartości? Czy kondycja klubu jest tak kiepska, że jesteśmy zmuszeni do takich ruchów? Jeśli, tylko i wyłącznie, odpowiedz jest twierdząca to popieram takie ruchy.

 4. Gollę można pozyskać, bo nie trzeba za niego płacić. A Kopacz to zależy czy będzie grane trójka z tyłu. Jeżeli jest plan gry wahadłami to lepiej by został, jak normalnie czwórką, to może odejść. Jończy wróci z wypożyczenia, Szota powinien zacząć grać. Co do odejść zawodników, to tak bym się nie przejmował każdą plotą. Dziennikarze na tym zarabiają na chleb. A gdyby ktoś zgarnął Matuszczyka to też nie byłoby to złe, oczywiście za odpowiednią kasę

 5. Jest jeden zawodnik nad ktorym bym sie zastanowil – to Janusz Gol za Matuszczyka. Pare lat pokopal w Rosji, swoje zarobil a na stare lata milo wrocic w rodzinne strony.

 6. No to zagłębie emerytów nam się szykuje…a Jończy który jak już był na boisku to sprawował się dobrze niepotrzebny…mało brakowało to samo było by z Hładunem.. Zagłębie ma iść drogą drużyn promujących młodych czyli max 25 letnich graczy a nie dojną przystanią dla emerytów piłkarskich ! Już to przerabialiśmy. Obecnie mamy już wystarczającą ilość zawodników ze stażem .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × three =