Plan przygotowań Zagłębia do sezonu 2018/2019

7
fot. Junior

Zagłębie Lubin ustaliło już plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Lubinianie wyjadą na dwa obozy, a ponadto zagrają sześć spotkań kontrolnych.

Piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym wracają do pracy 14 czerwca. Na początek tradycyjnie odbędą się testy, które potrwają dwa dni (14.06-15.06). Od 16 czerwca podopieczni Mariusza Lewandowskiego będą przygotowywać się do sezonu na własnych obiektach. Pierwszy sparing Zagłębie rozegra 22 czerwca (piątek), a rywalem „Miedziowych” będzie Śląsk Wrocław.

Po spotkaniu ze Śląskiem Zagłębie wyjedzie na pierwszy obóz. Będzie to krótkie zgrupowanie, które odbędzie się w Prusimiu. W tej miejscowości „Miedziowi” przygotowywali się już w przeszłości do rozgrywek. Byli tam m. in. W 2014, 2015 i 2017 roku. Tym razem zgrupowanie w Olandii potrwa od 24.06 do 27.06. Po powrocie z pierwszego zgrupowania „Miedziowi” rozegrają sparing ze świeżo upieczonym beniaminkiem Ekstraklasy. Rywalem lubinian będzie Miedź Legnica, a mecz zostanie rozegrany ostatniego dnia czerwca.

Kolejnym etapem przygotowań będzie zgrupowanie w Gniewinie. Również i w tym przypadku nie będzie to długie zgrupowanie. Potrwa ono od piątego do ósmego lipca. Na zakończenie tego obozu Zagłębie zagra dwa mecze kontrolne. Oba zostaną rozegrane tego samego dnia – ósmego lipca. Pierwszym rywalem będzie finalista Pucharu Polski – Arka Gdynia. Drugim rywalem będzie Dinamo Bukareszt, czyli osiemnastokrotny mistrz Rumunii i trzynastokrotny zdobywca Pucharu Rumunii.

W fianłowym etapie przygotowań Zagłebie rozegra dwa sparingi. Sprawdzian generalny odbędzie się tydzień przed startem rozgrywek. 13 lipca zagramy z Chrobrym Głogów. Tym samym w tym okresie przygotowawczym zaliczymy sparingi ze wszystkim największymi drużynami w naszym województwie. 14 lipca Zagłębie zagra z kolejnym utytułowanym rywalem. Formę lubinian sprawdzi Sparta Praga, czyli dwunastokrotny mistrz Czech i dwudziestojednokrotny mistrz Czechosłowacji. Spotkanie najprawdopodobniej zostanie rozegrane w Pradze.

Pierwsza kolejka ligowa została zaplanowana na weekend 21-22.07.

Kalendarium:

14.06 – Rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2018/2019
14.06-15.06 – Badania oraz testy wydolnościowe na własnych obiektach
16.06-23.06 – Przygotowania na własnych obiektach
22.06 – Sparing ze Śląskiem Wrocław
24.06-27.06 – Obóz przygotowawczy w Prusimiu
30.06 – Sparing z Miedzią Legnica
28.06-04.07 – Treningi na własnych obiektach
05.07-08.07 – Obóz przygotowawczy w Gniewinie
08.07 – Sparing z Arką Gdynia
08.07 – Sparing z Dinamem Bukareszt
09.07-21.07 – Finałowy etap przygotowań na własnych obiektach
13.07 – Sparing z Chrobrym Głogów
14.07 – Sparing ze Spartą Praga
21.07-22.07 – Pierwsza kolejka LOTTO Ekstraklasy

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

 1. To z kim wy chcieliście grać w tych sparingach? Może woleliście narzekać, że nie strzelamy goli w meczach z takimi zespołami, które by nas zlewały 6:0? Gramy jeden mecz z zespołem I ligi, trzy z drużynami Ekstraklasy i dwa z porządnymi (jak na nasze standardy) klubami europejskimi. Moim zdaniem rozsądny dobór przeciwników i fajnie, że gramy te wszystkie mecze prawie dokładnie co tydzień.

 2. Widzę, że na innych portalach, kilka osób co zostało pogonionych z klubu, wylewa swoje żale, pisząc bzdury. Dajcie sobie spokój Panowie, odejdźcie z klasą, bo tylko wiochę robicie. Wiecie do kogo to piszę. Każdy normalny kibic daje Drozdzowi szansę, zanim go oceni, na to potrzeba czasu, a wasze głupoty o rozwalaniu klubu można miedzy bajki włożyć. Pogadamy za pół roku, albo za rok. Na Was też krzyżyki stawiano na początku, a wytrwaliście tyle…

 3. DO REDAKCJI:

  Panowie, czy macie może jakieś info odnośnie ruchów transferowych w naszym klubie?
  Absolutnie nie pytam o personalia, ale chociaż jakie pozycje? Co jest priorytetem? Ilu transferów można się spodziewać?
  Pytam bo w każdym innym klubie jakieś przymiarki już się pojawiają, albo zostali już zakontraktowani zawodnicy. Sobiecha nie liczę, myślę że dla niego jesteśmy klubem 6-7 wyboru….
  I czy to są tylko przymiarki, czy może jakiś transfer jest już na ostatniej prostej.

  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − three =