fot. Mikołaj Olszewski

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, w kręgu zainteresowania „Kolejorza” znajduje się prawy obrońca „Miedziowych” – Alan Czerwiński. Lech poszukuje następcy Roberta Gumnego, który prawdopodobnie odejdzie w letnim oknie transferowym.

Czerwiński ma w kontrakcie zapisaną kwotę odstępnego w wysokości 700 tys. euro. Lech nie wydaje się być skłonny, aby wyłożyć aż tak wysoką sumę, co może nie sprzyjać negocjacjom. Uważamy bowiem, że Zagłębie nie przystanie na ofertę mniejszą od tej zapisanej w kontrakcie, ponieważ byłoby to nieopłacalne.

Alan rozegrał w tym sezonie 32 mecze (Puchar Polski oraz Ekstraklasa), w których raz zapisał się na liście strzelców, zanotował również 6 asyst.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

   • umem czytac ,ze zrozumieniem ,ale umiem tez widziec nieudacznosc naszych dzialaczy….Alan od poczatku pokazywal charakter i to ze zostawia zdrowie na boisku, widac bylo ze dobrze sie wkomponowal w klub i zespol ,wiec zamaiast snuc pomysly kogo sciagac ,priorytetem powinno byc zatrzymywanie tych ktorzy sie sprawdzaja i zaproponowanie nowego kontraktu z innymi nowymi klauzulami za nim ktos zacznie wyciagac ich ze skladu za frytki…..a u nas zawsze jest tak ze czekamy do konca i zamiast dostac porzadny obiad dostajemy frytki…..

    • OLO myślę że to nie jest takie proste jak piszesz. I mogłoby wyglądać jak u Świerczoka, mógł postawić taki warunek tj. Ok podpisuje z Wami kontrakt ale klauzula wynosi tyle i tele, a jak nie to go z Wami nie podpisuje i koniec…. Wiec co ma klub zrobić? Ewentualnie piłkarz powie : Ok. bez klauzuli, ale….. dajcie 80 -100 tyś pensji? I co mam klub zrobić? Da – niedobrze, nie da – też nie dobrze. Te sytuacje z kontraktami nie są takie czarno białe.

     • O czym ty mowisz? Alan nie przyszedl z niewiadomo jakiego klubu i nie wiadomo jakiej ligi …nie jest ani reprezentantem ani z doswiadczeniem z silnych klubow , to pokazuje slabosc naszego klubu a potem sie dziwicie ze grajek taki jak Swierczok ucieka jak tylko szybko moze dlatego bo traktuja nasz klub tylko po to by sie indywidualnie wypromowaci uciekac dalej ,dlatego tak wazna jest marka klubu ,tak by grajki chcialy grac u nas nie tylko dlatego ze jest kasa….i nie dziwie sie ze uciekaja bo bajoro jakie u nas jest wydaje sie byc bez dna….

 1. W dalszym ciągu nie rozumiem wpisywania naszym nowym piłkarzom odstępnych na poziomie kilkuset tysięcy euro. Wpisywać minimum 2 banki euro! Będziemy potem chcieli sprzedać czy sam piłkarz będzie chciał na siłe odejść to przecież można obniżyć cenę! Czy Legia, Lech , nawet Cracovia (Kapustka, teraz Piątek) wpisuje 500-700 tysięcy odstępnego? Nie, i potem pare baniek euro transfery robią, gdy piłkarz ma dobry sezon. A u nas ciagle to samo. Sprzedawać, ale za dobre pieniądze!

 2. Alan ma 25 lat, nie jest młodym talentem, za którego będą się bić mocne zespoły Bundesligi czy Premie League, więc ewentualny wybór większej kasy i bycia bądź co bądź w czołówce ekstraklasy nie będzie dziwił.

  Tutaj rola sztabu i zarządu. Dać większą kasę oraz przedstawić sensowną wizję budowy zespołu z nim w składzie, nie mówiąc o celu jakim powinno być zwycięstwo w rozgrywkach. Warto powalczyć bo odkąd pamiętam prawa strona była tragiczna a w tym momencie jeden człowiek zapierdziela tam na 110% i można być pewnym tej strony boiska.

 3. Mam nadzieje że Zagłębie nie dopuści do frajerskiego transferu poniżej kwoty odstępnego! A Lech w takim razie niech promocji szuka w 1 lidze. Zagłębie to nie Lidl ani Biedronka żeby do nas na promocje wpadać ;p.
  Szanuje bardzo Alana, mega piłkarz, jak chce dalszego rozwoju i większych możliwości rozumiem – sprzedajmy go gdziekolwiek ale nie za frytki!!!

 4. Ja cyganom bym zagral na nosie i sprobowal sciagnac marqitosa czy jakos tak. Ci hiszpanie jednak robia roznice czy on czy to carlitos lub angulo. Nasi kopacze to tacy rzemieslnicy 🙂 Jeden na caly sezon sie wyrozni, reszta ponizej przecietnej! Gdzie nowy trener ja sie pytam?