fot. Miroslav Todorovićpartizan.rs

Długi, bogaty w wiele emocji, ale też trochę dziwny sezon dobiega końca. W niedzielny wieczór, dokładnie o godzinie 18:00, piłkarze Zagłębia Lubin dowodzeni przez trenera Mariusza Lewandowskiego zagrają w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy na Stadionie Zagłębia po raz ostatni w tym sezonie. Rywalem „Miedziowych” będzie Jagiellonia Białystok, czyli zespół mający jeszcze szanse na mistrzostwo Polski.

Walczą o mistrza

Bez względu na to, jak ten sezon się skończy, sympatycy Jagiellonii Białystok mogą być zadowoleni. Ich zespół przez całe rozgrywki prezentował się dobrze, rozgrywał przyzwoite spotkania i rzadko w głupi sposób gubił punkty. Białostoczanie są w tabeli drudzy, jeśli wygrają dwa ostatnie mecze, a trzy punkty zgubi warszawska Legia, mogą zostać mistrzami Polski. Podium na zakończenie sezonu mają już w zasadzie zapewnione.

Na 35 rozegranych dotychczas meczów piłkarze z Białegostoku wygrali 18 razy, siedmiokrotnie dzielili się punktami i dziesięciokrotnie przegrywali. Dziesięć porażek na koncie to identyczna liczba, jak ta, która widnieje w tabeli przy Zagłębiu Lubin. Nasz zespół jednak zdecydowanie więcej razy zremisował, bo aż 13, Jagiellonia zaś tylko siedem.

Mamrot z kłopotem bogactwa

Jak czytamy na oficjalnej stronie Jagiellonii Białystok jagiellonia.pl, zespół z Podlasia przystąpi do meczu z Zagłębiem bez poważniejszych ubytków kadrowych. W „Jadze” jest kilku zawodników, którzy są zagrożeni zawieszeniem za żółte kartki w ostatnim meczu sezonu, ale białostoczanie zgodnie zapewniają, że nie będą w spotkaniu z „Miedziowymi” kalkulować. Trener Ireneusz Mamrot skompletuje kadrę meczową jedynie w oparciu o dyspozycję sportową.

Trzeci napad w lidze

Nasi obrońcy oraz Dominik Hładun muszą uważać na ataki Jagiellonii. Prowadzeni przez pochodzącego z Trzebnicy trenera Ireneusza Mamrota piłkarze są w tym sezonie bardzo skuteczni. Zespół z Podlasia jest trzecią siłą ofensywną w lidze z 51 bramkami na koncie. Ustępują Legii Warszawa, której udało się zdobyć 52 bramki oraz najlepszemu pod tym kątem w lidze Górnikowi Zabrze (66 goli).

W zespole Mariusza Lewandowskiego nie wygląda to tak dobrze, bowiem Zagłębie zdobyło w obecnych rozgrywkach ekstraklasy zaledwie 42 gole. Jest to najgorszy wynik w grupie mistrzowskiej. Taki stan rzeczy potwierdza nasze tezy z ostatnich tekstów, gdzie sugerowaliśmy, że w letnim oknie transferowym do Lubina powinien zawitać napastnik.

Bez kontuzji, ale z wieloma zagrożonymi

W zespole Zagłębia Lubin nikt nie narzeka na większe problemy zdrowotne. Do pełni sprawności wrócił już na dobre Daniel Dziwniel, do dyspozycji trenera powinien być również Bartosz Slisz.

Wiemy, że na pewno z Jagiellonią nie zagrają Martin Nespor, Mateusz Matras, Rafał Pietrzak oraz młodzi Damian Oko i Konrad Andrzejczak. Wymienieni zawodnicy zagrali w sobotę w zespole rezerw.

Nie kontuzje, lecz kartki – to w tym momencie może być większym strapieniem trenera Lewandowskiego. Aż dziesięciu piłkarzy naszego klubu jest zagrożonych pauzą w zamykającym sezon wyjazdowym meczu z Koroną Kielce. Na żółte kartki muszą uważać: Adam Matuszczyk, Lubomir Guldan, Jakub Tosik (7 żółtych kartek), Alan Czerwiński, Jakub Mares, Filip Starzyński, Daniel Dziwniel, Aleksandar Todorovski, Patryk Tuszyński, Filip Jagiełło (3 żółte kartki).

