fot. Mikołaj Olszewski

Jak poinformował klub z końcem czerwca z Zagłębia odejdzie Jarosław Kubicki. Potwierdziło się zatem to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. „Kebsi” swoją karierę postanowił kontynuować w innym klubie. Ostatnie doniesienia mówią o przenosinach Kubickiego do Gdańska.

„Kebsi” zadebiutował w Zagłębiu niemal 4 lata temu (27.05.2014 przeciwko Podbeskidziu). Od tamtej pory Jarek w koszulce Zagłębia wybiegał 124 razy. W tych meczach zdobył 7 goli i zanotował jedną asystę. W pamięci kibiców z pewnością pozostanie gol strzelony we Wrocławiu przeciwko Śląskowi.

Jak poinformował klub w swoim komunikacie, zawodnikowi przedstawione zostały oferty przedłużenia umowy, ale zawodnik nie zdecydował się wiązać swojej przyszłości z klubem na proponowanych warunkach.

„Kebsi” dzięki za wszystko i powodzenia!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

20 KOMENTARZE

 1. Mimo wszystko szacunek za te lata spędzone w Zagłębiu, dzięki za wszystko. Przejście do Lechii to niekoniecznie dobry wybór, ale na pewno lepszy niż pozostanie tutaj i dalsze kroczenie ku pozycji przeciętnego ligowca. Jeszcze raz dzięki Jarek!

  • sorry ale kompromitujący komentarz….. Ty wgl wiesz na jakiej pozycji gra Kubicki? TO DEFENSYWNY POMOCNIK, dla przykładu N’golo Kante – w 2 sezony w Chelsea – ok. 88 meczy(wszystkie rozgrywki) – 3 gole i 2 asysty rozumiem że to też słabeusz bo ma słabe statystyki jak na „pomocnika”

 2. Ludzie.
  Jarek nie chciał o wiele mniej niż pozostali zawodnicy zarabiają.
  Krzyczycie ile on to kasy nie woła…!!
  60 tyś to kwota brutto – na rękę przy takim kontracie wychodzi nieco popnad 40 tyś miesiecznie.
  Ciekaw jestem czy jeden z drugim wie ile kasy doi Nestor co przebalował w II drużynie pół sezonu
  lub ile kasy ciągnie Matuszczyk czy Dziwniel. Gwarantuję, że Jarkowi ze swoimi propozycjami daleko do nich.

 3. Sorry, Panowie 60 tys. to kupa kasy za zawodnika takiego jak Kubicki. Od półtora roku gra piach. Taką kwotę to może dostać Hiszpan, co był w Wiśle( właśnie poszedł do Holandii lub Belgii-12 zespół). Ponadto czas na zmiany kontraktów- 60 ok,ale jak będzie miejsce na pudle!!!! Podstawa 10 tys. Ponadto do widzenia Tosik , Wąski,Forenc. Trener nam potrzebny typu Runajic z Pogoni, Petrescu, Czerczesow- wtedy te nasze gwiazdki by wiedziały co to jest profesjonalizm. Oczywiście nie chodzi mi o bazę naszego klubu.Przepłacać tylko dlatego, że ktoś jest wychowankiem to szaleństwo. Pozdrawiam kibiców ZL

  • nie mam nic przeciwko placic i milion ale dla kogos kto przyciaga ludzi na stadion i prowadzi klub do sukcesow ,niestety Jarek powinnien dobrze spojrzec sobie w oczy i zapytac samego siebie ile jest wart na dzien dzisiejszy bo napewno nie nawet 20 tysiecy miesiecznie

  • Petrescu, Czerczesow…weź walnij się w łeb człowieku. Był Hapal i co? pełno nieznanego szrotu przywiózł ze sobą, niektórzy mieli nawet wyroki za korupcję. Jeden ziutek ma nawet dożywotni zakaz uprawiania sportu kurde. Walnij się drugi raz i trzeci to pomoże

   • Marcin czy ja wymieniłem Hapala w mojej wypowiedzi? Tak na marginesie porównaj Hapal- Dorna ( ME w Polsce).Widzisz polską myśl szkoleniową ? Dosłownie żaden polski trener nie jest zatrudniony w za granicą. Wyjątek stanowił H. Kasperczak i krótki epizod w Grecji miał M.Probierz.Polscy trenerzy są po prostu słabi. Ze sportowym pozdrowieniem. Hej.