fot. kspolkowice.pl

Za nami już 32. kolejki III Ligi. Wciąż sporo jest niewiadomych. Nie wiemy zarówno kto wygra ligę, jak i nie znamy jeszcze połowy spadkowiczów. Zagłębie II Lubin niestety, ale zamieszane jest w walkę o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem sytuację.

Zajmijmy się tylko walką o utrzymanie, bo to nas interesuje z perspektywy Zagłębia II Lubin. Dwie drużyny już nie mają szans na utrzymanie. Są to Polonia Głubczyce oraz Falubaz Zielona Góra. Nie znamy jeszcze dwóch spadkowiczów. O te dwa pozostałe miejsca a właściwie o ich uniknięcie walczy 6 drużyn.

fot. www.90minut.pl

Zagłębie jest w teoretycznie najlepszej sytuacji. Podopieczni Piotra Jacka mają 4 punkty przewagi nad rezerwami Miedzi Legnica (teraz widać jak ważny było ostatnie zwycięstwo w Legnicy) a do końća rozgrywek pozostały dwie kolejki. Legniczanie aby przeskoczyć Zagłębie muszą wygrać oba pozostałe mecze a lubinianie mogą zdobyć maksymalnie jeden punkt. I tutaj dochodzimy do sprawy kluczowej. Terminarz zdecydowanie nie sprzyja Zagłębiu. Zobaczmy jak wygląda terminarz drużyn grających o utrzymanie:

Zagłębie Lubin:
33. kolejka wyjazd KS Polkowice (walczy o awans do II Ligi),
34. kolejka dom Stal Brzeg (walczy o awans do II Ligi).

KS Stilon Gorzów Wielkopolski:
33. kolejka wyjazd BKS Stal Bielsko-Biała (nie grają już o nic, pewne utrzymanie),
34. kolejka dom Miedź II Legnica (bezpośredni rywal w walce o utrzymanie).

Pniówek Pawłowice Śląskie:
33. kolejka dom Ruch Zdzieszowice (nie grają już o nic, pewne utrzymanie),
34. kolejka wyjazd Falubaz Zielona Góra (zdegradowany już do IV Ligi).

Górnik II Zabrze:
33. kolejka dom Falubaz Zielona Góra (zdegradowany już do IV Ligi),
34. kolejka wyjazd Gwarek Tarnowskie Góry (walczy o awans do II Ligi).

Miedź II Legnica:
33. kolejka dom Unia Turza Śląska (bezpośredni rywal w walce o utrzymanie),
34. kolejka wyjazd KS Stilon Gorzów Wielkopolski (bezpośredni rywal w walce o utrzymanie).

Unia Turza Śląska:
33. kolejka wyjazd Miedź II Legnica (bezpośredni rywal w walce o utrzymanie),
34. kolejka dom Rekord Bielsko-Biała (nie grają już o nic, pewne utrzymanie).

Analizując zatem terminarz, Zagłębie II Lubin ma zdecydowanie najtrudniej. Dwa mecze ze ścisłą czołówką ligi. Patrząc też obiektywnie na formę jaką lubinianie zaprezentowali w ostatnim meczu ciężko o optymizm. Teoretycznie w najlepszej sytuacji jest Pniówek Pawłowice Śląskie. Ich rywale nie grają już o nic.

Jakie zatem scenariusze zapewnią Zagłębiu utrzymanie?
1) Jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach
lub
2) Jedna porażka Miedzi II Legnica
lub
3) Górnik II Zabrze zdobędzie mniej niż 3 punkty w pozostałych meczach
lub
4) Pniówek Pawłowice Śląskie zdobędzie mniej niż 4 punkty w pozostałych meczach
lub
5) Stilon Gorzów zdobędzie mniej niż 3 punkty w pozostałych meczach.

Możliwości zatem jest bardzo dużo. Nie ma co jednak patrzeć na innych. Jesteśmy w takiej sytuacji, że wystarczy patrzeć na siebie. Trzy punkty zdobyte w najbliższym meczu załatwiają sprawę i oszczędzają nerwowego sprawdzania wyników a tym bardziej stresów w ostatniej kolejce. Pierwsza bitwa o utrzymanie już w najbliższą sobotę o godzinie 18 w Polkowicach.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

4 KOMENTARZE