fot. Zagłębie Lubin S.A.

Drużyna Zagłębia Lubin U15 zdobyła wczoraj tytuł Mistrza Polski! Podopieczni Piotra Stańko pokonali w spotkaniu finałowym Escolę Varsovia 3:0 a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Patryk Kusztal.

Zwycięstwo w meczu finałowym to zwieńczenie niemal idealnego sezonu w wykonaniu podopiecznych Piotra Stańko. Jesienią Zagłębie wygrało wszystkie 14 spotkań i mogło pochwalić się imponującym bilansem bramkowym 119:6. Wiosną było tylko niewiele gorzej. „Miedziowi” wygrali 13 z 14 spotkań i tylko raz musieli podzielić się punktami. Jedyna drużyną, która potrafiła urwać punkty lubinianom był Raków Częstochowa, który wywiózł z Lubina bezbramkowy remis.

W półfinale Lubinianie zmierzyli się z Pogonią Szczecin. Wyjazdowe starcie to remis 2:2. W rewanżu jednak Zagłebie okazało się lepsze i pewnie wygrało 3:1. W finale nasi młodzi zawodnicy nie dali szans Escoli Varsovia pokonując swoich równieśników 3:0. Ogólny bilans Zagłębia Lubin U15 w mijającym sezonie to 29 zwycięstw i 2 remisy. „Miedziowi” zdobyli 185 bramek (średnio ~6 goli na mecz!) tracąc zaledwie 15 goli.

 

Młodym zawodnikom Zagłębia serdecznie gratulujemy sukcesu!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

4 KOMENTARZE