fot. akademiakghm.com

Zagłębie II Lubin pokonało wczoraj BKS Stal Bielsko-Biała 4:1. Bramki dla lubinian zdobyli: Kareta (samobójcza), Nowak, Żyra i Szota. Było to kolejne ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko 4 kolejki. Na ten moment rezerwy lubińskiego klubu mają 10 punktów przewagi nad strefą spadkową, ale trzeba pamiętać, że mają jeden mecz rozegrany więcej niż Unia Turza Śląska, które swoje spotkanie rozegra dopiero dzisiaj. Lubinianie dobrze zaczęli to spotkanie. W pierwszej połowie udało się pokonać bramkarza gości dwukrotnie. Najpierw własnego bramkarza pokonał Konrad Kareta. Spory udział przy tym golu miał Olaf Nowak. Nasz młody napastnik 6 minut przed przerwą dopiął swego i zdobył gola.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla „Miedziowych”. 4 minuty po wznowieniu gry Krystian Kalinowski musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Kamila Karcza. Na odpowiedź Zagłębia nie trzeba było długo czekać. W 61 minucie kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Paweł Żyra. Najpierw minął 4 zawodników rywala a potem świetnym strzałem pokonał bramkarza gości. Wynik meczu ustalił strzałem głową Serafin Szota. Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Jacka rozegrają już w najbliższy czwartek. Lubinianie udadzą się do Legnicy na pojedynek z Miedzią II Legnica.

 

ZAGŁĘBIE II LUBIN 4:1 BKS STAL BIELSKO-BIAŁA

Bramki: Konrad Kareta (s.) 29′, Olaf Nowak 39′, Paweł Żyra 61′, Serafin Szota 79′ – Kamil Karcz 49′

Zagłębie II Lubin: Krystian Kalinowski – Paweł Witsanko, Serafin Szota, Paweł Bieliński, Damian Oko (80′ Wiktor Nahrebecki), Konrad Andrzejczak, Maciej Spychała, Filip Dudziak (69′ Marcin Gołębiowski), Dawid Pakulski (76′ Łukasz Soszyński), Paweł Żyra (85′ Patryk Mucha), Olaf Nowak.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl