fot. laczynaspilka.pl

Drużyna występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-19 przegrała w swoim ostatnim meczu z Pogonią Szczecin 3:1. Jedyną bramkę dla lubinian zdobył Kuba Brzeżowski.

W ostatniej kolejce CLJ podopiecznych Marcina Cilińskiego czekało bardzo trudne zadanie. Pojechali do Szczecina zmierzyć się z walczącą o awans  do strefy medalowej Pogonią. Dla lubinian był to mecz o przysłowiową pietruszkę. Pogoń od początku prezentowała się lepiej, starała się prowadzić grę na co „Miedziowi” próbowali odpowiadać groźnymi kontrami. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 38 minucie bramkarza Zagłębia pokonał Boniecki. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie. Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla Zagłębia. Szczecinianie szybko, bo już w 52 minucie strzelili drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Michał Graczyk. 25 minut później było już po meczu. Pogoń zdobyła kolejmego i było już praktycznie po meczu. Zagłębie za sprawą Kuby Brzeżowskiego zmniejszyło rozmiary porażki. Ostatecznie przegraliśmy 1:3. Taki wynik nic nie dał Pogoni, ponieważ swoje spotkanie wygrał Lech Poznań i to „Kolejorz” zagra o medale Mistrzostw Polski.

Zagłębie zakończyło sezon na 5 miejscu i tym samym utrzymało się na szczeblu centralnym.

Pogoń Szczecin 3:1 Zagłębie Lubin 

Bramka dla Zagłębia: Brzeżowski 81′

Skład Zagłębia: Barszcz- Warpas, Szukiełowicz, Kocik, Wawrzyniak, Karbownik, Staśkiewicz, Grychtolik, Czuban, Ryś, Brzeżowski.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