fot. Mikołaj Olszewski

Dzisiaj potwierdziło się to o czym mówiło się od dłuższego czasu. Adam Buksa został piłkarzem Pogoni Szczecin. „Buksik” grał w barwach „Portowców” już podczas rundy wiosennej obecnego sezonu. Zawodnik podpisał 3-letni kontrakt.

Adam Buksa trafił do Zagłębia w ostatni dzień letniego okienka transferowego w 2016 roku. W Lubinie zagrał łącznie w 31 spotkaniach, w których strzelił 4 gole i zaliczył jedną asystę. Co ciekawe grając na wypożyczeniu w Pogoni poprawił ten bilans. W Szczecinie zapisał na swoim koncie 4 gole i 2 asysty z tym, że potrzebował do tego zaledwie 12 spotkań.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że kwota transferu to około milion złotych.

„Buksik” dzięki za grę w barwach Zagłebia i powodzenia w dalszej karierze!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

4 KOMENTARZE

  1. Martwi mnie atak. Przypuśćmy, że Sobiech przychodzi. Forma życia za sobą, ostatnio mało grał, liczby słabe. Maresa poznaliśmy – niezły, ale trzeba mu pomóc, a z tym różnie. Buksa out. Nespor chyba też. Woźniak – ???. Jedynie cieszy, że powróci Siemaszko, który w 1 lidze się sprawdził i na miejscu Cyca wciskał dawałbym mu pograć. Zamiast Sobiecha chyba wolałbym kogoś szybkiego z dobrą techniką. Te schematy w stylu „kiedyś sprawdził się gdzie indziej” zaczynają irytować. Moneta, Kort, nawet Kądzior – parę razy fajnie piłkę kopnęli i już mieli łatki poprzypinane. Mamy Akademię, skauci też niech ruszą dupę do niższych lig !!!