fot. www.igeeksblog.com

Lubin nie będzie jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata zawodników do lat 20. Dzisiaj do klubu wpłynęło pismo informujące o tej decyzji.

Głównym powodem tej decyzji jest niewystarczająca infrastruktura hotelowa w Lubinie i w Legnicy.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

 1. Jest to tragiczna wiadomość, bo dzięki tej imprezie można było liczyć na uporządkowanie terenów wokół stadionu, poprawy dróg wjazdowych i wyjazdowych oraz lifting całego obiektu (punkty gastronomiczne, bramki wejściowe itd.). A tak…

 2. tak jak piszecie, wstyd! miasto znane na całym świecie bogaty rejon i żeby czegoś takiego nie zrobić hotel… dookoła stadiony poprawić infrastrukture, widać nie zależy im na tym i na piłce w Lubinie. cała Polska się z tego śmieje

 3. Daro, sam sobie wylej! Jeśli zglaszasz kandydaturę to znasz warunki które należy spełniać. A nie ośmieszasz się na całą Polskę. Niedawno byl na zaglebie.com info jak to obserwatorzy FIFA byli zachwyceni tym co zobaczyli w Libinie. Akademia, stadion, infrastruktura. Tania propoaganda. Zobacz jak wygląda chociażby teren wokół stadionu Arki Gdynia jesli byłeś i porównaj z tym co jest wokół stadionu Zagłębia. Lepiej było nie startować w ogóle i się nie osmieszać Zaglebie z takimi dzialaczami i miasto z takim potencjałem nie potrafi tego wykorzystać. Prezydent podnieca się kostką ze średniowiecza polożoną w rynku. Z takim zarządzaniem Lubin i Zagłębie pozostanie na długo zaściankiem Polski. Ze stadionem, który nigdy nie został zapełniony. Chętnie poznam szerzej argumentację FIFa. Mam nadzieję, że Raczynski się do tego odniesie.

   • Widzisz, goście tacy jak z FIFA to kulturalni ludzie, nie powiedzą ci w twarz, że jesteś dziadem, przyjadą, poklepią po ramieniu, powiedzą, że jest ok, parę rzeczy do poprawy, po czym pojadą do domu i napiszą raport w którym nie zostawią suchej nitki. Tak to działa. Klub w komunikacie mówi, że chodziło głównie o hotele, ale w piśmie wypunktowano konkretnie też stadion.

 4. A co do samego, to za chwile będzie 10 lat od otwarcia, a na obiekcie nie dokonano żadnych poprawek. Pomijając już, że mądre głowy nie potrafiły go ani razu zapełnić, choćby np. wpuszczając dzieciaki za darmo.

  Jest kompletnie niedrożny system wejścia i klub nie jest w stanie wpuścić ludzi przed pierwszym gwizdkiem. Zamiast po prostu postawić więcej bramek wejściowych słyszymy o wczesniejszym przyjściu na stadion. Mądre głowy pracujące w klubie nie rozumieją, że wiele osób dojeżdża czy pracuje na zmiany i nie może pojawić się wcześniej. To klub ma wychodzić do kibica, a nie odwrotnie. Jak to jest że w Marsylii na Euro wchodzę kilka minut przy 60 tysiącach ludzi, a w Lubinie przy 9 tysiącach na drugą polowe meczu?

  Dalej: Strefa VIP to jest żart.

  Punkty gastronomiczne: zero (te namioty to jest kolejny żart)

  Ze stanowisk komentatorskich (tych za szybą) nie widać nawet całego boiska.

  To wszystko są rzeczy, które tu i w innych miejscach były wielokrotnie przez kibiców poruszane.

  A możliwości są. Mamy mnóstwo pustego miejsca po wałach starego stadionu i Olimpie. Tereny są własnością klubu. Czemu nie zrobią tam jakiegoś placu zabaw, ogródka piwnego, itp. Przypominam że mamy ostatnie miejsce w lidze jeśli chodzi o przychody z dnia meczowego.

  Jeśli ludziom coś się zorganizuje, będą przy i na stadionie spędzać więcej czasu, wydadzą więcej pieniędzy. Ale to trzeba coś myśleć, mieć pomysły. Czemu nie spróbują nawet za darmo oddać kawałka tych terenów jakiejś firmie w zamian za wybudowanie hotelu, skorzystali by wszyscy, atrakcyjność miejsca by się podniosła. To tylko przykłady z głowy od kibica , ale przecież prezes i świta biorą ciężkie pieniądze za swoją pracę i sami powinni w tych kwestiach działać.

  I na koniec: klub zarobił za Jacha, Kubę i Buksę tak około kilkanaście baniek. Chciałbym w końcu przeczytać wywiad z prezesem, gdzie powie ile planują (i na jakie pozycje) transferów i jakie inwestycje związane ze stadionem i akademią.

 5. Do wypowiedzi Quertego dorzucę:
  catering Lubinpex i ich haslo przewodnie:
  Zimna kiełbasa i ciepła cola:)
  Dlaczego podczas upalnego meczu nie mogą hostessy chodzić po trybunach i sprzedwać zimnej coli lub piwa ?
  Dlaczego przed przerwą panie z Lubinpexu nie wpadną na to, aby przygotować kilkadzisiąt piw, tylko nalewają w trakcie dopiero gdy ktoś zamówi. A wszyscy stoją w kolejce po piwo. Dlaczego na parking od strony giełdy jest tylko jedna brama wjazdowa i jedna, a czasami otwarte jest tylko pół bramy wyjazdowej? Kto z zarządu odpowie mi te pytania? Kto jest za to odpowiedzialny? To jest brak organizacji i nieprzygotowanie do organizacji meczu na 5k kibiców , a co dopiero jeśli mówimy o mistrzostwach U20FIFA. Panowie z zarządu Zagłębia -żenada! Bardzo proszę, kto się wypowie? I odpowie kibicowi, który przychodzi na Zaglebie od 20 lat , obserwuje i nie widzi żadnego progresu w podejściu do organizacji meczu?
  Proszę bardzo czekam na komentarz. Może prezes Dróżdż się wypowie? Ma czystą kartę, może się wykazać, czy widzi co jest do poprawy?