Pożegnanie Todora

Spotkanie z Jagiellonią Białystok będzie ostatnim Aleksandara Todorovskiego w barwach Zagłębia Lubin. Klub zdecydował, że nie przedłuży z nim wygasającej 30 czerwca umowy. Zachęcamy wszystkich do gorącego podziękowania „Todiemu” za nieustępliwą walkę we wszystkich 86 meczach w miedziowej koszulce.

Godne pożegnanie z kibicami

Zagłębie do meczu z Jagiellonią przystępuje po serii dwóch porażek z rzędu. W spotkaniach z Górnikiem Zabrze oraz Wisłą Kraków „Miedziowi” byli gorsi od swoich rywali i punkty tracili zasłużenie. Początek meczu z „Białą Gwiazdą” był jednak obiecujący, trener zapowiadał wprowadzenie kilku korekt i zmian personalnych, dlatego wypada nam wierzyć, że w niedzielę zobaczymy ładnie grające, skuteczne i – co najważniejsze – skuteczne Zagłębie. Będzie to najlepsze podziękowanie dla kibiców za wsparcie w całym sezonie.

Pojedynek z Jagiellonią to ostatnia okazja do wsparcia zespołu w obecnym sezonie, bowiem ostatni mecz zawodnicy lubińskiego Zagłębia rozegrają za tydzień w Kielcach. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion – kto nie kupił jeszcze biletu, a ma taki zamiar, może skorzystać z platformy KupBilet.pl oraz systemu bilety online.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie klubu: http://zaglebie.com/Bilety.

Zapraszamy na mecz, Tylko Zagłębie!
Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

16 KOMENTARZE

  1. Szkoda jedna wielka szkoda ze znowu w ch polecieli z nami, Kibicami swoja naganna postawa w domowych spotkaniach, ktore de facto przekreslily wyscig o chociazby 4 lokate. Ku… Mac !!!! Jutro niedziela, spotkanie o godz 18. Od rana turniej mlodzikow. Kto nie byl dzisiaj niech zaluje. A pozniej co ???? Mizeria na boisku I co idzie za tym takze na trybunach. Az sie serce kroi z tego wszystkiego. Powiem krotko u Nas potrzebne sa wyniki I tylko walka o top 4… Inaczej nie odbudujemy frekwencji na trybunach I wyjazdach. Ludzie chca walki I zaangazowania w kazdym spotkaniu… Aaa z reszta pisac I pisac mozna… WSZYSCY DO KIELC !!!!!!!!!!!! ZAKONCZYC TEN SEZON W DOBRYM STYLU PO SREDNIM NA OGOL POZIOMIE Z PERSPEKTYWY TRYBUN W CALYM SEZONIE. PS. Oby jagiellonia Nas nie pykla bo majstra z taka bialorusia nie zdzierze. WSZYSCY NA JAGE !!!!!!

  2. Ja tam sie im specjalnie nie dziwie ze nic nie grają – Po co mają grać jak nikomu nie zależy i sie od nich nie wymaga – Oni są w pracy Jak szef ma gdzies czy leżysz do góry brzuchem czy zasuwasz to to Wiekszość pracowników predzej czy póżniej bedzie leżeć do góry brzuchem. Proste jak budowa cepa.

    Co wy myslicie że taki Mares który ma papiery na gre za jakie spół roku czy rok bedzie zasuwał na takim samym poziomie ? Zapomnijcie .

    Pozatym Mamy w klubie pełno piłkarzy którzy sa w kadrze a nawet wybiegają w wyjsciowej dlatego ze są wychowankami ? i nikomu nie przeszkadza że nie potrafia grać w piłke na solidnym poziomie – Wozniak ? z czym do ludzi Forenc na rezerwie – Eksperymantelny trener bez doświadczenia